На Прикарпатті відкрили реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства росіян

від | 05.12.2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

В Івано-Франківській області розпочав роботу реабілітаційний центр (шелтер) для жінок, постраждалих від сексуального насильства з боку російських військових.

Центр був створений громадською організацією «Елеос-Україна» за підтримки українських та закордонних партнерів.

«У створення реабілітаційного шелтеру ми вклали весь свій досвід, сили, знання та палке бажання зцілити фізичні та душевні рани жінок та дівчат чиї життя та долі намагались зруйнувати російські окупанти», — розповіли в організації.

Шелтер розрахований на одночасне перебування 30 жінок, які протягом шести місяців проходитимуть реабілітацію. Постраждалим від сексуального насильства безоплатно надаватимуть кваліфіковану психологічну, медичну та іншу допомогу, зокрема допомагатимуть відновити документи, влаштувати на роботу тощо. За проживання у шелтері жінки також не платитимуть.

«Така модель є оптимальною як із позиції турботи про постраждалих, так і для результативності кримінального процесу. Адже потерпілі у шелтері завжди мають змогу прямого контакту з прокурором — можуть надати свідчення саме тоді, коли психологічно до цього готові. Прокурори спілкуються з ними за місцем проживання, в комфортних та безпечних умовах, далеко від місця, де було скоєно злочини. Це дозволяє уникнути повторної травматизації та отримати повну інформацію, необхідну для доведення провини злочинця у суді», — пояснила начальниця другого відділу управління Офісу генпрокурора щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, (СНПК) Анна Сосонська.

Сам будинок розташований у гірському районі, у ньому встановлене індивідуальне опалення, також є генератори. У шелтері обладнані декілька спалень, кухня з усім необхідним та ванна кімната. Коридори будинку прикрашені рушниками, портретами Лесі Українки, Олени Теліги, латиської поетеси Аспазії, яка зокрема виступала проти безправ’я жінок.

Наразі в шелтері вже є перші мешканки. Також організація планує відкрити нові центри для чоловіків та сімей,  постраждалих від сексуального насильства під час російсько-української війни.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...