/

На Прикарпатті відкрили реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства росіян

Почати
/
3 хв на читанння

В Івано-Франківській області розпочав роботу реабілітаційний центр (шелтер) для жінок, постраждалих від сексуального насильства з боку російських військових.

Центр був створений громадською організацією «Елеос-Україна» за підтримки українських та закордонних партнерів.

«У створення реабілітаційного шелтеру ми вклали весь свій досвід, сили, знання та палке бажання зцілити фізичні та душевні рани жінок та дівчат чиї життя та долі намагались зруйнувати російські окупанти», — розповіли в організації.

Шелтер розрахований на одночасне перебування 30 жінок, які протягом шести місяців проходитимуть реабілітацію. Постраждалим від сексуального насильства безоплатно надаватимуть кваліфіковану психологічну, медичну та іншу допомогу, зокрема допомагатимуть відновити документи, влаштувати на роботу тощо. За проживання у шелтері жінки також не платитимуть.

«Така модель є оптимальною як із позиції турботи про постраждалих, так і для результативності кримінального процесу. Адже потерпілі у шелтері завжди мають змогу прямого контакту з прокурором — можуть надати свідчення саме тоді, коли психологічно до цього готові. Прокурори спілкуються з ними за місцем проживання, в комфортних та безпечних умовах, далеко від місця, де було скоєно злочини. Це дозволяє уникнути повторної травматизації та отримати повну інформацію, необхідну для доведення провини злочинця у суді», — пояснила начальниця другого відділу управління Офісу генпрокурора щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, (СНПК) Анна Сосонська.

Сам будинок розташований у гірському районі, у ньому встановлене індивідуальне опалення, також є генератори. У шелтері обладнані декілька спалень, кухня з усім необхідним та ванна кімната. Коридори будинку прикрашені рушниками, портретами Лесі Українки, Олени Теліги, латиської поетеси Аспазії, яка зокрема виступала проти безправ’я жінок.

Наразі в шелтері вже є перші мешканки. Також організація планує відкрити нові центри для чоловіків та сімей,  постраждалих від сексуального насильства під час російсько-української війни.