Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

від | Чер 20, 2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Верховна Рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція. Про це повідомляє Європейська правда.

«За» проголосували 259 народних депутатів, проти – 4, утрималися – 25.

Від фракції «Слуги народу» надійшло 193 голоси, від «Європейської солідарності» – 9, від «Голосу» – 10, від «Платформи за життя і мир», «Довіри» й  «Відновлення України» всі депутати, які проголосували, дали голоси «за», від «За майбутнє» – 2 голоси. Від «Батьківщини» утрималися всі 13 нардепів, які голосували.

Ратифікація Стамбульської конвенції вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впровададжувати необхідні реформи. Стамбульська конвенція — «золотий стандарт» у попередженні та протидії насильству.

За словами директорки міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Оксани Покальчук, Стамбульська конвенція змусить Україну вдосконалити законодавство відповідно до міжнародних стандартів. Вона дасть комплексний підхід до цього питання. Після її ратифікації виконання положень контролюватимуть на міжнародному рівні. А це збільшить відповідальність посадовців за свої зобов’язання.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!