Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

від | 20.06.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Верховна Рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція. Про це повідомляє Європейська правда.

«За» проголосували 259 народних депутатів, проти – 4, утрималися – 25.

Від фракції «Слуги народу» надійшло 193 голоси, від «Європейської солідарності» – 9, від «Голосу» – 10, від «Платформи за життя і мир», «Довіри» й  «Відновлення України» всі депутати, які проголосували, дали голоси «за», від «За майбутнє» – 2 голоси. Від «Батьківщини» утрималися всі 13 нардепів, які голосували.

Ратифікація Стамбульської конвенції вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впровададжувати необхідні реформи. Стамбульська конвенція — «золотий стандарт» у попередженні та протидії насильству.

За словами директорки міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Оксани Покальчук, Стамбульська конвенція змусить Україну вдосконалити законодавство відповідно до міжнародних стандартів. Вона дасть комплексний підхід до цього питання. Після її ратифікації виконання положень контролюватимуть на міжнародному рівні. А це збільшить відповідальність посадовців за свої зобов’язання.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

Британська благодійна організація The Women's Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, збирається запустити нову щорічну книжкову нагороду...

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Нью-йоркський музей мистецтва Metropolitan змінив назву відомої роботи французького художника Едгара Дега, присвячену танцівницям в українському народному вбранні, яка раніше називалася Russian dancers. Про це повідомила на...