Жінки в армї України, жінки в ЗСУ

«Важлива»  – проєкт фотографки Катерини Крючкової. Чотири роки тому вона з командою зробила фотосесію-мрію для моделі на візку Оксани Кононец, з неї й почався проєкт. Героїні нової серії проєкту — жінки в армії України.

У проєкті беруть участь жінки з інвалідністю, параолімпійці, політикині, жінки з орфанними захворюваннями, військові, вдови загиблих героїв України, мами особливих дітей, а також жінки з важкими життєвими ситуаціями.

«Важлива» – це проєкт про жінок, але, в першу чергу,  для жінок, – говорить Катерина. – Це фотопроєкт про красу без кордонів і рамок, без стереотипів і забобонів, без стандартів.  Кожна жінка проєкту «Важлива» –  це історія про натхнення і тотальну мотивацію. Ми віримо, що учасниці проєкту розповідаючи свою історію у фотографії, зцілюються і допомагають іншим вилікувати душевні рани, а, також зрозуміти, що ми, дівчата, всі одна сім‘я». 

Героїні нової серії проєкту – українки, які захищають Україну.  «Алгоритм такий: в мене є 15 секунд, щоб розповісти про проєкт і потім тримати пальці, аби людина погодилась. Поки тільки маю одну відмову! І те лишень тому, що дівчині запропонувала зйомку о шостій ранку. Наразі я маю фото історії військових, волонтерок та політикинь. Нам дуже хочеться вірити в те, що наш проєкт здатен змінити соціум і допомогти жінкам отримати внутрішню силу».

Жінки в армії України: Альбіна (Акула)
Жіни в армії України: Оксана
Жінки в армії України: Аня
Жінки в армії України: Саша
Жінки в Армії України: Маруся Звіробій
Жінки в армії України: Вікторія Нестеренко

Оксана

«Вся моя сім‘я стоїть зараз на захисті держави»

«Я адвокатка, юристка політичної партії та помічниця народного депутата України. Так було до війни. Останні два тижні я працюю в штабі територіальної оборони столиці, в переважній більшості часу на складі. Якщо буде потрібно взяти до рук зброю – я готова.

Вся моя сім‘я стоїть зараз на захисті держави. Брат офіцер ЗСУ, боронить на східному фронті. Батько у складі територіальної оборони на моїй рідній Хмельниччині. Тому, я тут.  Роблю все, що зараз потрібно і що в моїх силах для перемоги. Для нашої спільної перемоги над ворогом!»

Оксана, захисниця України, фото 1
Оксана, захисниця України, фото 4
Оксана, захисниця України, фото 7
Оксана, захисниця України, фото 2
Оксана, захисниця України, фото 5
Оксана, захисниця України, фото 8
Оксана, захисниця України, фото 3
Оксана, захисниця України, фото 6
Оксана, захисниця України, фото 9

Аня

«Коли почалась війна, одразу ж повернулась в Україну»

«Я військова юристка. Служила в армії з 2018 по 2021 рік, маю звання старший лейтенант юстиції. В кінці 2021 року я звільнилась з армії та поїхала в Європу подивитися інше життя та займатися улюбленою справою – працювала з кіньми. Коли почалась війна, одразу ж повернулась в Україну.

Вважаю що кожен має робити свою роботу і бути на своєму місці. Я не вперше в армії, маю певний досвід і використовую його тут. Я працюю в штабі батальйону територіальної оборони і це не геройська робота, бо я не стою з автоматом в руках серед окопів. Але ми працюємо тут зі всіма документами та оформленням людей. Поки бійці воюють, ми забезпечуємо їхній тил». 

Аня, військова юристка, фото 1
Аня, військова юристка, фото 4
Аня, військова юристка, фото 2
Аня, військова юристка, фото 5
Аня, військова юристка, фото 3
Аня, військова юристка, фото 6

Мирослава

«Це мій шанс проявити на ділі те, що я відчуваю»

«Я журналістка, вчителька української мови та редакторка, мама сина, якому 2,8 рочка. За п’ять діб зі мною відбулося два щасливих повернення до Києва. Поміж ними — кілька тисяч кілометрів Україною. Надвечір 23 лютого я запостила фото задоволеного повернення додому. Наступного ранку почалася війна.

Сьогодні я знову в Києві. Бо це, напевно, мій шанс проявити на ділі те, що я відчуваю всередині. Десь трохи стати схожою на тих, ким я захоплююся всі ці роки.

П’ять днів тому я була дуже задоволена повернутися до Києва із радісної короткої мандрівки західною Україною — сьогодні я не просто задоволена, а невимовно щаслива». 

Мирослава, українська захисниця фото 1
Мирослава, українська захисниця фото 4
Мирослава, українська захисниця фото 2
Мирослава, українська захисниця фото 5
Мирослава, українська захисниця фото 3
Мирослава, українська захисниця фото 6

Альбіна (Акула)

«В моїх жилах тече кров сміливого і волелюбного народ»

«Проста дівчина з-під Полтави з освітою вчителя образотворчого мистецтва. Цього літа буде 10 років, як я стала майстром нігтьової естетики. В січні придбала байк і планували з чоловіком влаштувати мототур по Україні.

Але мій світ перевернувся о 5 годині ранку 24 лютого від слів «Кохана прокидайся…у нас війна». Більшість людей кинулися в паніці виїжджати в перший же день. Ми ні. Я займалася питанням, кому віддати нашу кішку на утримання, наступного дня зі спокійною душею поїхали до друзів які уже знаходилися в штабі тероборони.

В моїх жилах тече кров сміливого і волелюбного народу. До цього я займалася страйкболом, тому я спокійно можу користуватися зброєю».

Альбіна Акула, бойовий медик фото 1
Альбіна Акула, бойовий медик фото 4
Альбіна Акула, бойовий медик фото 2
Альбіна Акула, бойовий медик фото 5
Альбіна Акула, бойовий медик фото 3
Альбіна Акула, бойовий медик фото 6

Вікторія Нестеренко

Директорка Центру Сертифікації Халяль, голова правозахисної організації «Разом із законом», активістка, волонтерка. З початку повномасштабного вторгнення рф до України, разом з муфтієм мусульман України Саїдом Ісмагіловим, відкрила волонтерський штаб у Києві, який забезпечує гуманітарною допомогою цивільне населення, а також допомагає ЗСУ і Територіальній обороні.

Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 1
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 4
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 7
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 2
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 5
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 8
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 3
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 6
Вікторія Нестеренко, волонтерка в Україні, фото 9

Саша

«Повна сил, авантюризму та віри у нашу перемогу»

«Кілька років тому я потрапила на полігон, там і було започатковано мою добровольчу діяльність. Інструктори помітили мої приховані таланти та наполягли не закидати цю справу.

З того моменту я взаємодіяла з різними батальйонами та підрозділами, зустріла чудових людей-однодумців. 24 лютого, близько п’ятої ранку, я почула перший вибух. Усвідомлення того, що відбувається, прийшло одразу. Не можу сказати, що це був удар тишком-нишком, багато хто і я включно до цього готувалися. Тому, я анітрохи не розгубилася, одразу почала думати, що робити зі своїми тваринами та врешті-решт приєдналася до допомоги своїм побратимам. І ось сьогодні я тут. Повна сил, авантюризму та віри у нашу перемогу».

Саша, жінки в армії України фото 1
Саша, жінки в армії України фото 4
Саша, жінки в армії України фото 2
Саша, жінки в армії України фото 5
Саша, жінки в армії України фото 3
Саша, жінки в армії України фото 6

Маруся Звіробій

Українська волонтерка, контрактниця ЗСУ, інструкторка навчального центру десантно-штурмових військ, громадська діячка.

Маруся Звіробій, жінки в ЗСУ, фото 1
Маруся Звіробій, жінки в ЗСУ, фото 4
Маруся Звіробій, жінки в ЗСУ, фото 2
Маруся Звіробій, жінки в ЗСУ, фото 5
Маруся Звіробій, жінки в ЗСУ, фото 3
Маруся Звіробій, жінки в ЗСУ, фото 6