Як це – стати мисливицею на печериці та створити грибний стартап

від | 25.02.2019 | The Devochki PRO

Час читання: ( Кількість слів: )

У дитинстві Олександра прогулювала школу, щоби допомогти батькам зібрати врожай на фермі печериць. А через 20 років запустила паралельний проект Barvis «Печериці. Набір для вирощування» та пропонує українцям вирощувати гриби вдома.

Сімейна історія

Мій проект почався з супермаркету Європи. У Венеції я побачила печериці, які можна виростити вдома. Для європейців цілком нормально вирощувати на підвіконні трави, перчик, печериці та мандарини. Коли приїхала до України, у мене був чіткий намір зробити у своїй країні такий продукт.
Мої батьки трудоголіки. Вони пробували знайти свою нішу й у фермерстві, й у вирощуванні квітів. Поступово дійшли до шампіньйонів, які ми вирощуємо понад 20 років.
Вони були одні з перших, хто почав вирощувати шампіньйони в Україні. Це були “кустарні умови”, м’яко кажучи. Не було ні компосту, ні міцелію, ні ринку збуту. Все пробували самі та шукали однодумців. Коли мали перші врожаї, давали раду власними силами, я навіть уроки пропускала в першому класі, бо у нас “йшла хвиля” і треба було допомогти.
Як це - стати мисливицею на печериці та створити грибний стартап
«Сімейний підряд» був нашою перевагою, ми працювали, як злагоджений механізм. Зараз нам вдалося зберегти цій підхід: допомога кожного з членів родини – безцінна, і є запорукою стабільності. Доньку також залучаю до процесу: від “селфі з набором” до збирання самого врожаю на виробництві.
Мої батьки – опора та підтримка. Як не було б важко, я завжди можу прийти, розказати, і мене підтримують та “збирають докупи”. Ми можемо багато сперечатися, не погоджуватись, бо у кожного своє бачення, але знаходимо одне спільне рішення, взявши до уваги думку кожного.

Печериці вдома

Мої батьки свого часу популяризували вирощування печериць для широкого загалу. Ще тоді були питання, чи можна якимось чином це зробити вдома? Через енну кількість років я відповіла. Людина, яка вирощує свої печериці, знає, що їсть. Бо для власного врожаю потрібні тільки любов та вода.
Як це - стати мисливицею на печериці та створити грибний стартап
Вийшло оптимізувати процес вирощування шампіньйонів вдома до п’яти простих кроків. Ви купуєте, засипаєте суміш і поливаєте. Все акуратно, чисто і без зайвого клопоту. Виростити власний врожай може дитина. Головне – поливати. На 20-21-й день в’яжеться грибочок, а кожен набір родить чотири-п’ять разів.

Просування проекту

Для проекту я все зробила сама: коробки, лого, сайт, який у розробці. У далекому минулому я мала художню освіту, і тут вона знадобилась. Я розраховувала на вегетаріанців та тих, хто за здорове харчування і свідомо береже природу. Саме під vegan та eco я розробляла пакування. На цьому була “заточена” моя концепція.
Мої перші клієнти – це спільнота з “барахолок” Facebook. Я долучалась до різних груп, спамила і знайшла своїх перших покупців. Я в проекті – технолог, дизайнер, менеджер та служба доставки. На мені весь процес: від закупок компосту до зворотного зв’язку з кінцевим споживачем.

Які печериці обрати?

У мене два види печериць – білі звичайні та королівські. Зараз люди більш свідомі, поступово знайомляться з властивостями цих грибів. У мене є клієнти, які вживають сирі печериці, і вони віддають перевагу королівським, бо вони щільніші за структурою та мають у складі менше води. Гриби чудові у поєднанні з соусами, а на смак не відрізнити від курки.
Як це - стати мисливицею на печериці та створити грибний стартап
На маркетах найчастіше питають, чи не шкідливі спори печериць, якщо їх вирощувати вдома. Я пропоную тільки гриби роду Agaricus, спори яких викидаються у ґрунт. Тому шампіньйони не шкідливі і їх можна вирощувати вдома навіть дітям. Гливи, наприклад, коли дозрівають, викидають спори у повітря і можуть викликати алергічну реакцію.
Були цікаві випадки, коли тет-а-тет спілкуєшся зі споживачем стосовно інструкції, а потім отримуєш фото, як картонну коробку розміщують у душі й там зрошують.

Плани

Мій перший маркет був дуже смішним. Я зробила 120 комплектів, розвантажила, а за два дні продала 24 набори. Добре, що друзі допомогли завантажити все назад. Хто приходив на маркет, всі сміялись і казали: “Саш, вот это ты, конечно, с количеством психанула”.
У планах розширити бізнес, щоб у проекті був менеджер, технолог, маркетолог та кур’єр. Зробити сильну команду та передати частину обов’язків – головна мета.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Жіночий бізнес у воєнний час: три історії з різних міст країни

Жіночий бізнес у воєнний час: три історії з різних міст країни

У К Р А Ї Н А Жіночий бізнес у воєнний час Три історії з різних міст країниЩорічно у першу неділю вересня відзначається день підприємця. Цього року особливо хочеться підтримати тих, хто займається бізнесом в Україні,...

«У нас не мають купувати зі співчуття». Як працює соціальний бренд білизни OHRA HOME

«У нас не мають купувати зі співчуття». Як працює соціальний бренд білизни OHRA HOME

Бренд OHRA HOME створює якісну постільну білизну, фото якої неможливо не лайкнути в інстаграмі. Його засновники - Юлія та Назарій Бігун, вони ж заснували БФ «Твоя Любов», із якого почався проєкт. OHRA HOME - це соціальне...