А це лікується? Що можна, а що не можна говорити людині з онкологією

від | 22.01.2019 | Дівчина говорить

Час читання: ( Кількість слів: )

З нагоди Дня боротьби з онкологією Inspiration family – об’єднання трьох організацій у сфері онкології – Cancel/R, Souls Sisters та ГО «Квант», запускає одразу декілька проектів – «Перший Форум онкопацієнтів. Знаю. Дію та Живу», який відбудеться 3 лютого у Києві, а також картки «Що можна, а що не слід говорити людині у якої діагностували рак». Їхня мета –  полегшення діалогу між онкохворими та їх родичами і друзями.
Причина створення таких карток – страх людей перед онкологією.

«Люди бояться самого слова «рак», їм страшно читати про це, чи вимовляти слово вголос. Люди, які нас оточують, не знають, як правильно підтримати онкохворого, а ми мовчимо про хворобу і не даємо змогу навчитись цьому. Для покращення стосунків необхідний діалог. Але ніхто не написав інструкцію: «Як розмовляти з людиною у якої рак», і ми вирішили це виправити», – говорить Інеса Матюшенко, співзасновниця проектів Cancel/R та Inspiration family.

А це лікується? Що можна, а що не можна говорити людині з онкологією А це лікується? Що можна, а що не можна говорити людині з онкологією А це лікується? Що можна, а що не можна говорити людині з онкологією А це лікується? Що можна, а що не можна говорити людині з онкологією А це лікується? Що можна, а що не можна говорити людині з онкологією
Організатори запевняють, що всі фрази взяли з власного досвіду. «А це лікується?», «Це трапилося з тобою, тому що ти багато ображалася і не насолоджувалась життям»,  «Не переживай, все буде добре», – чув кожен, кому поставили діагноз «рак».
«Як бачимо, в цих карточках піднімається дуже непроста,  але з тим і важлива тема комунікацїї онкологічного пацієнта зі своїм оточенням. Чому непроста? Тому що дійсно дуже важко осягнути, що відчуває людина, яка зіткнулася з онкологічним діагнозом. І ще складніше – підібрати потрібні і вірні слова, які б могли її заспокоїти. Чому ця тема важлива? Тому що саме ці слова можуть вплинути на емоційний стан людини, яка опинилася сам на сам із своєю хворобою і надати їй сили, енергії та впевненості у боротьбі з раком, – розповідає Ія Слабінська – онкопсихологиня, психологиня клініки ізраїльскої онкології «Лісод», спікерка Першого форуму онкопацієнтів. – Під час своєї роботи я чую багато історій, пов’язаних зі складнощами спілкування між пацієнтом та його оточенням. З одного боку пацієнти розповідають про те – скільки болючого та образливого їм, на жаль, не так рідко доводиться чути від тих, хто з ними спілкується, з іншого боку – люди, які оточують пацієнта визнають, що їм бракує потрібних слів у спілкуванні і їм самим буває лячно.  І дехто з останніх навіть вирішує уникати, по можливості, спілкування з пацієнтом, щоб не створювати собі і йому зайві проблеми.
Але ми розуміємо, що уникання –  це не вихід. Бо, на жаль, абсолютно кожен може опинитися на місці пацієнта  в майбутньому, і він би точно не хотів, щоб ті, що раніше були поруч, залишили б його через брак слів і власні страхи.
Ці картки – поки що малесенька, але дуже важлива спроба донести потрібні слова до оточення пацієнта. І я знаю точно, що за кожною карткою стоїть особиста історія боротьби, сумніву, розчарувань та радощів того, хто її готував. Також впевнена, що дівчата з  «Inspirational Family» продовжуватимуть розмову на цю важливу тему і в майбутньому».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Мене також зґвалтували на вечірці, підсипавши речовину в напій

Мене також зґвалтували на вечірці, підсипавши речовину в напій

У мережі набула розголосу історія про групу хлопців з Івано-Франківська, що влаштовують вечірки, обпоюють дівчат, а потім знімають їх непритомними та публікують ці фото й відео у своїх соціальних мережах. Після публікації у...

«Зараз ніхто не займається собою. Всі займаються тільки війною». Як працює «Жіночий ветеранський рух»

«Зараз ніхто не займається собою. Всі займаються тільки війною». Як працює «Жіночий ветеранський рух»

На «Шостому українському жіночому конгресі» міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що в українському війську наразі служать 59 тисяч 786 жінок, 18 тисяч із них є цивільними працівницями у ЗСУ, 41 тисяча жінок...

«Зараз ніхто не займається собою. Всі займаються тільки війною». Як працює «Жіночий ветеранський рух»

«Зараз ніхто не займається собою. Всі займаються тільки війною». Як працює «Жіночий ветеранський рух»

На «Шостому українському жіночому конгресі» міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що в українському війську...