Хвостата Хвиля: Поговоримо про тварин?

від | Тра 18, 2018 | Дівчина говорить

На “Громадському радіо” стартував авторський підкаст редакторки та ведучої Тетяни Трощинської (власниця дворічного лабрадора Лео) — «Хвостата Хвиля». Ми розпитали Тетяну, для кого цей проект і чому він важливий.

Ідея

Ідея прийшла спочатку напівжартома. Коли обдумували у команді, що б зробити трохи відмінне від того контенту, який уже є на “Громадському радіо”. Увечері ми обговорювали, а наступного ранку я вже зробила перший опис майбутньої програми. Якщо ви поговорите з собачниками (та й кошатниками), то у багатьох із них розмови про домашніх улюбленців – це точно половина усіх тем, якщо не більше. Ще важче тим, у кого собачка і немовля – як тут розірватись. Насправді, нічого поганого у цьому немає – ми завжди говоримо про те, що для нас важливе або що ми любимо. Хтось про політику, хтось про собак. Друге здоровіше.

Це не лише про відносини собак і людей. Або котів і людей. Хоча, справді, більшість людей думає, що це про собак, може, тому що я з собачкою на каверфото з’явилась. Складно знайти точні цифри, але є опитування компанії Research & Branding Group, у якому вказано, що  57% громадян України тримають домашніх тварин, із них собак – 61%, котів – 79%. Ці ж опитування кажуть, що переважна більшість (79%) сприймають своїх домашніх улюбленців як членів сім’ї.

І в цьому місці всі подумали: от як класно, члени сім’ї! Але це і класно, і проблема. Хіба ми не маємо конфліктів у сім’ї? Хіба ми не намагаємось своїх дітей, чоловіків, дружин, батьків, та кого завгодно з близьких переробити, видресирувати, навчити жити правильно? Те саме і з домашніми улюбленцями.

Ця програма про те, як жити разом, а не як жити правильно. Як розуміти і враховувати інтереси виду, а  не створити з собаки чи з котика людину. Тобто про взаємну соціалізацію.

Проблематика

Проблемних моментів маса. Ми ще тільки запустили анонс програми, а мені вже написали ідеї для програми люди, які не мають домашніх тварин, наприклад, через алергію. Із проханням розповісти, як разом жити в місті собачникам, і не собачникам. І ми це зробимо.

Є ще тема тварин у місті, і гуманне ставлення до них, і вміння жити поруч із тими людьми, хто не приймає або боїться собак, і культура догляду та поведінки улюбленця на вулиці. Моя улюблена тема – прибирання за псами. Я вже популяризую-популяризую ті пакетики для прибирання, навіть дарую їх у дворі, але все одно це крапля в морі.

 

Я переконана, що розмови про домашніх улюбленців більше показують людей, ніж відповіді на запитання на зразок:  «Ваше життєве кредо». Бо наше життєве кредо – це завжди те, що ми робимо, а не що говоримо.

Гості програми

Як у кожної авторки чи автора, у мене є своє уявлення, що в кожній програмі має бути утилітарна тема, поради для власників – наприклад, як подорожувати з великим псом або як зробити собаку щасливою, якщо працюєш з 9 до 18, інша тема – соціальна, наприклад, чому коти мають бути визнані частиною екосистеми у тих містах, де цього ще немає, або пет-терапія, і тема пізнавальна, наприклад, природа агресії у собак або невербальна поведінка домашнього улюбленця чи образ кота в народних казках. Але ви собі навіть не уявляєте, скільки людей мені запропонували розповісти зворушливо-романтичну історію знайомства зі своїм домашнім улюбленцем. Про це можна писати сценарії і драми. На жаль, не наш формат, але ці розповіді також стали важливою частиною програми.

Безпритульні тварини

У першій програмі ми розповідали про європейський досвід вирішення проблем безпритульних тварин. Одним із таких може стати рішення взяти собі безпритульну тваринку і дати їй дім і любов. Про це, наприклад, на власному досвіді розповіла відома телеведуча Алла Мазур. Але, здійснюючи це, важливо не зробити ще більше істот нещасними:  і себе, і тваринку. Тому ми говоримо про те, як свідомо ухвалювати такі рішення, чому тварина – не подарунок, і чому тварину не варто брати, щоб, наприклад, зробити підлітка дисциплінованішим. Все, що не зробили для своєї дитини ви, не має робити песик, котик чи шиншила. Домашні тварини – для любові і щастя, а не для маніпулювань.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!