/

Південна Кароліна схвалила заборону абортів після шести тижнів вагітності

Почати

Законодавці штату Південна Кароліна схвалили законопроєкт, що забороняє аборти після шести тижнів вагітності.

Законопроєкт підтримали 27 чоловіків-республіканців, проти виступили 19 сенаторів, серед них п’ять жінок (три республіканки, демократка та ще одна законодавиця, котра не представляє жодну партію).

Проєкт «закону про серцебиття плода та захист від абортів» передбачає можливість перервати вагітність на терміні до 12 тижнів у разі зґвалтування, інцесту, а також невідкладних медичних випадків.

Губернатор штату Генрі Макмастер, який є республіканцем, привітав рішення Сенату та зазначив, що «з нетерпінням чекає на цей законопроєкт, щоб підписати його якнайшвидше».

«Сьогодні наш штат став на крок ближче до захисту більшої кількості невинних життів», — написав він у своєму Twitter.

Південна Кароліна була останньою можливістю для жінок на півдні США зробити аборт законно.

  • У 1973 році Верховний суд США ухвалив рішення у справі «Ро проти Вейда» (Roe v. Wade), що вагітна жінка може самостійно вирішувати: робити аборт чи ні. Попри те, що Конституція США захищає це право, воно не є абсолютним. Тобто жінка може сама ухвалювати таке рішення, доки плід не може самостійно вижити — до 24 тижня вагітності. Надалі влада може встановлювати певні обмеження.
  • Справа «Ро проти Вейда» стосувалася жінки, відомої під псевдонімом Джейн Ро, яка завагітніла третьою дитиною і хотіла зробити аборт. Проте Ро проживала у штаті Техас, де аборт був заборонений, крім випадків, коли плід загрожував життю матері. Тоді вона звернулася до суду, заявляючи, що закони, які забороняють право робити аборт у штаті Техас, є неконституційними.
  • У травні 2019 року губернатор штату Джорджія, республіканець Браян Кемп підписав закон, який забороняє проводити аборти після шостого тижня вагітності, оскільки тоді вже можна чітко почути серцебиття плода. Винятки були зроблені для жінок, які зазнали насильства — якщо постраждала звернулася до поліції, а також у разі загрози життю матері.
  • 24 червня 2022 року Верховний суд США дозволив штатам забороняти аборти, скасувавши рішення у справі «Ро проти Вейда», яке визнавало конституційним право на переривання вагітності. Одразу після оприлюднення рішення Верховного суду генпрокурор штату Міссурі підписав закон про заборону абортів, згодом заборону запровадили у штаті Південна Дакота. Загалом аборти заборонені у понад 10 штатах США.
  • У листопаді суд штату Джорджія скасував заборону на аборти після шостого тижня вагітності. У січні 2023 року Верховний суд Південної Кароліни скасував заборону абортів після шести тижнів вагітності, назвавши її неконституційною, оскільки вона порушує право на приватність.
  • У березні губернатор штату Вайомінг першим підписав закон, який забороняє використання, продаж або призначення таблеток для медикаментозного аборту. На початку квітня федеральний окружний суддя Метью Качмарик тимчасово призупинив дозвіл на використання лікарського засобу з міфепристоном, що діяв майже 23 роки. У відповідь на постанову Качмарика федеральний суд у штаті Вашингтон ухвалив протилежне рішення, наголосивши, що схвалення препарату для медикаментозного аборту не може бути відкликано в 17 штатах та округу Колумбія, де влада належить демократам.
  • Раніше видання The New York Times, проаналізувавши понад 100 наукових досліджень у 26 країнах на різних континентах щодо препаратів із міфепристоном та мізопростолом, повідомило, що ці лікарські засоби є безпечним методом переривання вагітності.

Фото: Lerone Pieters: Pexels