Роу проти Вейда. Верховний суд США скасував конституційне право на аборт

від | 24.06.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Мільйони жінок у США втратять законне право на аборт після того, як Верховний суд скасував 50-річну постанову, яка легалізувала його по всій країні. Це рішення змінить права на аборт в Америці, а окремі штати тепер зможуть заборонити цю процедуру.

Очікується, що половина американських штатів введе нові обмеження або заборони. Тринадцять уже ухвалили так звані тригерні закони, які автоматично заборонять аборти за рішенням Верховного суду. Деякі інші, ймовірно, швидко пройдуть нові обмеження.

Згідно з дослідженням Planned Parenthood, організації охорони здоров’я, що надає аборти, загалом, очікується, що доступ до абортів буде припинено для близько 36 мільйонів жінок репродуктивного віку.

Рішення Верховного суду може завдати удару по фінансовому благополуччю жінок, які, як стверджують економісти, несуть великий економічний тягар від небажаної вагітності.

Саме у справі Верховного Суду США «Ро проти Вейда» (Roe v. Wade) було визнано, що Конституція США захищає право вагітної жінки вибирати — робити чи не робити аборт. Справа стосувалася жінки, відомої під псевдонімом Джейн Ро, яка завагітніла третьою дитиною і хотіла зробити аборт. Проте Ро проживала у штаті Техас, де аборт був заборонений, крім випадків, коли плід загрожував життю матері. Тоді вона звернулася до суду, заявляючи, що закони, які забороняють право робити аборт у штаті Техас, є неконституційними, – йдеться у матеріалі  ЮрФем.

У 1973 році Верховний суд США ухвалив рішення, де вказав, що Чотирнадцята поправка до Конституції США передбачає забезпечення права на приватність, яке захищає право вагітної жінки самостійно вирішувати: робити аборт чи ні. Однак Суд підкреслив, що це право не є абсолютним. Тобто жінка сама приймає рішення до моменту, коли плід не може самостійно вижити, – до 24 тижня вагітності. Надалі влада може встановлювати певні обмеження.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Українська молодь (13–19 років) вірить у перемогу України, планує своє майбутнє після війни на Батьківщині та хоче бути корисною у післявоєнній відбудові країни. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного...

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Громадська організація «Ла Страда — Україна» створила відеоінструкції з самозахисту для дівчат — серія з 20 роликів, як убезпечити себе в громадських місцях. «Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі....