/

Понад 100 наукових досліджень за 30 років називають таблетки для аборту безпечним методом переривання вагітності — The New York Times

Почати
/
7 хв на читанння

Результати багаторічних наукових досліджень у 26 країнах на різних континентах свідчать, що таблетки з міфепристоном та мізопростолом є безпечним методом переривання вагітності.

Про це, проаналізувавши 147 опублікованих наукових статей, які проводилися з 1991 до 2023 року, а також дослідження, використані FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США) у своїх медичних оглядах препаратів, пише The New York Times.

У багатьох дослідженнях повідомлялося про кількість пацієнтів, у яких спостерігалися «серйозні побічні ефекти», що, як правило, включали переливання крові, госпіталізацію, серйозну операцію або серйозну інфекцію. Видання використовувало інформацію про ці ефекти, щоб визначити відсоток пацієнтів у кожному дослідженні, які не мали серйозних ускладнень. З аналізу були виключені результати 46 досліджень, оскільки вони повідомляли про загальні побічні ефекти, але не було чітко вказано, чи мали місце будь-які серйозні ускладнення, або тому, що їхні дані не мали точних підрахунків. Жодне з виключених досліджень не мало висновку, що таблетки є небезпечними.

З-поміж 101 дослідження щодо понад 124 тисяч абортів у першому триместрі (у деяких дослідженнях вибірка сягала 19 тисяч пацієнток), які залишилися, переважна більшість повідомляє, що понад 99% пацієнток, які приймали таблетки, не мали серйозних ускладнень.

За даними дослідження професорки Ушми Упадхяй, яка займається розробкою нових стандартів репродуктивного здоров’я у Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, 2015 року та Центру контролю й профілактики захворювань 2014 року, частота серйозних ускладнень у разі медикаментозного аборту становить 0,31%, якщо переривати вагітність хірургічним шляхом — 0,16%. Водночас під час пологів ускладнення відбуваються в 1,4% випадків.

«Тут може бути політична боротьба, але немає великої наукової двозначності щодо безпеки та ефективності цього продукту», — наголосив доктор Калеб Александер, професор епідеміології та медицини Школи громадської охорони здоров’я імені Джона Гопкінса Блумберга. співдиректор Центру безпеки та ефективності ліків.

Загалом експерти виділяють такі побічні ефекти:

  • легкі, які не потребують медичного втручання, (нудота, діарея, блювання, головний біль, запаморочення, лихоманка, гарячка або озноб);
  • помірні, які зазвичай передбачають медичне втручання на прохання пацієнта або за необхідності (хірургічна процедура після неповного аборту, маткова інфекція, що лікується антибіотиками, відвідування відділень невідкладної допомоги);
  • серйозні, які без медичного втручання можуть завдати шкоди здоров’ю (госпіталізація з серйозними ускладненнями, переливання крові, інфекція, що вимагає госпіталізації, смерть).

Противники медикаментозних абортів наголошують, що таблетки викликають кровотечу та біль або провокують випадки, коли пацієнтка вимушена звернутися до відділення невідкладної допомоги після їх вживання.

Проте фахівці пояснюють, що це нормально, адже під час медикаментозного аборту таблетки по суті спровокують викидень, саме тому жінка відчує біль та кровотечу.

«Це неприємний досвід. Кровотеча, звісно, змушує людей хвилюватися, чи це нормальна кількість, чи тканини плода вийшли», — говорить Ушма Упадхяй.

За її словами, пацієнтки переважно звертаються до відділень невідкладної допомоги через свої занепокоєння та страх, а не через серйозні ускладнення.

Попри те, що таблетки ефективні приблизно на 95%, приблизно 3–5% пацієнток потребують додаткової процедури для видалення залишків тканини або переривання вагітності.

«Це не більш ризиковано, ніж якби вам зробили хірургічне втручання від самого початку. Все дуже безпечно, з низьким ризиком ускладнень», — запевнив доктор Адам Р. Джейкобс, медичний директор лікарні комплексного планування сім’ї Mount Sinai у Нью-Йорку.

Лише в одному з досліджень, яке, зокрема використали для свого позову до федерального суду Техасу противники абортів, повідомляється про серйозні ускладнення під час приймання таблеток для аборту протягом 12-тижневого терміну, який зазвичай дозволяється в США.

У цьому дослідженні вивчалися записи щодо понад 40 тисяч медикаментозних абортів, проведених у Фінляндії на початку 2000-х років. Повідомлялося, що 20% пацієнток спостерігалися у лікаря, найчастіше через кровотечі й рідше для процедури очищення матки та завершення аборту.

Противники абортів стверджують, що цифра 20% у цьому єдиному дослідженні свідчить про те, що пацієнти мають високий ризик ускладнень після приймання таблеток. Але в самому дослідженні зазначено, що кровотеча є очікуваною, серйозні ускладнення рідкісними, а медикаментозний аборт безпечним.

Доктор Оскарі Хейкінхеймо, автор фінського дослідження та професор акушерства та гінекології Гельсінського університету, коментуючи ці заяви, заявив, що активісти неправильно тлумачать дані: «Правильним науковим шляхом було б розглянути всю сукупність доказів. Якщо ви просто обираєте результати, які вам особисто подобаються, то це чиста нісенітниця».

У відповідь докторка Донна Гаррісон, голова правління Альянсу медицини Гіппократа, яка є позивачкою у позові, заявила, що інші дослідники називають помірними, на її думку, серйозні ускладнення.

«Я погоджуюся з ним, що ви не можете вибирати результати, які хочете. Ви повинні подивитися, що це означає для жінок», — додала вона.

Одним із найважливіших показників безпеки для будь-яких ліків є ризик смерті. У 101 дослідженні, що охоплює 124 тисячі медикаментозних абортів, дослідники повідомили про одну смерть від інфекції, пов’язаної з абортом, і одну смерть з непов’язаних причин.

За даними FDA, з 2000 року до червня 2022-го приблизно 5,6 мільйона жінок у США робили медикаментозний аборт, із них 28 померли (0,0005%). Деякі з цих смертей могли статися з інших причин.

 

Фото: Kaboompics