/

Скандальний підручник «Основи здоров’я» можуть позбавити рекомендаційного грифа Міносвіти

Почати
/
3 хв на читанння

Міністерство освіти і науки України доручило Інституту модернізації змісту освіти провести повторну експертизу підручника «Основи здоров’я» для 8 класу та переглянути рішення про грифування «рекомендовано МОН».

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook народна депутатка Інна Совсун, яка зверталась до міністерства з відповідним проханням.

«Це дасть змогу вилучити шкідливий та небезпечний підручник “Основи здоров’я” з навчального процесу. [Підручник], де дітям забивають голови тезами на зразок “жертви провокують насильника короткою спідницею, яскравим макіяжем, походом на дискотеку” та іншим токсичним сміттям», — написала вона.

Для боротьби з випадками зґвалтувань та домагань у школах нардепка також закликала розробити навчальні матеріали та тренінги для вчителів на тему сексуальної освіти й запобіганню насильству, запросивши до обговорення міжнародні організації, доказових лікарів та лікарок, фахівців.

«Слід невідкладно розробити алгоритм реагування на сексуальне насильство та переслідування, зокрема шантаж інтимними фото та відео, переслідування онлайн або у закладах освіти — за аналогією з алгоритмом протидії цькування, булінгу, що вже закріплений у законодавстві», — додала Совсун.

На її думку, ці заходи якщо і не зупинять ґвалтівників, то «разюче змінять шкільне середовище», яке зможе надати більше підтримки та проявити більше емпатії до школярки чи школяра, що пережили насильство.

 

 

Фото: видавництво «Алатон»