Українці зареєстрували петицію до президента із закликом впровадити обов’язкове статеве виховання в систему освіти

від | 10.02.2023 | Новини, Освіта

Час читання: ( Кількість слів: )

На сайті президента України створили петицію з вимогою впровадити обов’язкове статеве виховання в систему освіти — у початковій, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах.

Петиція була зареєстрована 9 лютого, ініціаторами є громадський альянс «Політична дія жінок» та експертний ресурс «Гендер в деталях».

Автори петиції закликали президента посприяти розробці програм статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам, і у найкоротший термін впровадити їх у систему освіти України.

«В умовах величезної кількості інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагує насильство. Через відсутність навичок аналізу інформації діти сприймають усе за чисту монету і не розуміють, яку відповідальність за свої діяльність та бездіяльність вони можуть нести», — йдеться у тексті петиції.

«Політична дія жінок» та «Гендер в деталях» пояснили, що учні та учениці повинні знати про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, знати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди.

На думку ініціаторів петиції, статеве виховання дітей і молоді значно знижує ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей, а також підвищує вік першого статевого акту.

Головна редакторка «Гендер в деталях» Тамара Злобіна на своїй сторінці у Facebook написала, що сайт президента п’ять разів відхиляв цю петицію.

«Ми з Ірина Тишко (керівниця громадського альянсу «Політична дія жінок» — прим.ред.) вичитали закон “Про звернення громадян” і були вимушені забрати “сексуальна освіта” й “боротьба з культурою зґвалтування” з тексту петиції. Тому сам текст тепер трохи беззубий — але проблема, як і була, критична. Нам необхідна адекватна сексуальна освіта дітей — відповідна їхньому віку, починаючи з 2–3 років, і далі, протягом усього освітнього процесу, направлена на безпеку і виховання культури згоди», — наголосила вона.

За добу (станом на 16.00) петицію підписали трохи більш як 800 людей. Щоб президент розглянув петицію, вона має набрати щонайменше 25 тисяч підписів за 90 днів.

 

Фото: BOOM: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Зоозахисний рух UAnimals спільно з брендом молодіжного одягу Morning Star створили унікальну колекцію лімітованих худі й футболок «Твоє худі — їхня домівка» з принтом маленького цуценяти, якого захищає відважний воїн ЗСУ....

Кримська активістка й журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування через ненадання медичної допомоги у СІЗО

Кримська активістка й журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування через ненадання медичної допомоги у СІЗО

Кримська громадянська журналістка та активістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування через ненадання медичної допомоги. Про це вона повідомила у своїй заяві, повідомляє ZMINA, в розпорядженні якої є копія документа....