/

Українці за місяць зібрали 25 тисяч підписів під петицією про статеве виховання

Почати
/
1 хв на читання

Петиція щодо впровадження обов’язкового статевого виховання в систему освіти — у початковій, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах — набрала 25 тисяч підписів: тепер її повинен розглянути президент України.

Петиція була зареєстрована 9 лютого, ініціатори — громадський альянс «Політична дія жінок» та експертний ресурс «Гендер в деталях», які закликали президента посприяти розробці програм статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам, і у найкоротший термін впровадити їх у систему освіти України.

Зокрема, учні та учениці повинні знати про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, знати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди.

На думку авторів петиції, статеве виховання дітей і молоді значно знижує ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей, а також підвищує вік першого статевого акту.

 

Фото: Fox: Pexels