В Україні для постраждалих від війни запустили Платформу допомоги врятованим

від | 15.03.2023 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

В Україні запустили новий онлайн-майданчик, де зібрана вся інформація про отримання різних видів допомоги постраждалими від війни.

Наразі на Платформі допомоги врятованим зібрані всі ключові служби, що надають українцям психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Зокрема, є інформація про Центри допомоги врятованим, онлайн-платформу психотерапевтичної підтримки «Аврора», мобільні бригади соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства, інформаційну кампанію «Розірви коло».

Також на сайті розміщені буклети та інформаційні матеріали, щоб допомогти громадянам розпізнати види насильства, його негативні наслідки та вчасно протидіяти.

Планується, що на онлайн-платформі з’являтимуться додаткові розділи із сервісами для розвитку та освіти дітей, а також доступу до ініціатив, які допомагають українцям знайти нову роботу або перекваліфікуватись. За задумом організаторів, платформа повинна стати ключовим майданчиком для інформування громадян, ЗМІ щодо наявних або нових ініціатив, проєктів у межах реагування держави на випадки насильства під час війни.

«Від початку повномасштабного вторгнення росії мільйони українців відчули на собі наслідки цієї жорстокої війни та потребують комплексної підтримки — соціальної, гуманітарної, правової, психологічної. Опинившись у відносній безпеці, вони відчувають себе розгубленими та часто просто не знають, як і куди звернутися по фахову безоплатну допомогу. Платформа допомоги врятованим має полегшити їм доступ до перевірених сервісів та ініціатив», — наголосила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Платформа розрахована не лише на постраждалих, а також і на фахівців, які надають їм допомогу. На сайті вже розміщенні рекомендації та посібники для роботи з потерпілими згідно з найкращими міжнародними стандартами.

На думку заступниці міністерки соціальної політики України Уляни Токарєвої, платформа дозволить охопити соціальною підтримкою значно ширше коло людей, які постраждали внаслідок війни, та допоможе соціальним працівникам виявляти таких людей.

Всі сервіси, розміщені на платформі, є перевіреними, конфіденційними та безоплатними.

Одним із завдань Платформи допомоги врятованим є створення середовища довіри між постраждалими та надавачами послуг, адже комплексна фахова підтримка є першим кроком досягнення справедливості.

«Слідчі Нацполіції документують близько 95% з усього масиву воєнних злочинів. Серед десятків тисяч фактів цинічного порушення законів та звичаїв війни, є випадки сексуального насильства, яке окупанти використовують як зброю проти цивільного населення. З перших місяців війни поліцейські у складі спеціалізованих мобільних груп фіксують сексуальні злочини на деокупованих територіях Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Миколаївщини, Донеччини та Херсонщини. Ми розуміємо, що задокументувати такі злочини важко через високий рівень латентності, а, щоб уникнути ретравматизації, постраждалі потребують комплексної допомоги», — зазначила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

Платформа допомоги врятованим створена за ініціативи Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

 

  • Повномасштабне вторгнення росії в Україну принесло дуже багато насильства. Російське військове керівництво під час окупації українських територій віддає накази ґвалтувати українців або пропонує солдатам «піти розслабитися», використовуючи сексуальні злочини як зброю війни. Численні докази чіткої моделі поведінки російських військових на захоплених землях виявили українські та міжнародні слідчі, хоча кремлівські чиновники неодноразово заперечували звинувачення в порушеннях прав.
  • Раніше українські експертки з гендерних питань — юристка, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, головна редакторка DIVOCHE.MEDIA Оксана Павленко та головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська — склали порадник для медіа, як писати про сексуальне насильство під час війни. Згодом міжнародна правозахисна організація Human Rights First, що займається захистом прав біженців, переклала рекомендації англійською мовою.
  • Від початку російського вторгнення безліч організацій в Україні та незалежних фахівців надають психологічну допомогу через чати підтримки, телеграм-боти, телефонні лінії, індивідуальні консультації та групову терапію. DIVOCHE.MEDIA розпитало психологинь та психотерапевток, як працює перша психологічна допомога під час війни, а також про запити пацієнтів і пацієнток, труднощі та виклики в роботі.

Фото: Vojtech Okenka: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

На Закарпатті підлітки отримали умовний термін за сексуальне насильство над неповнолітньою, яке знімали на телефон

На Закарпатті підлітки отримали умовний термін за сексуальне насильство над неповнолітньою, яке знімали на телефон

Воловецький районний суд Закарпатської області призначив умовний термін трьом підліткам, які вчинили сексуальне насильство щодо знайомої неповнолітньої дівчини. Згідно з вироком суду, обвинувачених визнали винними за...

Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» про воєнні злочини росії покажуть у Гаазі

Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» про воєнні злочини росії покажуть у Гаазі

Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» представлять країну в конкурсній програмі Міжнародного фестивалю про права людини Movies That Matter у Гаазі та нагадають про російсько-українську війну. Фільми...

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських...