Види насильства та як їх розпізнати

Сексуальне, фізичне, психологічне, економічне.

Цей онлайн-тест допоможе перевірити, наскільки добре ви розпізнаєте ознаки фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства.

Домашнє та гендерно зумовлене насильство досі залишаються проблемою в Україні. 

Табуйованість та стереотипи, які існують навкруги цієї теми, впливають на поширення насильства, на те, що постраждалі не звертаються по допомогу, та, як результат, на безкарність кривдників.

Один зі стереотипів полягає у тому, що коли ми говоримо про домашнє насильство, то маємо на увазі лише фізичні прояви — побиття. Проте за законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству» виділяють різні види насильства: окрім фізичного існує сексуальне, психологічне та економічне насильство.

Про них необхідно знати, щоб виявити на початковому етапі у власних стосунках, а також допомогти знайомим вийти з кола насильства.

Цей онлайн-тест допоможе перевірити, наскільки добре ви розпізнаєте ознаки фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства. Адже щоб розв’язувати проблему, її спочатку треба побачити та усвідомити, на неї потрібно вказати. А щоб протидіяти насильству, його потрібно щонайменше розпізнати.

 

Пройти тест

Види насильства та як їх розпізнати

Розірви коло насильства

Тест підготовлено в межах інформаційної кампанії «Розірви коло», яку реалізує UNFPA, Фонд ООН в галузі народонаселення в Україні. Мета кампанії — нульове толерування домашнього та гендерно зумовленого насильства в Україні.

Домашнє та гендерно зумовлене насильство має дуже багато різних проявів, і деякі з них буває складно розпізнати. Відвідайте сайт rozirvykolo.org та сторінки «Розірви коло» у Facebook та Instagram і дізнайтеся, як ви можете ефективно протидіяти домашньому та гендерно зумовленому насильству.

rozirvykolo.org

Інформаційна кампанія «Розірви коло» – це частина масштабної програми UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення із протидії та запобігання домашнього та/і гендерно зумовленого насильства в Україні. Кампанія реалізується за підтримки уряду Великої Британії.

ukraine.unfpa.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами UNFPA працює у 150 країнах та територіях світу. Представництво в Україні працює з 1997 року.