Організатори премії Women in Arts. The Resistance оголосили список номінанток

Почати
3 хв на читанння

Український інститут та ООН Жінки в Україні вчетверте назвуть імена лауреаток премії Women in Arts. The Resistance 7 березня. Цьогорічна премія, яка призначається жінкам за актуальні досягнення в українському мистецтві, відбудеться під гаслом «Вогонь запеклих не пече» та стане особливою, оскільки охоплює два попередні роки.

Номінантками премії у восьми категоріях стали:

  • Жінки у візуальному мистецтві: Алевтина Кахідзе, Катерина Лисовенко, Леся Хоменко, Альбіна Ялоза.
  • Жінки в музиці: Джамала, Алла Загайкевич, Марина Круть (KRUTЬ), Людмила Монастирська.
  • Жінки в театрі: Оксана Дмитрієва, Ніна Захоженко, Марина Кошкіна, Роза Саркісян, Оксана Черкашина.
  • Жінки в кіно: Марина Ер Горбач, Оксана Черкашина, Аліна Горлова, Катерина Горностай, Надія Парфан.
  • Жінки в літературі: Вікторія Амеліна, Галина Крук, Тетяна Малярчук, Ярина Чорногуз, Любов Якимчук.
  • Жінки в культурному менеджменті: Дар’я Бассель, Юлія Ваганова, Ольга Вієру, Олена Гончарук, Єлизавета Герман і Марія Ланько.
  • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Катерина Ботанова, Юлія Манукян, Тетяна Огаркова, Анастасія Платонова, Ярина Цимбал.
  • Особлива відзнака (Special mention) — жінки, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру (вручається з 2021 року).

Кандидаток премії оцінюють експерти та експертки відповідної галузі. Головними вимогами є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. До оцінки запрошуються експертна рада та журі, які є професіоналами та професіоналками в своїй категорії оцінки, представниками державного сектору і незалежних інституцій.

Ще одна особливість цьогорічної премії — це додатковий критерій відбору «внесок у перемогу», що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сферах, що безпосередньо наближає перемогу України.

Під час церемонії оголошення лауреаток премії (о 20:00) музичний канал MEGOGO LIVE представить особливу роботу — авторську пісню та відео під назвою «Ти є велика сила», які стануть своєрідним жіночим маніфестом. У маніфесті взяли участь виконавиці Roxolana, Марина Круть, Саша Кольцова («Крихітка»), Олена Карась («Тонка»), а також номінантки цьогорічної премії Women in Arts. The Resistance.

 

  • Women in Arts — це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe, мета якої звернути увагу на досягнення жінок, котрі працюють у галузях культури та мистецтва. У 2022 році церемонія не відбулась через початок повномасштабного вторгнення, тож Women in Arts 2023 набула нового сенсу, що закладено у назві The Resistance та в айдентиці премії, елементи якої символізують опір.
  • У 2021 році українська режисерка Надія Парфан зняла документальний фільм «Жінки, що грають в ігри» про лауреаток премії Women in Arts.