Видавництво «Віхола» готує до друку добірку фронтових поезій української військової Ярини Чорногуз

від | 20.12.2022 | Новини, Фемкульт, Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Видавництво «Віхола» надрукує добірку фронтових поезій української бойової медикині, морської піхотинки Ярини Чорногуз.

Як повідомило видавництво на своїй сторінці у Facebook, книжку планують видати друком у першій половині 2023 року, а передзамовлення можна буде оформити, попередньо, в лютому.

Книжка стане другою добіркою поезій Ярини, до неї увійдуть тексти, написані протягом повномасштабної війни та півтора роки ротації безпосередньо на фронті.

«У ній промовлятиме моя пам’ять про Скадовськ та морське узбережжя Херсонщини, Олешківську пустелю, сіру зону Кряківки, Трьохізбенки, висоти над Новоайдаром, Сєвєродонецьк, Маріуполь та села на північ від нього — Розівку, Зачатівку, Євгенівку, Новоукраїнку та Золоту Ниву, — Бахмут, Комишуваху та Миколаївку на захід від Попасної, дорогу Бахмут-Лисичанськ, села навколо Слов’янська та по той бік Сіверського Дінця, річки, яка стала українським Стіксом. І всі вони відчуваються мені як ще одна мала батьківщина, бо вони переміряні нашими кроками вздовж і впоперек. Деякі вільні та оборонені, більшість із них ще належить звільнити», — написала Ярина.

За словами військової, у літературі їй завжди подобалася філософічність та власне філософськість.

«А ще писанина “власною кров’ю”, коли відчуваєш, що текст написано тією ж енергією, яка давала автору силу жити та відчувати… Я придумувала перші тексти, коли заходила в море. Батьки возили мене з шести років щороку в Крим, і заходити по дрібній гальці в море було одним із моїх найбільш натхнень. Дуже хочу зайти ще раз так у те море дорослою. Ще й дідусь, Олег Чорногуз, письменник, навколо якого завжди на дачі під Києвом та здибанках збиралося велике товариство з письменників і поетів, у дитинстві часто перехвалював мене за розумні слова та любив розповідати про книги — свої та класичні», — розповідає вона.

Ярина говорить, що її «дещо змінили» чотири ротації в «Госпітальєрах» та третій рік служби в розвідувальній роті батальйону морської піхоти, бойові дії та втрати, які довелося там пережити за цей час.

«Для мене поезія — це насамперед пошук істини, яку можна розкрити лише цією мовою. Поезія — це моя медитація, колаж почуттів та складні інсайти. Не всім близька, далеко не всім зрозуміла, місцями надто особиста, місцями надто далека й філософічна, але в ній точно є моя правда про смерть, любов, межу, на якій стається пізнання. Такий собі трикутник війни», — пояснює Ярина.

  • Наприкінці 2020 року вийшла друком перша поетична збірка Ярини Чорногуз «Як вигинається воєнне коло», в якій, за словами авторки, можна зустріти «чудернацький естетично-мілітарний світогляд», що сформували «первісність та справжність, яку можна відчути лише в довгій кількарічній окопній війні», а також «відкрили багато істин про життя».
  • У 2021 році Ярина Чорногуз стала однією зі 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».
  • Раніше видавництво «Лабораторія» анонсувало книжку журналістки з Маріуполя Надії Сухорукової «#Маріуполь #Надія». У ній відтворена цілісна історія того, що пережили мешканці Маріуполя після вторгнення російської армії у місто.

Фото: Facebook Ярини Чорногуз

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...