У конкурсі на посаду керівника «Довженко-Центру» перемогла Олена Гончарук

від | 06.02.2023 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Конкурс на посаду керівника державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» («Довженко-Центр») виграла Олена Гончарук.

Таке рішення 6 лютого ухвалила конкурсна комісія, затверджена Державним агентством України з питань кіно (Держкіно), провівши співбесіди з кандидатами на посаду: Вікторією Водкою, Оленою Гончарук, Олексієм Пантелєєвим та Сергієм Слєпаком. Ще один кандидат — засновник і ведучий YouTube-каналу Culturno Кирило Жаровський — відмовився від участі у конкурсі до етапу співбесід, знявши свою кандидатуру на користь Гончарук.

«Вчора написав про зняття своєї кандидатури з конкурсу на голову “Довженко-Центру” на користь Олена Гончарук. Звичайно, хотілося зробити це більш гучно (бо тут я навіть не можу тегнути Держкіно, бо вони мене забанили). Але через цирк з конями, Кудерчук та замінуванням вимушений писати. Олені Гончарук бажаю сили та натхнення витримати весь цей треш та нарешті перемогти. […] Вчинки керівництва останнього (Держкіно — прим.ред.) вже не влізають ні в які ворота — кримінальне провадження напередодні конкурсу, розбиті двері Центру, клоунське замінування. І є підозра, що це ще не все. Якби Держкіно було бездіяльним — це ще пів справи, а воно зараз максимально шкідливе. Тому ще раз публічно закликаю до відставки голови Держкіно Марини Кудерчук та Ради з підтримки кінематографії», — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Після презентації своїх програм кандидати відповідали на запитання комісії. За результатами почутого члени комісії провели голосування: Вікторія Водка отримала три голоси, Олена Гончарук — шість.

Наразі Держкіно має підписати контракт із переможницею конкурсу.

  • Директорка Музею кіно в Національному центрі Олександра Довженка Олена Гончарук у квітні 2021 року була обрана конкурсною комісією на посаду керівниці «Довженко-Центру». Кандидаткою її висунув колектив підприємства. Відтоді Гончарук виконувала обовʼязки генеральної директорки «Довженко-Центру», бо Міністерство культури, якому підпорядковувався Центр, не підписало з нею контакт.
  • На початку 2022 року «Довженко-Центр» офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це може призвести до ліквідації національного кіноархіву та подали на Держкіно до суду.
  • У листопаді Держкіно опублікувало наказ про усунення Гончарук від виконання обовʼязків та призначення нової виконувачки обов’язків генерального директора Юлії Каждан. Незабаром у «Довженко-Центрі» провели обшуки. За два тижні Каждан написала заяву про звільнення з посади. Замість неї Держкіно призначило тимчасовим в.о. гендиректора Андрія Алферова.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника «Довженко-Центру». 3 лютого мало відбутися голосування за нового очільника Центру, проте через замінування будівлі засідання комісії перенесли на 6 лютого. Того ж дня стало відомо, що проти Гончарук порушили кримінальну справу.

Фото: Facebook Олени Гончарук

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Бренд Morning Star та UAnimals створили благодійну колекцію одягу, щоб зібрати 500 тисяч гривень на будівництво домівок для тварин

Зоозахисний рух UAnimals спільно з брендом молодіжного одягу Morning Star створили унікальну колекцію лімітованих худі й футболок «Твоє худі — їхня домівка» з принтом маленького цуценяти, якого захищає відважний воїн ЗСУ....

Кримська активістка й журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування через ненадання медичної допомоги у СІЗО

Кримська активістка й журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування через ненадання медичної допомоги у СІЗО

Кримська громадянська журналістка та активістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування через ненадання медичної допомоги. Про це вона повідомила у своїй заяві, повідомляє ZMINA, в розпорядженні якої є копія документа....