«Жінки, що грають в ігри»: Cім історій про лауреаток премії Women in Arts 2021

від | Бер 10, 2021 | Новини

У суботу, 13 березня, о 20:00 на каналі MEGOGO LIVE відбудеться прем’єра фільму «Жінки, що грають в ігри» режисерки Надії Парфан.

 

«Жінки, що грають в ігри» – документальне кіно про лауреаток премії Women in Arts 2021, яка призначається жінкам за актуальні досягнення в українському мистецтві, та заснована ООН Жінки в Україні та Українським інститутом. Церемонія вручення премії відбудеться 12 березня в рамках глобального тижня мистецтв HeForShe Arts Week, під час якої й буде оголошено імена сімох героїнь кінофільму.

Надія Парфан Фотографка Ганна Грабарська[/caption]

«Жінки, що грають в ігри» — це колективний портрет семи надзвичайних жінок української культури. Ідея фільму прийшла до мене зі світу дитинства. В дитинстві всі ми спочатку були просто дітьми, і лише в певний момент стали дівчатками/хлопчиками. З одного боку, цей поділ був нав’язаний ззовні — штучно і несправедливо. З іншого боку, дівчатка — це окрема субкультура і свій таємничий світ, в якому відбувалось багато магії, – розповідає Надія Парфан. – У фільмі «Жінки, що грають в ігри» я пропоную повернутися в цей світ і згадати дитяче відчуття гри. Більшість героїнь нашого фільму були дівчатками у 80-х і добре знають гру в резинку. Це гра, в якій ти маєш проявити фізичну вправність, підготовку і знання фігур. У той же час, це гра, в якій можна міняти ситуативно правила гри і вигадувати свої паттерни. Тут немає очевидної перемоги — ти маєш кожного разу починати з нуля і набирати свою висоту.

Голландський культуролог Йоган Хейзінга каже, що вся історія культури походить з ігрової природи людини, а сама здатність до гри є невід’ємною рисою людини як виду. До речі, тварини також грають в ігри! Різниця лише в тому, що в дитячому віці ми граємо в резинки чи квадрат, а в дорослому — в мистецьку кар’єру, самореалізацію, успіх».

Фільм розповідатиме історії переможниць премії у таких номінаціях: кіно, музика, театр, література, візуальне мистецтво, культурний менеджмент та культурна журналістика.

Дивитися фільм  на Мегого 
Дивитися фільм на Takflix

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!