У Дніпрі відкрився антикризовий транзитний хаб «Затишок» — для критично вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб із Донецької області.
Про це повідомили у Фонді народонаселення ООН в Україні (UNFPA Ukraine).
Прихисток відкрили у готелі «Дніпропетровськ». Тут люди, які постраждали від будь-якої форми насильства, зокрема гендерно зумовленого і домашнього, окрім тимчасової домівки з гарячим харчуванням можуть отримати юридичну допомогу, медичні послуги (також поспілкуватися з психологом), за потреби — консультацію щодо сприяння подальшій евакуації.
У «Затишку» можуть одночасно розміститися 20 дорослих осіб із дітьми терміном до 10 днів.
«Наша команда є тими, хто надає руку допомоги українцям, які тікають від небезпек. Переважно це жінки з дітьми, люди похилого віку, самотні. Тут у готелі вони отримують прихисток та вирішують складнощі, які їм принесла війна. Я, як юрист проєкту, допомагаю їм знайти відповіді на питання правового характеру — домашнє насильство, поділ майна, втрата документів, зафіксувати пошкодження та поранення, які були отримані в зоні бойових дій. І загалом забезпечити доступ до правоохоронних послуг та правосуддя», розповів юрисконсульт проєкту від ГО «М.АРТ.ІН-клуб» Артем Марченко.
Проект реалізується БО БФ «Слов’янське серце» та ГО «М.АРТ.ІН-клуб» за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Урядів Естонії (Estonian Embassy in Kyiv) та Данії (Embassy of Denmark in Ukraine), наданої у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
- Повномасштабне вторгнення росії в Україну принесло дуже багато насильства. Російське військове керівництво під час окупації українських територій віддає накази ґвалтувати українців або пропонує солдатам «піти розслабитися», використовуючи сексуальні злочини як зброю війни. Численні докази чіткої моделі поведінки російських військових на захоплених землях виявили українські та міжнародні слідчі, хоча кремлівські чиновники неодноразово заперечували звинувачення в порушеннях прав.
- Наприкінці листопада 2022 року в Чернігові відкрили першу в області кризову кімнату для постраждалих від насильства. Потрапити до прихистку можна, звернувшись до поліції або соціальних служб.
- На початку грудня на Прикарпатті відкрили реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства росіян. Шелтер розрахований на одночасне перебування 30 жінок, яким безоплатно надаватимуть кваліфіковану психологічну, медичну та іншу допомогу.
- Раніше українські експертки з гендерних питань — юристка, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, головна редакторка DIVOCHE.MEDIA Оксана Павленко та головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська — склали порадник для медіа, як писати про сексуальне насильство під час війни. Згодом міжнародна правозахисна організація Human Rights First, що займається захистом прав біженців, переклала рекомендації англійською мовою.
- В Україні тема сексуального насильства залишається табуйованою у суспільстві. Лише незначна кількість постраждалих від насильства готова та має змогу озвучити проблему. DIVOCHE.MEDIA разом із адвокаткою та очільницею ГО «Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”» Христиною Кіт розповіли, що можна та потрібно зробити, якщо ви зазнали домагань та сексуального насильства зараз або у минулому та вирішили про це розповісти.
Фото з офіційного сайту готелю «Дніпропетровськ»