Українки у ПАРЄ

Три українки отримали керівні посади в Парламентській асамблеї Ради Європи

Почати
2 хв на читанння

Під час відкриття зимової сесії в Страсбурзі 23 січня до керівних органів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) обрали трьох українок.

Про це повідомила у своєму Telegram-каналі очільниця української делегації, віцепрезидентка групи Європейської народної партії Марія Мезенцева.

Вона сама очілила комітет із питань гендерної рівності та недискримінації.

Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня української делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук стала головою комітету з питань культури, науки, освіти та медіа.

Водночас представниця комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олена Хоменко стала віцепрезиденткою ПАРЄ.

Усі три народні депутатки України є представницями фракції «Слуга народу».

На засіданні ПАРЄ також відбулися вибори президента, проте український представник не зміг здобути перемогу. За Олександра Мережка, який в Асамблеї представляє групу консерваторів, проголосували лише 44 депутати.

За чинного президента Асамблеї, нідерландського депутата від групи «Об’єднані європейські ліві» Тіні Кокса віддали свої голоси 175 депутатів. Вперше його обрали на цю посаду у січні 2022 року.

Кокс засудив російську агресію проти України 25 лютого 2022 року, підтримавши рішення про припинення участі росії в Раді Європи, проте у січні 2019 року він став автором резолюції, яка підтвердила повноваження російської делегації, що дало їй змогу повернутися до ПАРЄ без виконання жодних додаткових умов, також Кокс раніше підтримував ідею тісного діалогу з рф.