Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця

Україна очолила Виконавчу раду «ООН-Жінки»

Почати
1 хв на читання

Україну обрали на посаду президента Виконавчої ради «ООН-Жінки» у 2023 році, головуватиме постпред України при ООН Сергій Кислиця.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Постійного представництва України при ООН у Twitter.

Віцепрезидентами обрали представників Камеруну, Таїланду, Колумбії та Італії.

Організація «ООН-Жінки» координує роботу Організації Об’єднаних Націй у питанні гендерної рівності і є допоміжним органом Генеральної Асамблеї ООН.

  • У квітні 2021 року Україну було обрано до складу Виконавчої ради «ООН-Жінки» на 2022–2024 роки, яка здійснює нагляд за діяльністю, а також забезпечує стратегічне керівництво організації.
  • «ООН-Жінки» було створено рішенням Генасамблеї ООН в 2010 році для прискорення прогресу в питаннях задоволення потреб жінок у всьому світі, підвищення ефективності використання наявних ресурсів і об’єднання мандатів і функцій окремих підрозділів системи ООН, які займалися виключно питаннями гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.
  • Український «Центр громадянських свобод» отримав Нобелівську премію миру 2022 року, а його очільниця українська правозахисниця Олександра Матвійчук увійшла до переліку 25 найвпливовіших жінок світу за версією Financial Times та разом із ще сімома українками до списку ВВС «100 жінок 2022». Також Олександра Матвійчук стала однією з чотирьох українок, які отримали нагороду The Hillary Rodham Clinton Awards, яку щороку вручає Джорджтаунський інститут жінок, миру та безпеки у номінації «П’ять взірцевих жінок-лідерок» за видатне лідерство у захисті прав жінок і створення більш мирного світу для всіх.

Фото: Facebook Сергія Кислиці