Чотири українки отримали премію Гілларі Клінтон за видатне лідерство у захисті прав жінок і створення більш мирного світу для всіх

Почати
2 хв на читанння

Одразу чотири українки отримали нагороду The Hillary Rodham Clinton Awards, яку щороку вручає Джорджтаунський інститут жінок, миру та безпеки у номінації «П’ять взірцевих жінок-лідерок».

Про це повідомляється на Facebook-сторінці «Центру громадянських свобод».

Нагороду за видатне лідерство у захисті прав жінок та створення більш мирного та безпечного світу для всіх вручили першій леді Олені Зеленській, урядовій уповноваженій з питань гендерної політики Катерині Левченко, співзасновниці й директорці зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду Наталії Карбовській та правозахисниці й очільниці «Центру громадянських свобод» Олександрі Матвійчук, яка потрапила до переліку 25 найвпливовіших у різних галузях жінок 2022 року за версією Financial Times.

Також премію отримала графиня Вессекська Софі — за багаторічну підтримку гендерної рівності та лідерство в боротьбі проти сексуального насильства під час конфліктів у всьому світі, включно з Україною.

Нагородження відбулося у Вашингтоні, в Джорджтаунському інституті з питань жінок, миру і безпеки, колишня держсекретарка США Гілларі Клінтон особисто вручила премії Левченко, Матвійчук та Карбовській, а Зеленська отримала нагороду в режимі онлайн.

«Хочу сказати відверто: я не маю відчуття, що ця нагорода належить лише мені. Вся Україна зараз бореться за свободу й водночас — за мирне життя у всьому світі. Тому дозвольте мені подякувати й розділити цю відзнаку з кожною українкою та українцем, що відстоюють право на мир», — заявила під час нагородження Зеленська.

Цьогорічна премія HRCAwards присвячена українським жінкам, які провадять миротворчу та гуманітарну діяльність, борються за свободу і незалежність своєї країни. У минулі роки лауреатками щорічної премії ставали колишня верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет, лауреатка Нобелівської премії миру Надія Мурад та інші.

Фото: Facebook Центр громадянських свобод