Українська правозахисниця увійшла до переліку 25 найвпливовіших жінок світу за версією Financial Times

Почати
3 хв на читанння

Міжнародна ділова газета Financial Times опублікувала перелік 25 найвпливовіших у різних галузях жінок 2022 року. Неранжируваний за ступенем впливу рейтинг поділено на три категорії: «Лідерки», «Героїні» та «Авторки».

До категорії «Лідерки» потрапила голова української правозахисної організації «Центр громадянських свобод», яка отримала у 2022 році Нобелівську премію миру, Олександра Матвійчук.

«39-річна юристка та правозахисниця Олександра Матвійчук віддано документує докази воєнних злочинів в Україні через очолюваний нею Центр громадянських свобод», — пише видання.

«Центр громадянських свобод» зафіксував 27 тисяч військових злочинів російських військ від початку 2022 року — від обстрілів шкіл і пологових будинків до катувань і страт.

«Матвійчук протистояла найжахливішим звірствам, скоєним проти нашого народу, і перетворила ці жахи на дії. Робота ця болісна, копітка і надзвичайно необхідна. Коли так багато людей заплющило очі, вона наполягла, щоб ми стали свідками. Через це вона є героєм сучасності», — зауважує Financial Times.

Також до цієї категорії потрапили суддя Верховного суду США, перша темношкіра жінка на цій посаді, Кетанджі Браун Джексон, виконавча директорка Yves Saint Laurent Франческа Беллеттіні, гендиректорка фінансової корпорації Citigroup Джейн Фрейзер (перша жінка на Волл-Стріт, яка досягла такої високої посади в банківському секторі), гендиректорка компанії CVS Health (одна з найбільших аптечних мереж у США та один із найважливіших гравців у боротьбі з COVID-19) Карен Лінч, прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін, віцепрезидентка Колумбії Франсія Маркес, прем’єр-міністерка Барбадоса Міа Моттлі та міністерка з питань зміни клімату Пакистану Шеррі Рехман.

Серед найвпливовіших «Героїнь» — тенісистка Серена Вільямс, гендиректорка британської страхової компанії Aviva, активістка Аманда Бланк, американська письменниця, колишня топбанкірка Джеймі Фіоре Хіггінс, нідерландська активістка, яка бореться за право жінок на аборт, Ребекка Гомпертс, колишня військовослужбовиця сухопутних військ Японії, яка розповіла про випадки сексуальних домагань у японській армії, Рина Гоно, кенійська екоактивістка Паула Кахумбу, благодійниця Маккензі Скотт, головна тренерка жіночої збірної Англії з футболу, яка виграла чемпіонат Європи, Саріна Вігман, а також всі жінки Ірану, які беруть участь у протестах через смерть 22-річної Махси Аміні після арешту поліцією.

У категорії «Авторки» представлені малайзійська актриса Мішель Йео («Все завжди і водночас»), письменниця з Зімбабве Цици Дангарембга, «голос покоління», співачка Біллі Айлішписьменниця, лауреатка Нобелівської премії з літератури 2022 року Анні Ерно, сучасна німецька художниця Анне Імгоф, герцогиня Сассекська, дружина принца Гаррі Меган Маркл, канадська режисерка родом із Китаю, яка 2019 року отримала премію «Оскар» за найкращий короткометражний анімаційний фільм «Бао», а 2022 року стала першою жінкою-режисеркою фільму, створеному на кіностудії Pixar, «Я —панда», Домі Ши.

Фото: Facebook Олександра Матвійчук