Торгівля людьми
/

Вторгнення росії в Україну спричинило різке зростання кількості випадків торгівлі людьми — ОБСЄ

Почати
/
3 хв на читанння

Після початку повномасштабної війни росії проти України різко зросла кількість випадків торгівлі людьми та сексуальних злочинів щодо українок.

Про це заявила в інтерв’ю WELT генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Хельга Шмід.

«Від початку війни кількість онлайн-запитів сексуальних послуг і порнографічних зображень українських жінок і дітей зросли на 600%. Також значно зросла кількість випадків торгівлі вагітними жінками. Часто до цього причетна організована злочинність», — розповіла вона.

За словами Шмід, жінок заманюють брехливими обіцянками в Інтернеті, щодо них вчиняють насильство у приватних помешканнях у країнах, які їх приймають, або перехоплюють безпосередньо на кордоні торговці людьми під прикриттям.

«Потім ці безпринципні злочинці зустрічають людей, які потребують допомоги, мусять заробляти гроші, не розмовляють мовою в новій країні та часто травмовані війною», — додала генсек ОБСЄ.

Хельга Шмід зауважила, що кількість випадків торгівлі людьми різко зростає у всьому світі. За оцінками ОБСЄ, наразі жертвами торгівлі людьми стають 25–27 мільйонів осіб на рік, і щороку лише 10 тисяч із цих випадків потрапляють у поле зору правоохоронних органів. А ідентифікувати вдається менше 1% постраждалих. Тож злочинці здебільшого залишаються безкарними.

«Крім сексуальної експлуатації також зростає тенденція до примусових злочинів, примусового жебракування та фіктивних шлюбів. За останні 15 років річний прибуток від торгівлі людьми зріс у п’ять разів і становить приблизно 150 мільярдів доларів на рік. Якби торгівля людьми була країною, вона б займала 55-те місце у світі за рівнем економічного виробництва», — наголосила вона.

Генеральна секретарка організації заявила, що ОБСЄ є «одним із лідерів у боротьбі з торгівлею людьми, яка є нічим іншим, як сучасним рабством». Хельга Шмід запевнила, що організація намагається переконати уряди та парламенти країн вживати більш послідовних заходів проти торгівлі людьми, посилити штрафи та юридично зобов’язати онлайн-провайдерів блокувати вебсайти, які пропагують торгівлю людьми. Також ОБСЄ проводить навчальні курси, на яких правоохоронні органи, неурядові організації та постраждалі навчаються одне в одного. Наразі організація спільно з Thomson Reuters проводить інформаційну кампанію «Будь у безпеці», розповідаючи людям перед перетином кордону про небезпеку та надають контакти гарячої лінії з боротьби та протидії торгівлі людьми.

Фото: Ryan McGuire: Pixabay