//

Oh, Sister! Вийшов фільм про українок від Нобелівської жіночої ініціативи

Почати
//
2 хв на читанння

Шістнадцятого грудня відбулася прем’єра для широкого кола глядача документального фільму Oh, Sister!, знятого українською режисеркою Ганною Копиловою.

Oh, Sister! — це фільм про шістьох жінок, які стикаються з проблемами широкомасштабної російської війни і борються за мир, справедливість і свободу в Україні: правозахисниця, очільниця «Центру громадянських свобод», що отримав Нобелівську премію миру 2022 року, Олександра Матвійчук, керівниця благодійної організації «Мати та новонароджений», яка допомагає рятувати життя немовлят із тяжкими захворюваннями, Алла Мельничук, голова фонду «Птахи», волонтерка, яка займається постачанням тактичних медичних товарів, Тата Кеплер, провідниці поїздів Укрзалізниці Наталія Кудрич і Надія Жмиковська та командирка медичного взводу на передовій «Ластівка».

Фільм був створений на замовлення Нобелівської жіночої ініціативи у партнерстві з United for Ukraine, BMW Foundation Герберта Квандта, Brian Kelly, Tawakkol Karman Foundation та Gbowee Peace Foundation Africa-USA й розповідає про подорож трьох жінок-лауреаток Нобелівської премії миру — Таваккол Карман із Ємену, Джоді Вільямс із США та Лейми Гбоуї з Ліберії — до Кракова, Польщі, України (Львова) у червні 2022 року. Продюсером фільму виступила українська продюсерська компанія 23/32 Films.

Oh, Sister! проливає світло на історії жінок та розповідає про те, як українські жінки захищають основні права людини під час війни. Також стрічка показує, наскільки важливо заручитися підтримкою жіночих організацій в Україні та продовжувати чинити тиск на міжнародне співтовариство задля припинення війни та залучення жінок на всіх рівнях ухвалення рішень зараз та у можливий процес відновлення та перебудови.

На показі фільму, що запланований на 24 січня 2023 року в Осло (Норвегія) глядачі зможуть особисто поспілкуватися з лауреаткою Нобелівської премії миру Джоді Вільямс.