Чому я хочу відставки Авакова

від | Чер 6, 2020 | Дівчина говорить

У дитинстві нас лякали тим, що, мовляв, якщо не будеш добре поводитися, то прийде дядя-міліціонер і забере тебе. Тепер розумію, що не дарма лякали. От тільки зараз немає жодного значення, як ти поводишся, хто ти і чим ти займаєшся, дядя-міліціонер може прийти і забрати тебе, і робити з тобою усе, що заманеться.
Рік тому дорогою до відділення поліції Переяслав-Хмельницького я, переповнена злістю, писала у соцмережі пост про те, чому я не хочу дітей. Головним аргументом було те, що я не хочу, щоби мою дитину застрелив п’яний мєнт (вибачте, я намагалась написати поліцейський, але клавіатура вперто виводить лише слово «мєнт»).
Відтоді минув рівно рік. І нічого не змінилося. Навпаки, стало страшніше. Бо за рік винні у вбивстві п’ятирічного хлопчика так і не були покарані. Бо за рік поліція здійснила ще кілька злочинів. І це лише ті, які набули розголосу, скільки їх насправді, страшно уявити.
Тому я хочу відставки Авакова.
Я не пам’ятаю, коли я почувалася в безпеці. Нас із дитинства вчать, що треба бути обережною, в який час доби не ходити і з ким не спілкуватися. Нас вчать, як себе захистити, і мовчать про те, куди в разі чого звертатися по допомогу. А мовчать тому, що знають — звертатися нікуди.
Старе давно усім відоме «от уб’ють, тоді і приходьте», поволі перетворюється на «не приходьте — не вб’ють».
Тому я хочу відставки Авакова.
Вид правоохоронців завжди змушував мене напружуватися. Відпочатку реформи і з появою патрульних поліцейських ненадовго з’явилася певна ілюзія безпеки — нові машини і сучасна форма викликали асоціацію з американськими фільмами, де поліція = захист. Хоча на тлі останніх подій у Штатах і ця ілюзія розчинилася у колі поліцейського свавілля.
Але це відчуття дуже швидко минуло. Ще кілька років тому, пам’ятаю, я заснула в маршрутці вночі, водій мене не помітив і вивіз за місто, назад їхати він не планував, грошей на таксі я не мала. Тому я була вимушена йти вночі сама додому з-за міста добрячих кілька кілометрів, а райончик був, як і більшість околиць, не найбільш безпечний. Тоді я побачила патрульну машину, зупинила її, пояснила поліцейським ситуацію і попросила мене підвезти. Зараз я б тричі перед тим подумала.
Тому я хочу відставки Авакова.
Я знову відчуваю загрозу від правоохоронців. Коли я бачу поліцію, інстинктивно стискаюсь. І це ще при тому, що я звичайна непримітна громадянка — не активістка, не громадська діячка, але я відчуваю від них загрозу. Що вже говорити про тих людей, які вголос захищають свою позицію. Навіть якщо їх вбиває не поліція, це відбувається за її мовчазної згоди.
Так само, як і за мовчазної згоди інших колег поліцейські в Кагарлику катували і ґвалтували жінку.
Тому я хочу відставки Авакова.
Я хочу мати можливість народити дітей і не лякати їх дядею-поліцейським. Я хочу знати, якщо поруч поліцейські, — я в безпеці. Я хочу, щоби вони просто виконували свою роботу.
Тому я хочу відставки Авакова.
Звісно, однією відставкою Авакова не вдасться змінити усю прогнилу правоохоронну систему, але риба все-таки гниє з голови.
 
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!