Хочешь знать, как я живу: Тернополь

від | Чер 11, 2016 | Дівчина говорить

Как это – жить в Тернополе: читайте в проекте DIVOCHE.MEDIA о девочках, которые обитают в разных частях нашей прекрасной страны.

Таня Пренткович, 23 года

ternopil1

Я живу в Тернополі з народження. Після школи поїхала навчатися до Польщі, закінчила п’ять років навчання і повернулася додому. І не жалкую про це, адже саме тут мені вдалося себе реалізувати.

Про роботу

Довгий час я одягала жінок України у недорогий одяг з європейських сейлів, продаючи це все на сторінках ВКонтакті. Завдяки цій справі вдалося зібрати достатньо коштів і запустити основний проект, а саме #tiger_box – локшина і рис за східними мотивами. Починали ми з “Фестивалю вуличної їжі” у Тернополі. Збирали біля свого намету величезні черги і зрозуміли, що це саме те, чого бракує в нашому місті. Потім було ще декілька фестивалів. Протягом цього часу ми шукали ідеальне місце для майбутнього закладу. Стартували другого жовтня 2015 року. Було страшно, але все вдалося. Наразі у нас із чоловіком є три об’єкти, де ми годуємо своїх гостей: маленький студентський фургон, заклад у центрі міста і точка на фудкорті у розважальному центрі.

tigerЗадать миниатюру

Найбільшою складністю роботи в Тернополі є те, що у нас всі свої, мало туристів, а своїх потрібно постійно чимось дивувати, щось змінювати, додавати та вдосконалюватися. Разом із тим Tiger – найбільш інстаграмний заклад у нас у місті. Маємо більше 5,5 тисяч підписників і щодня кілька фото з відмітками, і це менше ніж за рік роботи. У нас дуже простий зрозумілий формат: локшина і кава, мабуть, тому ми і користуємося популярністю у молоді. Проект успішний, не знає, що таке працювати в мінус, тьху-тьху.

Про місто

Люблю людей у нашому місті – вони прості, з ними легко працювати і спілкуватися. У мене багато друзів із різних куточків України, вони часто приїздять у гості, а потім хочуть ще. Тернопіль не залишає нікого байдужим. Чого тільки вартий величезний став у центрі міста, безліч парків і скверів – все дуже компактно і комфортно.

_____________ _____

Якщо, раптом, буде можливість відвідати Тернопіль, обов’язково потрібно побачити наше тернопільське озеро, перепливти його на теплоході «Герой Танцоров», відвідати Валову вулицю, що раніше називалася Музейною, прогулятися іншими вуличками центру. До речі, у Тернополі дуже і дуже демократичні ціни в кафе і на таксі. Обов’язково випийте каву з «Карма Кави», котра обсмажується в Тернополі і також готується у нас у Tiger. Для любителів пива раджу дійти до пивзаводу і випити свіжозвареного на березі озера. Голодним у Тернополі точно не залишишся, ціни та якість страв у місцевих закладах вас обов’язково потішать.

_________1

У центрі Тернополя популярністю користуються кілька закладів: Barbaresco, Pasta Fresсa, Veranda, «Коза», «Бункермуз» чи «Клуб файного міста». Ще відкрили сезонний «Бухта бар» над озером. Літом особливо ціняться заклади з терасами, шкода, що ми так розташовані, що нам це поки що не загрожує.

_________

Минулого року в Тернополі відбулося два фестивалі вуличної їжі, називалися вони «Вуличний ринок» і проводили їх у парку Шевченка, що біля озера. Там ще й досвідчені ресторатори з багаторічним стажем організовують Галицьку дефіляду – теж цікава подія для любителів поїсти. А ось цього року ще не планувалися вуличні ринки. На жаль, гастрономічні ярмарки у нас не дуже часте явище. Але ми беремо участь у музичному чотириденному фестивалі «Файне Місто», що відбудеться 7-10 липня на території міжнародного аеропорту «Тернопіль».

Про мінуси

У місті бракує культурного руху. Заради концерту, вистави чи просто вечірки потрібно їхати у Львів чи інше місто, тому що у нас рідко щось організовують. Інколи бракує порції свіжих облич – заради цього також їздимо в інші міста, адже тут практично всі знайомі. Для натхнення дуже корисно змінити місце дислокації. Люблю Львів, Одесу, Київ, часто подорожую Європою.

_________4_1

А ще дороги – їхній стан ніколи не тішив, та, думаю, ця проблема є по всій Україні.

Переїжджати не планую, бо люблю своє місто. Жила в Польщі, подорожувала Європою, літала і в різні теплі краї – є із чим порівняти. Цікаво було б полетіти в Штати чи Австралію, навіть пожити там деякий час. Всюди добре, та вдома найкраще. Сподіваюся, моя думка не зміниться.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!