/

У Херсонській області задокументували понад 60 випадків зґвалтувань російськими військовими — генпрокурор

Почати
/
3 хв на читанння

У Херсонській області після деокупації зафіксовано понад 60 випадків зґвалтувань, російські військові використовували сексуальне насильство як політичну та воєнну тактику.

Про це заявив генеральний прокурор Андрій Костін під час звернення до Комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США.

«Це робилося для того, щоб принизити та зламати опір цивільного населення», — пояснив він.

За словами Костіна, є певна тенденція щодо зґвалтувань і катувань, а також сексуальних домагань саме щодо членів сімей військовослужбовців Збройних сил України.

«Ми також розслідуємо випадки зґвалтування неповнолітніх. В одному з сіл Херсонської області військовослужбовець окупаційних сил викрав неповнолітню з будинку в присутності матері та бабусі і зґвалтував її», — зазначив генпрокурор.

Він також розповів, що є випадки тривалого ґвалтування мешканок Херсонської області, подекуди протягом чотирьох місяців.

Загалом, за даними Офісу генпрокурора, зареєстровано понад 81 тисяча випадків воєнних злочинів (станом на 21 квітня), лише в Херсоні та області розпочато понад 13 тисяч кримінальних проваджень за фактами злочинів, скоєних російськими військовими.

«Однак докази цих злочинів зростають в геометричній прогресії. Особливо це пов’язано з деокупацією українських територій. Наприклад, коли українські військові звільнили Херсон у листопаді 2022 року, там були виявлені ті ж самі варварські злочини, що й у Бучі та інших містах Київської області, Сумах, Чернігові та Ізюмі», — додав Костін.

Окремо генпрокурор зауважив, що росія продовжує викрадати людей з окупованих територій.

«Ми щодня бачимо, що з частини Херсонської області, яка досі перебуває під російською окупацією, окупаційна адміністрація здійснює масове примусове переселення мешканців, зокрема дітей, на інші тимчасово окуповані території або до російської федерації. Це є продовженням стратегії розділення українців, а особливо дітей, з їхніми батьками та сім’ями задля їхньої швидкої асиміляції в російське суспільство. росія навіть спростила процес надання громадянства примусово переміщеним дітям», — сказав він.

 

Фото: Martin Dalsgaard: Pexels