Під час захоплення Херсонщини росіяни били і катували струмом проукраїнську активістку з Бердянська

від | 14.12.2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

Російські військові під час захоплення Херсонської області знущалися з проукраїнськи налаштованих людей та піддавали їх тортурам.

Зокрема, підприємниця та організаторка проукраїнських мітингів у Бердянську Тетяна розповіла в інтерв’ю виданню «Наше місто», що її у березні затримували двічі.

За словами жінки, 20 березня до її будинку під’їхали дві машини, з яких вийшло до восьми людей у балаклавах та з автоматами: «Сказали “Бери паспорт, бери речі і поїхали”. Одягли на голову мішок і посадили в машину».

Тоді жінку привезли у Бердянську колонію №77, де посадили в одиночну камеру, в якій було відкрите вікно та мокре ліжко. Тюремники заборонили Тетяні зачиняти вікно, інакше пригрозили, що виллють на підлогу воду і змусять жінку в ній стояти.

Також працівники колонії періодично змушували її роздягатися до поясу, потім наказували повернутися та вдягнутися. Це могло повторюватися по декілька раз на добу. Вночі один із тюремників пропонував жінці «зігріти та дати алкоголь», якщо вона «відпрацює». Ще одним різновидом тортур було читання вголос газети про життя та досягнення в «ДНР».

Під час допиту наступного дня росіяни змушували Тетяну записати відеозвернення і сказати, «що вона помилялася, все, що робила до цього, — неправильно, що російська армія прийшла визволяти, що від них немає загрози».

Коли жінка відмовилася, її били книжками по вухах з двох сторін, перепитували, чи не передумала вона, і продовжували бити. Потім під’єднали дроти до пальців і били електрострумом, коли Тетяна відповідала на запитання не так, як їм хотілося. Коли жінка почала плакати, дроти з пальців перекинули на мочки вух.

Зрештою активістку змусили записати відео, вимагаючи усміхатися на камеру. Коли вона сказала, що їй не смішно, щоб усміхатися, росіянин вдарив Тетяну по обличчю, розбивши губу. Проте відео таки зняли і почали шантажувати, що опублікують його, якщо вона не буде співпрацювати з окупаційною владою. Після цього жінку відпустили.

Але через день Тетяну знову забрали в колонію, де її знову били, та «більш акуратно» — по ногах та ребрах, щоб на наступних відео не було видно побоїв.

Цього разу Тетяна перебувала у колонії чотири доби, в одиночній камері разом із нею утримували ще двох жінок. З колонії вона вийшла зі зламаним ребром і виїхала з міста.

Фото: Наше Місто

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...