/

Викрадену навесні в Херсоні активістку Ірину Горобцову допитували на поліграфі ФСБ у Криму

Почати

Викрадену з Херсону активістку Ірину Горобцову допитували на поліграфі в управлінні ФСБ в окупованому Криму.

Про це повідомили в громадській організації «Крим SOS».

«24 листопада херсонську активістку Ірину Горобцову вивезли із СІЗО №1 міста Сімферополя до окупаційного головного управління ФСБ у Криму. Там її допитували на поліграфі. Водночас жодних підозр та звинувачень їй не висували», — розповів аналітик організації Євгеній Ярошенко.

За даними Кримської правозахисної групи, наприкінці жовтня у Сімферополі відкрили новий слідчий ізолятор — на території виправної колонії суворого режиму №1. До цього у Криму був єдиний ізолятор, розрахований приблизно на 700 людей, який останнім часом переповнений.

Наразі в новому СІЗО перебуває щонайменше 110 людей, нещодавно туди перевели й Горобцову. З нею в камері перебувають ще дві жінки.

  • Співробітницю IT-компанії Ірину Горобцову викрали з будинку її батьків 13 травня озброєні російські військові. Жінку звинувачують у «протидії спеціальній військовій операції у порядку, встановленому президентом росії», зокрема в нібито «коригуванні вогню по аеропорту в Чорнобаївці». Після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого жінка волонтерила у Херсоні, публічно засуджувала дії рф та окупацію міста, публікувала у соцмережах пости на підтримку України й ЗСУ, а також збирала гроші для українських військових тощо. Після викрадення батьки та друзі жінки декілька місяців нічого не знали про долю та місцеперебування Ірини. Наразі всі її сторінки в соцмережах закриті.
  • Незадовго до того, як ЗСУ звільнили Херсон, росіяни відпустили українську журналістку Анжелу Слободян, яку місяць утримували в ізоляторі. Жінка розповіла про катівню, яку влаштували там російські військові, та про долю мера Херсона Ігоря Колихаєва, якого російські окупанти викрали 28 червня.

Фото: Twitter Emil Kurbedinov