Перша леді Олена Зеленська і правозахисниця Олександра Матвійчук потрапили до списку 100 найвпливовіших людей року за версією Time

Почати
2 хв на читанння

Американський журнал Time оприлюднив список 100 найвпливовіших людей світу за 2023 рік. Серед інших до нього потрапили перша леді України Олена Зеленська та нобелівська лауреатка, очільниця українського «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук.

Список найвпливовіших людей року розміщений на сайті журналу. Він має шість категорій: «Лідери», «Титани», «Новатори», «Кумири», «Діячі мистецтва» та «Першопрохідці».

Українки опинилися у категорії «Лідери» разом із президентом США Джо Байденом, канцлером Німеччини Олафом Шольцем, прем’єром Японії Фуміо Кішідою, міністеркою з питань клімату Пакистану Шеррі Реман, американським журналістом The Wall Street Journal, якого заарештували в росії через нібито шпигунство, Еваном Гершковичем та іншими.

Також у категорії «Першопрохідці» Time зарахував до найвпливовіших людей року іранських журналісток Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді, які першими звернули увагу суспільства на справу 22-річної Махси Аміні, яку через «неправильне носіння хіджаба» затримала поліція, а незабаром після арешту дівчина померла.

 

Фото: Maxim Dondyuk: TIME