Апеляційний суд США скасував заборону на таблетки для аборту, але обмежив їх використання

Почати
2 хв на читанння

Апеляційний суд США скасував заборону на таблетки з міфепристоном, які використовують для медикаментозного аборту, але посилив правила їх використання.

Як повідомляє Reuters, відповідне рішення ухвалив п’ятий окружний апеляційний суд США в Новому Орлеані, до якого звернулася адміністрація президента Джо Байдена та виробник міфепристону Danco Laboratories у відповідь на постанову федерального судді Техасу Метью Качмарика.

Водночас суд відмовився блокувати частину постанови Качмарика щодо відновлення обмеження на розповсюдження таблеток, які були скасовані з 2016 року. Окрім вимоги особистого відвідування лікаря для призначення та відпуску препарату (до цього можна було отримати поштою, не відвідуючи лікаря), вони включають обмеження на використання таблеток до перших семи тижнів вагітності (було 10 тижнів).

Обмеження набудуть чинності з 14 квітня і діятиме, допоки суд не розгляне позов противників абортів, які прагнуть заборонити переривання вагітності. Водночас будь-яка сторона може подати апеляцію до Верховного суду США.

 

  • У червні 2022 року Верховний суд США скасував конституційне право на аборт, тож право жінок на переривання вагітності тепер у руках влади штатів.
  • У листопаді суд штату Джорджія скасував заборону на аборти після шостого тижня вагітності. У січні 2023 року Верховний суд Південної Кароліни скасував заборону абортів після шести тижнів вагітності, назвавши її неконституційною, оскільки вона порушує право на приватність.
  • У березні губернатор штату Вайомінг першим підписав закон, який забороняє використання, продаж або призначення таблеток для медикаментозного аборту.
  • На початку квітня федеральний окружний суддя Метью Качмарик тимчасово призупинив дозвіл на використання лікарського засобу з міфепристоном, що діяв майже 23 роки. Він підтримав думку позивачів, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) не врахувало належним чином безпечність препарату, який нині для переривання вагітності використовують дівчата віком до 18 років. У відповідь на постанову Качмарика федеральний суд у штаті Вашингтон ухвалив протилежне рішення, наголосивши, що схвалення препарату для медикаментозного аборту не може бути відкликано в 17 штатах та округу Колумбія, де влада належить демократам.
  • Раніше видання The New York Times, проаналізувавши понад 100 наукових досліджень у 26 країнах на різних континентах щодо препаратів із міфепристоном та мізопростолом, повідомило, що ці лікарські засоби є безпечним методом переривання вагітності.

Фото: скриншот з відео Reuters