/

«Талібан» заборонив афганським жінкам працювати в ООН

Почати

Угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, заборонило жінкам працювати в Організації Об’єднаних Націй (ООН). Наразі в ООН працюють приблизно 400 афганських жінок.

Відповідне рішення таліби оголосили 4 квітня, повідомляє Reuters.

«[Офіційні особи ООН в Афганістані] отримали повідомлення про наказ фактичної влади, який забороняє жінкам — національним співробітницям Організації Об’єднаних Націй працювати. Через різні канали нам сказали, що це стосується всієї країни», — заявив речник ООН Стефан Дюжаррік журналістам у Нью-Йорку.

За його словами, ООН вивчає наслідки та зустрінеться з представниками талібанського Міністерства закордонних справ Афганістану в Кабулі, щоб отримати додаткову інформацію.

Два джерела в ООН повідомили Reuters, що занепокоєння щодо дотримання закону спонукало організацію попросити всіх співробітників —  приблизно 3300 чоловіків і жінок — не приходити на роботу протягом 48 годин. Оскільки п’ятниця та субота зазвичай є вихідними днями в Афганістані, персонал не повернеться раніше неділі.

За даними ООН, нині в Афганістані приблизно 23 мільйони людей — більш ніж половина населення — потребують гуманітарної допомоги.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш засудив рішення талібів.

«Якщо цей захід не буде скасовано, це неминуче підірве нашу здатність надавати життєво необхідну допомогу людям, які її потребують», — написав він у Twitter.

Заборона афганським жінкам працювати в ООН може створити серйозні проблеми для продовження операцій ООН в Афганістані. Також є ризик того, що країни-донори скоротять фінансування через розчарування обмеженнями для жінок.

 

  • У серпні 2021 року «Талібан» захопив владу в Афганістані. Після цього права жінок в країні знову опинилися під загрозою. Таліби забороняють жінкам виходити з дому без супроводу чоловіка, займатися спортом, навчатись у змішаних класах, працювати і навіть одягатися за власним бажанням, зокрема, вимагають носити паранджу.
  • Міжнародна спільнота піддає критиці обмеження прав жінок в Афганістані й вимагає від талібів змінити свою політику. Водночас у «Талібані» заявляють, що поважають права жінок відповідно до свого тлумачення ісламського права.
  • На початку грудня «Талібан» дозволив дівчатам складати випускні іспити в середній школі, попри те, що їм заборонили ходити до школи.
  • 20 грудня таліби заборонили жінкам здобувати університетську освіту. За декілька днів «Талібан» наказав всім місцевим і міжнародним неурядовим організаціям припинити співпрацю з жінками, інакше їх можуть позбавити ліцензії на діяльність. Після оголошення рішення талібів щонайменше п’ять міжнародних неурядових організацій, які займаються питаннями у галузях охорони здоров’я, освіти, у питаннях захисту дітей, забезпечення продуктами харчування в умовах різкого погіршення гуманітарної ситуації тощо, призупинили роботу в Афганістані.
  • У зв’язку з забороною дівчатам і жінкам відвідувати більшість середніх шкіл і університетів, стрімко зросла кількість студенток медресе. Деякі студентки задоволені таким навчанням, проте інші називають свою ситуацію обмеженою, адже навчальні заклади, які присвячені вивченню Корану та ісламських текстів, не допоможуть їм реалізувати їхні амбіції.

Фото: Jamal Khan Afghan: UNAMA