Таліби дозволили дівчатам в Афганістані скласти іспити у школі. Вони назвали це «безглуздям»

Почати
2 хв на читанння

Угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, дозволить дівчатам складати випускні іспити в середній школі, попри те, що їм заборонили ходити до школи.

Про це заявив офіційний представник уряду талібів, повідомляє агентство Associated Press, яке має у своєму розпорядженні два документи міністерства освіти талібів.

Згідно з документами, у 31 провінції, де зимові шкільні канікули розпочинаються наприкінці грудня, дівчата зможуть скласти іспити вже сьогодні, 7 грудня. Ще три провінції — Кандагар, Гільменд і Німроз — мають інший розклад на навчальний рік, тож випускні іспити в середній школі зазвичай проводяться там пізніше.

Дівчатам, які не зможуть прийти або не складуть іспит, зможуть перескласти його у середині березня після зимових канікул.

Водночас таліби вимагають, що учні та їхні вчительки носили хіджаби або хустку, а мобільні телефони під час іспиту будуть заборонені.

Зі свого боку директорка середньої школи Кабула заявила, що «складати іспит безглуздо», адже більшості учениць не вистачає підручників. До того ж дівчата мають лише один день, щоби скласти іспити з 14 предметів, кожен з яких має по 10 питань.

Учениці також вважають дозвіл на складання іспитів «безглуздим».

«Ми цілий рік провели у напрузі та стресі і не прочитали жодної сторінки наших підручників. Як ми можемо складати іспит після півтора року, коли таліби тримають шкільні двері зачиненими», — сказала 18-річна Нажела з Кабула.

  • У серпні 2021 року «Талібан» захопив владу в Афганістані. Після цього права жінок в країні знову опинилися під загрозою. Таліби забороняють жінкам виходити з дому без супроводу чоловіка, займатися спортом, навчатись у змішаних класах, працювати і навіть одягатися за власним бажанням, зокрема, вимагають носити паранджу.
  • Міжнародна спільнота піддає критиці обмеження прав жінок в Афганістані й вимагає від талібів змінити свою політику. Водночас у «Талібані» заявляють, що поважають права жінок відповідно до свого тлумачення ісламського права.

Фото: PNW Production: Pexels