Жінкам в Афганістані заборонили здобувати вищу освіту

від | 21.12.2022 | Вісник сексизму, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, заборонило жінкам здобувати університетську освіту.

Про це з посиланням на лист міністерства вищої освіти до університетів повідомляє Reuters.

«У листі, підписаному представником міністерства вищої освіти, афганським державним та приватним університетам наказувалося негайно призупинити доступ для студенток відповідно до рішення кабінету міністрів», — зазначає агентство.

Заява адміністрації талібів пролунала під час засідання Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо Афганістану у Нью-Йорку та викликала засудження з боку іноземних урядів та ООН.

Рішення було ухвалено, коли багато студентів університетів складали випускні іспити. Мати однієї студентки університету, яка попросила не називати її імені з міркувань безпеки, сказала, що її донька зателефонувала їй у сльозах, коли почула про лист, побоюючись, що вона більше не зможе продовжувати свою медичну освіту у Кабулі.

«Біль, який не тільки я… і (інші) матері несуть у серці, не піддається опису. Ми всі відчуваємо цей біль, вони переживають за майбутнє своїх дітей», – сказала вона.

Тим часом у Кабулі дівчат почали виганяти з університетських гуртожитків.

 

Реакція світу

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати рішуче засуджують невиправдане рішення талібів заборонити жінкам вступати до університетів, закрити середні школи для дівчаток і продовжувати накладати інші обмеження на здатність жінок і дівчаток в Афганістані здійснювати свої права людини та основні свободи.

«Освіта – це право людини. Це також необхідно для економічного зростання та стабільності Афганістану. Талібан не може розраховувати на те, що стане законним членом міжнародного співтовариства, допоки не поважатиме права всіх жителів Афганістану. Це рішення матиме наслідки для талібів», – наголосів він, назвавши укази талібів «репресивними».

«Талібан не може розраховувати на те, що стане законним членом міжнародного співтовариства, поки не поважатиме права всіх афганців, особливо прав людини та основних свобод жінок і дівчат», — заявив Раді заступник посла США в ООН Роберт Вуд.

Посол Великої Британії в ООН Барбара Вудворд заявила, що усунення від занять стало «ще одним кричущим утиском прав жінок і глибоким розчаруванням для кожної студентки»: «Це ще один крок талібів у бік від самодостатнього і квітучого Афганістану».

Представник ООН Стефан Дюжаррик заявив, що цей крок у вівторок був «явно ще однією порушеною обіцянкою талібів»: «Це ще один дуже тривожний крок, і важко уявити, як країна може розвиватися, справлятися з усіма проблемами, які вона має, без активної участі жінок і освіти жінок».

Спецпредставник ООН з Афганістану Роза Отунбаєва у своїй заяві назвала це рішення «руйнівним».

  • У серпні 2021 року «Талібан» захопив владу в Афганістані. Після цього права жінок в країні знову опинилися під загрозою. Таліби забороняють жінкам виходити з дому без супроводу чоловіка, займатися спортом, навчатись у змішаних класах, працювати і навіть одягатися за власним бажанням, зокрема, вимагають носити паранджу.
  • Міжнародна спільнота піддає критиці обмеження прав жінок в Афганістані й вимагає від талібів змінити свою політику. Водночас у «Талібані» заявляють, що поважають права жінок відповідно до свого тлумачення ісламського права.
  • На початку грудня «Талібан» дозволив дівчатам складати випускні іспити в середній школі, попри те, що їм заборонили ходити до школи.

Фото: UNDP Afghanistan

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...