Запровадити сексуальну освіту та єдиний алгоритм реагування на насильство: у соцмережах запустили флешмоб #шкільні_звірі

Почати
3 хв на читанння

У соцмережах запустили флешмоб #шкільні_звірі із закликом до Міністерства освіти на науки України впровадити у навчальних закладах сексуальну освіту та створити єдиний алгоритм реагування на гендерне насильство.

Ініціаторкою флешмобу стала філософиня та головна редакторка ресурсу «Гендер в деталях» Тамара Злобіна.

«Закон України “Про освіту” гарантує дітям безпечне освітнє середовище. Однак конкретні дії — на розсуд педколективу. І тут вже як пощастить. Комусь адекватна реакція і захист, а комусь — “сама винна”, “набрехала”, “то вони залицяються”. Давайте підштовхнемо Міністерство освіти вирішити цю проблему!» — написала вона.

Злобіна закликала користувачів соцмереж ділитися шкільними фото та історіями з хештегом #шкільні_звірі, позначивши у публікації Міністерство освіти і науки України та «Гендер в деталях» та вказавши низку вимог:

  • впровадження єдиного алгоритму дій школи у випадку виявлення сексуального насильства в родині, сексуальних домагань від вчителів, домагань і цькування від однолітків, зґвалтування;
  • запровадження сексуальної освіти на всіх рівнях освітнього процесу;
  • всі працівники шкіл мають проходити курси протидії дискримінації та гендерному насильству.
«І батьки, і вчителі мають зрозуміти, що задирання спідничок — це не “просто дитячі пустощі”. Це насильство, яке травмує. Насильство, яке заохочується і множиться, не бувши покараним. Насильство, яке перетворює життя дівчаток, дівчат і жінок на пекло», — наголосила Злобіна.

 

Фото: Karolina Grabowska: Pexels