/

У Києві чоловіка засудили за систематичне домашнє насильство

Почати

У Києві за систематичне вчинення домашнього насильства засудили 65-річного чоловіка. Він тривалий час ображав та бив свою колишню дружину.

Як повідомили у відділі комунікації столичної поліції, вперше сусіди викликали правоохоронців через сімейну сварку у квартирі на проспекті Лісовий наприкінці 2021 року. Тоді мобільна група з протидії домашньому насильству склала на кривдника адміністративні протоколи за статтею 173-2 (Вчинення насильства в сім’ї) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згодом суд ухвалив обмежувальний припис, заборонивши чоловіку шість місяців наближатися на 100 метрів до місця проживання та роботи постраждалої особи.

Проте той проігнорував рішення суду й повернувся до квартири, де продовжив вчиняти домашнє насильство. Після цього слідчі розпочали вже кримінальне провадження та повідомили чоловіку про підозру за статтею 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України.

Деснянський районний суд Києва засудив зловмисника до року позбавлення волі, з іспитовим терміном один рік. Наразі колишнє подружжя проживає окремо.

 

  • Згідно з дослідженням Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНП ООН) та структури «ООН-жінки», у 2021 році у всьому світі було навмисно вбито 81 100 жінок і дівчат, ця кількість майже не змінюється протягом останнього десятиліття. Більшість вбивств були гендерно мотивованими. Приблизно 56% жінок вбили їхні сексуальні партнери або члени родини.
  • Жінки, які страждають від домашнього насильства, втричі частіше намагаються вчинити самогубство, ніж їхні однолітки, які не стикаються з насильством. У жінок, які зазнали сексуального насильства у стосунках, ще вищий ризик самогубства — вони намагаються заподіяти собі смерть у сім разів частіше. Про це свідчать результати дослідження психічного здоров’я дорослих для благодійної організації Agenda Alliance, яке провела експертка з питань охорони здоров’я з Лондонського університету Саллі МакМанус.
  • За даними ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей. У понад 80% випадків це насильство чоловіків щодо жінок. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українок.
  • Раніше DIVOCHE.MEDIA разом із ГО «Ла Страда — Україна» створили серію матеріалів про те, як розпізнати домашнє насильствояк йому протидіяти та що кожен і кожна може зробити, щоб домашнього насильства у суспільстві стало менше.