Британський вуличний художник Бенксі створив артоб’єкт до Дня святого Валентина, присвятивши його темі домашнього насильства.
Митець назвав свою роботу Valentine’s Day mascara (Мейкап до Дня святого Валентина).
Робота Бенксі була вже не вперше представлена не лише малюнком на стіні, а багатокомпонентною інсталяцією. Так, художник зобразив домогосподарку в стилі 1950-х років, в якої вибитий зуб та синець під оком, біля викинутої на вулицю морозильної камери. З іншого боку митець домалював чоловічі ноги, які ніби стирчать із морозилки.
Також на передньому плані інсталяції видно зламаний пластиковий стілець, синій ящик для продуктів та частину якихось меблів. Біля ніг домогосподарки лежать порожні пляшки з-під алкогольних напоїв та сковорідка з червоними плямами фарби, що імітують кров.
Переглянути цей допис в Instagram
За даними ВВС, Бенксі створив свою роботу в британському місті Маргейт. Вже за декілька годин місцева влада вивезла морозильну камеру, зіпсувавши інсталяцію. В окружній раді Танета пояснили, що вивезли камеру «з міркувань безпеки», і запевнили, що повернуть її після перевірки, «якщо вона буде безпечною».
Водночас місцеві мешканці розповіли, що раніше посадовців не надто турбувало сміття на вулиці, навіть коли їм скаржились, «вони діяли через тиждень-два, а не одразу».
«Ймовірно, вона був там місяцями… Це стало проблемою для здоров’я та безпеки лише після того, як стало витвором мистецтва», — розповіли люди, які живуть неподалік.
- За даними ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей. У понад 80% випадків це насильство чоловіків щодо жінок. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українок.
- У червні 2022 року Верховна Рада України ратифікувала Стамбульську конвенцію або Конвенцію Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства — міжнародну угоду, яка визнає сексуальне насильство порушенням основних прав людини, а також формою дискримінації щодо жінок. Загалом документ підписали понад 40 країн.
- DIVOCHE.MEDIA разом із ГО «Ла Страда — Україна» створили серію матеріалів про те, як розпізнати домашнє насильство, як йому протидіяти та що кожен і кожна може зробити, щоб домашнього насильства у суспільстві стало менше.