Жінки за роботою

Українки у Польщі зможуть безплатно здобути нову сучасну цифрову спеціальність

Почати
2 хв на читанння

У Польщі з 1 лютого стартує реєстрація на безоплатне навчання за сучасними цифровими спеціальностями для українських жінок, які виїхали з країни через війну. Самі курси почнуться 1 березня.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook народна депутатка, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

За її словами, навчання проводитимуть в рамках українсько-польського проєкту Incubating Freedom for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy під патронатом першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди та експрезидента Польщі Александера Квасневського.

«Його мета — навчати, перекваліфіковувати та працевлаштовувати жінок з України. Щоб дати їм можливість не просто отримувати соціальні виплати, а здобути спеціальність та влаштуватися на роботу. І коли закінчиться війна, повернутися в Україну з сучасною кваліфікацією, європейськім досвідом роботи і стати частиною нової української цифрової економіки», — розповіла Гришина.

Нардепка зазначила, що навчальна програма складатиметься з 14 дисциплін, наразі завершується розроблення інформаційної платформи.

Охочі вже можуть заповнити анкету за посиланням. Сайт поки працює в тестовому режимі.

  • За даними дослідження Польського економічного інституту (PIE), від початку російського вторгнення в Україну в Польщі знайшли притулок понад мільйон українців. Станом на вересень 2022 року вони створили 3600 компаній з українським капіталом і 10 207 ФОПів. Майже половина з приватних підприємців — жінки.
  • В Україні створять мережу хабів для жінок-підприємиць, в яких буде простір для розвитку та навчання, обміну досвідом і нетворкінгу, пошуку шляхів власного розвитку, а також інтерактивна зала для дітей. За результатами відкритого конкурсу оберуть три українські громади, де навесні 2023 року створять перші хаби для жінок, які зацікавлені у створенні або розвитку власної справи.
  • Раніше «Інститут суспільних ініціатив» запустив проєкт WoMentor, учасниці якого з допомогою наставниць розробляють та втілюють у життя власні бізнес-проєкти.
  • Також DIVOCHE.MEDIA запустило проєкт «Підмога», який розповідає про фонди та громадські організації, що допомагають жінкам.

Фото: fauxels: Pexels