Від початку війни українці відкрили у Польщі понад 10 тисяч ФОПів, 41% із них зареєстрували жінки — дослідження PIE

від | 11.01.2023 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Від початку російського вторгнення в Україну в Польщі знайшли притулок понад мільйон українців. Станом на вересень 2022 року вони створили 3600 компаній з українським капіталом і 10 207 ФОПів (фізична особа-підприємець). Майже половина з приватних підприємців — жінки.

Про це свідчать результати дослідження Польського економічного інституту (PIE).

Згідно зі звітом, 75% підприємців розпочали діяльність у Польщі через те, що їм потрібно було заробляти гроші, щоб утримувати себе та свою родину.

Більшість українських підприємств працюють у галузі роздрібної торгівлі (22%), будівництва (19%) і транспортно-складського господарства (14%).

Найпоширенішою формою ведення господарської діяльності українських громадян у Польщі є ФОП, 10 200 українців мають статус індивідуального підприємця. Найбільший стрибок кількості активних ФОПів стався у квітні, тоді, якщо порівняти з березнем, вона зросла майже втричі. Станом на кінець третього кварталу 2022 року кількість українських фірм, внесених до Центрального реєстру та інформації про бізнес (CEIDG), майже в 12 разів перевищує показник лютого. За галузями переважають будівництво (24%), інформація та зв’язок (16%) і «інші послуги» (14%).

Окремо в Польському економічному інституті наголосили, що 41% серед підприємців, які зареєстрували бізнес, — жінки. Водночас дослідники зауважили, що структура власності за статтю не відповідає структурі населення біженців воєнного часу. Згідно з реєстром, станом на 27 листопада 2022 року статус іноземця на підставі спеціального закону Польщі отримали 1,022 млн українців та членів їхніх сімей. З них 40% жінок і 10% чоловіків працездатного віку (станом на 18 листопада 2022 року). Ця різниця вказує на те, що бізнес, відкритий у 2022 році, зареєстрували не лише біженці, які втекли від війни, але й українки, які переїхали до Польщі раніше.

Підприємства, засновані жінками, — переважно у галузях інших послуг (31%), інформації та зв’язку (11%) та роздрібної торгівлі (11%). Серед «інших послуг» 89% компаній надають перукарські та інші послуги краси. У галузі інформації та зв’язку жінки, як правило, працюють у відомих компаніях, що займаються програмним забезпеченням. У випадку роздрібної торгівлі йдеться про продаж товарів поштою або через Інтернет.

Від початку війни українці відкрили у Польщі понад 10 тисяч ФОПів, 41% із них зареєстрували жінки — дослідження PIE

Згідно з даними дослідження, 66% українських компаній продовжать працювати в Польщі незалежно від ситуації в Україні. Лише 4% підприємців збираються припинити свою діяльність у Польщі та повернутися до України, коли це дозволятиме ситуація.

Загалом у Польщі працює 24 100 українських компаній або 25% від загальної кількості компаній з іноземним капіталом.

  • В Україні жінки також активно займаються підприємництвом. Від початку повномасштабного вторгнення росії майже половину нових малих бізнесів, за даними Опендатабота, відкрили жінки. За майже дев’ять місяців війни (станом на 18 листопада 2022 року) 84 916 жінок зареєструвалися як ФОПи — це майже половина (48%) від 177 375 нових ФОПів.
  • Раніше DIVOCHE.MEDIA розповідало історії трьох жінок із різних куточків України, які розвивають свої бізнеси всупереч всьому, навіть в окупації.
  • Також DIVOCHE.MEDIA запустило проєкт «Підмога», який розповідає про фонди та громадські організації, що допомагають жінкам.

Фото: Michael Burrows: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...