//

«Повернення». Аудіовистава про важливість  діалогу навколо окупованих територій 

Почати
//
2 хв на читанння

Інтерактивний додаток 211STEPS представляє проєкт «Повернення», що порушує проблему переселенців, прийняття їх новим соціумом, повернення неформальних розмов про буття та інтимність дружньої розмови.

Перша інтерактивна історія «Повернення до Гідності» від  правозахисниці Олександри Матвійчук вже доступна у додатку 211Steps.

«Повернення». Аудіовистава про важливість  діалогу навколо окупованих територій 

«Повернення» — це серія аудіоісторій людей, яких торкнулися події на окупованих територіях України. Людей, які свого часу зробили внутрішній вибір — ким бути у важких ситуаціях і що транслювати своєму оточенню. Вони відверто ведуть за собою, пускають у свій особистий простір.

Креаторка проєкту, головна режисерка Академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Тамара Трунова використала експериментальний формат — герої самі обирають, що говорити, яку історію розповісти, не обмежуючись жодними окресленими рамками.

Кожна історія схожа водночас на популярну лекцію і на моновиставу — розмова починається із загальних питань, але неминуче торкається особистого, подекуди перетворюючись на сповідь. І це збуджує, провокує слухача на таку саму відвертість перед самим собою, на глибше пізнання себе.

Проєкт було створено за допомогою технології додатку 211Steps, що побудована за принципом глибокої взаємодії сюжету і глядача. Тут глядач не просто пасивно слухає історію — він отримує живий досвід, який змінюється під впливом його  рішень та думок, перебуває у постійному зв’язку з ним. Глядач стає співавтором історії, повноправним учасником подій, а отже, пропускає через себе чиєсь життя, знаходячи в ньому щось спільне зі своїм. Це сприяє глибокому зануренню у новий емоційний досвід.

«Для мене це цікавий формат, оскільки у технологічну обкладинку загорнуті людські долі. Це і показує ту «гойдалку», на якій ми всі зараз опинились. Технологічність у цьому випадку зберігає людяність і тепло, і дає цьому теплу  можливість розповсюджуватися та впливати», — говорить Тамара Трунова.

Кожна історія — це шлях туди і назад. З місця, яке ти звик називати домом, через зміни до дому реального, нового. У фіналі кожен повернеться додому. Повернеться із новими знаннями про себе.