«Повернення». Аудіовистава про важливість  діалогу навколо окупованих територій 

від | 22.12.2021 | Фемкульт, Новини, Слухати

Час читання: ( Кількість слів: )

Інтерактивний додаток 211STEPS представляє проєкт «Повернення», що порушує проблему переселенців, прийняття їх новим соціумом, повернення неформальних розмов про буття та інтимність дружньої розмови.

Перша інтерактивна історія «Повернення до Гідності» від  правозахисниці Олександри Матвійчук вже доступна у додатку 211Steps.

«Повернення». Аудіовистава про важливість  діалогу навколо окупованих територій 

«Повернення» — це серія аудіоісторій людей, яких торкнулися події на окупованих територіях України. Людей, які свого часу зробили внутрішній вибір — ким бути у важких ситуаціях і що транслювати своєму оточенню. Вони відверто ведуть за собою, пускають у свій особистий простір.

Креаторка проєкту, головна режисерка Академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Тамара Трунова використала експериментальний формат — герої самі обирають, що говорити, яку історію розповісти, не обмежуючись жодними окресленими рамками.

Кожна історія схожа водночас на популярну лекцію і на моновиставу — розмова починається із загальних питань, але неминуче торкається особистого, подекуди перетворюючись на сповідь. І це збуджує, провокує слухача на таку саму відвертість перед самим собою, на глибше пізнання себе.

Проєкт було створено за допомогою технології додатку 211Steps, що побудована за принципом глибокої взаємодії сюжету і глядача. Тут глядач не просто пасивно слухає історію — він отримує живий досвід, який змінюється під впливом його  рішень та думок, перебуває у постійному зв’язку з ним. Глядач стає співавтором історії, повноправним учасником подій, а отже, пропускає через себе чиєсь життя, знаходячи в ньому щось спільне зі своїм. Це сприяє глибокому зануренню у новий емоційний досвід.

«Для мене це цікавий формат, оскільки у технологічну обкладинку загорнуті людські долі. Це і показує ту «гойдалку», на якій ми всі зараз опинились. Технологічність у цьому випадку зберігає людяність і тепло, і дає цьому теплу  можливість розповсюджуватися та впливати», — говорить Тамара Трунова.

Кожна історія — це шлях туди і назад. З місця, яке ти звик називати домом, через зміни до дому реального, нового. У фіналі кожен повернеться додому. Повернеться із новими знаннями про себе.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...