«Повернення». Аудіовистава про важливість  діалогу навколо окупованих територій 

від | Гру 22, 2021 | Фемкульт, Новини, Слухати

Інтерактивний додаток 211STEPS представляє проєкт «Повернення», що порушує проблему переселенців, прийняття їх новим соціумом, повернення неформальних розмов про буття та інтимність дружньої розмови.

Перша інтерактивна історія «Повернення до Гідності» від  правозахисниці Олександри Матвійчук вже доступна у додатку 211Steps.

«Повернення» — це серія аудіоісторій людей, яких торкнулися події на окупованих територіях України. Людей, які свого часу зробили внутрішній вибір — ким бути у важких ситуаціях і що транслювати своєму оточенню. Вони відверто ведуть за собою, пускають у свій особистий простір.

Креаторка проєкту, головна режисерка Академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Тамара Трунова використала експериментальний формат — герої самі обирають, що говорити, яку історію розповісти, не обмежуючись жодними окресленими рамками.

Кожна історія схожа водночас на популярну лекцію і на моновиставу — розмова починається із загальних питань, але неминуче торкається особистого, подекуди перетворюючись на сповідь. І це збуджує, провокує слухача на таку саму відвертість перед самим собою, на глибше пізнання себе.

Проєкт було створено за допомогою технології додатку 211Steps, що побудована за принципом глибокої взаємодії сюжету і глядача. Тут глядач не просто пасивно слухає історію — він отримує живий досвід, який змінюється під впливом його  рішень та думок, перебуває у постійному зв’язку з ним. Глядач стає співавтором історії, повноправним учасником подій, а отже, пропускає через себе чиєсь життя, знаходячи в ньому щось спільне зі своїм. Це сприяє глибокому зануренню у новий емоційний досвід.

«Для мене це цікавий формат, оскільки у технологічну обкладинку загорнуті людські долі. Це і показує ту «гойдалку», на якій ми всі зараз опинились. Технологічність у цьому випадку зберігає людяність і тепло, і дає цьому теплу  можливість розповсюджуватися та впливати», — говорить Тамара Трунова.

Кожна історія — це шлях туди і назад. З місця, яке ти звик називати домом, через зміни до дому реального, нового. У фіналі кожен повернеться додому. Повернеться із новими знаннями про себе.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!