Kevin Can F**k Himself. Сітком про жіночу лють

від | 16.06.2021 | Серіали, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

Енні Мерфі, яка минулого року отримала Еммі за роль у серіалі «Шіттс Крік» (Schitt’s Creek) повертається на екрани у черговому комедійному серіалі, що не такий простий, як здається на перший погляд. Якщо проводити аналогію, то нове шоу найбільше схоже на «ВандаВіжен» (WandaVision) та «Чому жінки вбивають» (Why Women Kill).

«Кевін може піти на ***» (Kevin Can F**k Himself) – це пародія та відверта помста усьому жанру сіткомів від каналу AMC. У серіалі, створеному Валері Армстронг, Мерфі грає Елісон Макробертс, дружину з робітничого класу, яка відчайдушно прагне вирватися за межі свого будинку та міста. Мрії про краще життя розбиваються через нерозуміння чоловіка Кевіна, адже йому зручніше не дорослішати.

Кевін – неохайний чоловік, який любить спорт, вечірки, фанатіє від команди Patriots та постійно потрапляє в неприємності. Він – ідеальний герой сіткому, де лунає закадровий сміх. Занурена у домашні справи Елісон теж може претендувати на звання традиційної дружини з сіткому, якби не одне «але».

Коли Елісон бачить, що її світ валиться їй же на голову, а жага вирватися з монотонності життя стає важливішою за все, вона відчуває таку лють, що раптово сітком перетворюється на драму. Не лише емоційно, а й візуально – яскрава картинка комедії змінюється приглушеними кольорами.

За концепцією Армстронг, коли ми бачимо на екрані сцени із закадровим сміхом, використовуються кілька камер, на противагу цьому фокус однієї – для захоплення внутрішнього світу Елісон. Через постійні зміни точки зору, глядач помічає наслідки мізогінних жартів.

Kevin Can F**k Himself здається шоу про пошуки виходу з ситуації, але більша частина в ньому присвячена глибокому нервовому виснаженню жінки, яка поховала свої бажання під руїнами шлюбу.

Елісон виривається із «комедійного життя», де вона приймає усі жарти, у реальний світ, де можна бути злою, дозволити собі відчути увесь спектр емоцій.

Kevin Can F**k Himself.

Відтепер Елісон живе у двох вимірах та хоче вбити свого чоловіка, перерізавши його шию уламком розбитого пивного кухля. Вона шукає спосіб «довершеного вбивства», користуючись інтернетом у публічній бібліотеці, та завуальовано пояснює, чому саме не може просто піти від чоловіка.

Kevin Can F**k Himself.

Потім намагається знайти рецепт опіоїдів, які хоче дати чоловіку, списавши смерть на випадкове передозування. Насправді вона шукає вихід із токсичного шлюбу, невдовзі знайшовши підтримку в сусідці Петті, яку грає Мери Холліс Інбоден.

Kevin Can F**k Himself.

Валері Армстронг показує, наскільки сіткоми, які найчастіше фокусувалися на чоловічих персонажах та часто були насичені сексистськими жартами, не такі вже й смішні. Елісон перелічує всі способи, якими егоїстичний чоловік зіпсував її життя, які багатьом (і героям, і глядачам) могли здатися лише нешкідливими жартами.

Подібний мікс жанрів міг бути дуже ризикованим, але завдяки команді та Енні Мерфі він спрацював. Мерфі доводить, що вона не лише чудова комедійна акторка, але й має неабиякий драматичний хист. Її нової появи очікуємо у вересні, коли на екрани вийде другий сезон «Матрьошки» (Russian Doll).

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

Американський журнал The New Yorker в рамках проєкту The New Yorker Documentary виклав документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки...

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

«Як начинити гадюку салом» – покрокова інструкція, як  побудувати бізнес на творчості від директорки проєкту «Євген Клопотенко» Олександри Фідкевич. Вона понад сім років керує операційною та стратегічною діяльністю...