Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

від | 15.06.2021 | Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

Статистика вбивств та насильства проти жінок свідчить, що мільйонам із них небезпека загрожує і вдома, і на вулицях. Жінки найчастіше стають жертвами тих, кого вони знають особисто – чоловіків, родичів, колег. Багато порад лунає, як має поводитися жінка, щоб уникнути небезпеки, а от її право на самозахист відкидають. За відчайдушні спроби боронити своє та життя дітей жінкам висувають обвинувачення у скоєнні умисного вбивства та судять без урахування ситуації, яка призвела до трагедії.

Жителька Дніпра Марина Полях впродовж декількох років зазнавала домашнього насильства від цивільного чоловіка, на її звернення поліція не реагувала. Під час чергового нападу жінка схопила ніж та смертельно поранила чоловіка.

Марині інкримінують статтю 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство, яка передбачає позбавлення волі від 7 до 15 років. Адвокатка Юлія Сегеда развернула справжню боротьбу задля порятунку своєї підзахисної.

«У жінки був тільки один вибір: загинь або захисти себе. Поруч із нею у той момент, коли вона схопила цього ножа, впритул була донька, яка намагалася її захистити», – сказала адвокатка Юлія Сегеда, вимагаючи перекваліфікувати справу з умисного вбивства на самозахист.

За словами адвокатки, Марина Полях 22 рази зверталася в поліцію із заявами, які «списувалися» як звернення громадян.

26 травня пів сотні людей зібралися під обласною прокуратурою на акцію #ВрятуйМарину. У той час у прокуратурі наполягали, що кваліфікацію справі надали за результатами досудового розслідування. Прокурорка Лівобережної окружної прокуратури Іванна Стрілець каже, що нібито Марина та її співмешканець перебували у стані алкогольного сп’яніння. А конфлікт виник через те, що чоловік вимагав від жінки подивитися її мобільний телефон. У прокуратурі запевняють: підтвердження, що він її бив, немає, у Марини тілесних ушкоджень не виявили.

Адвокатка ж каже, що до акції в підозрі не йшлося про «спільне розпивання алкогольних напоїв». За її словами, ця обставина з’явилася після акції під облпрокуратурою. А Марина від початку не приховувала, що того вечора випила келих пива, пише «Повага».

Після того як справа набула розголосу, суд скасував домашній арешт Марини 28 травня.

«Прокурор не довів наявність жодного ризику, тому у Марини більше немає обмежень запобіжного заходу. Тепер ми будемо доводити невинуватість Марини в суді, але вона зможе жити нормальним життям без електронного браслету, зможе працевлаштуватись», – написала Юлія Сегеда на своїй сторінці у фейсбуці.

Справа досі триває, про останнє засідання Юлія Сегеда записала відео, в якому розповідає про тиск прокурорки на її підзахисну.

Українка в ООН

Українка Яна Панфілова виступила на спеціальній сесії Генасамблеї ООН із питань протидії ВІЛ/СНІД.

«Я вірю, що всі народжуються вільними, але погані закони та соціальна стигма ставлять на нас тавро. Ми – більше, ніж наш ВІЛ-статус. Ми маємо прекрасні здібності, потребуємо догляду за нашим ментальним здоров’ям і соціальної підтримки незалежно від того, хто ми та кого ми любимо», – сказала вона.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Суспільне Новини (@suspilne.news)

Яна Панфілова – голова правління організації для підлітків Teenergizer та ВІЛ-активістка. Дівчина пережила героїнову ломку одразу після народження, а про свій ВІЛ-позитивний статус дізналася в 10 років, вірус передався від матері, яка приймала ін’єкційні наркотики до та під час вагітності. Вже в 13 років Яна  виступила на міжнародній конференції «Діти та ВІЛ» у Східній Європі та Центральній Азії.

Перший жіночий випуск Богуна

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Військовий ліцей імені Івана Богуна у травні 2021 року вперше у своїй історії випустив 18 дівчат, які успішно закінчили дворічний навчальний курс ліцею.

Якщо у 2008 році на службі було 1800 жінок, то зараз у Збройних Силах України служать понад 31 тисячу жінок. З них понад 4800 − офіцерки, 13 тисяч − учасниці бойових дій.

Гендерний розрив у зарплатах в Україні

Аналітичний портал «Слово і діло» проаналізував, наскільки відрізнялася середня зарплата чоловіків і жінок в Україні останні 15 років.

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Середня зарплата чоловіків в Україні завжди була вищою, ніж у жінок. Наприклад, в 2007 році жінки отримували в середньому 1150 гривень на місяць, а чоловіки – 1578 гривень. Розрив становив 27,1%.

У 2014 році жінки заробляли на 23,7% менше, ніж чоловіки. У 2018-му різниця між середньомісячним заробітком жінок і чоловіків становила 22,3%: чоловіки отримували у середньому 10 083 гривні, жінки – 7830 гривень.

Середня зарплата чоловіків в 2019 році становила 11 961 гривню на місяць, у жінок – 9237 гривень. У 2020 році гендерний розрив в оплаті праці знову трохи скоротився: чоловіки на місяць отримували в середньому 13 тисяч 035 гривень, жінки – 10 тисяч 373 гривні.

Станом на перший квартал 2021-го в Україні жінки отримують в середньому майже на 18% меншу зарплату, порівнюючи з чоловіками.

Законопроєкт №5488 проти нетолерантності

Коли у травні в Києві проходив марш трансгендерних людей, традиційно під пам’ятник княгині Ользі на Михайлівській площі на контракцію вийшли й противники події – представники консервативного руху та релігійних організацій. Члени ультраправого угруповання «Традиція і порядок» влаштували свій хід на захист «сімейних цінностей». Вони прибули колоною з боку Софійського собору, вигукуючи у гучномовець: «Бог! Батько! Патріархат!», «Смерть ЛГБТ» та інше. Пізніше молодик у футболці угруповання, тримаючи у руці хрест, спробував прорватися до учасників маршу. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова направила запит до правоохоронних органів щодо належного розслідування випадків нетолерантного та агресивного ставлення до учасників зібрання, зокрема з урахуванням імовірного мотиву нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

«Традиція і порядок» бойкотують Марш трансгендерних людей на Михайлівській площі в Києві. Фото zmina.info

Про такі напади повідомоляли учасниці цьогорічного Маршу жінок. Напади організації «Традиція і порядок» та інших подібних угруповань на активістів стали поширеними в Україні та регулярно використовуються, щоб зірвати культурні та освітницькі заходи. У травні було здійснено напад на ком’юніті-центр ГО «Інсайт» у Києві та дискусію Fem Talks за участю голови організації Олени Шевченко в Одесі.

Тому «Інсайт» та низка інших організацій вимагають найскорішого розгляду та ухвалення законопроєкту №5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації». 5 червня активісти зібралися на акцію біля будівлі Офісу президента. Учасники вимагали повноцінного розслідування злочинів, скоєних проти представників ЛГБТ+, та проявів дискримінації за будь-якою ознакою.

За словами організаторів акції, поліція кваліфікує подібні атаки та погрози як «хуліганство», адже наразі в законодавстві України немає дієвих важелів впливу на угруповання, які використовують нетерпимість до різних груп населення як основний привід для атак мирних зібрань, освітніх та культурних заходів.

Законопроєкт №5488 повинен удосконалити правовий механізм протидії порушенню прав людини і громадянина з мотивів нетерпимості за такими ознаками, як раса, колір шкіри, політичні, релігійні та інші переконання, статева приналежність, вік, інвалідність, етнічне та соціальне походження, громадянство, сімейний і майновий стан, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, місце проживання, мова, або іншими ознаками.

«Європейська солідарність» не схоче, Дедюхін не скоче

У День захисту дітей депутат партії «Європейська солідарність» та водночас священник і блогер Олександр Дедюхін вирішив поділитися своїми роздумами про відповідальність жінок та чоловіків.

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

«Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон у матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: «Сучка не схоче – кобель не скоче». І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність», – написав він, і реакція аудиторії не змусила себе чекати. Пізніше Дедюхін відредагував пост, та це не мало особливого значення.

Публікація блогера-священника-депутата спричинила хвилю і серед його однопартійців.

«Наше суспільство сексистське. Жінка завжди винна – філософія багатьох. У різних партіях є такі. На жаль, і в «ЄС». Європейські цінності – це повага, це право вибору, це толерантність. Попереду – довгий шлях і багато роботи, аби змінити суспільство. Іноді я дуже втомлююся доводити очевидні речі навіть у рідній партії, квиток якої я усвідомлено взяла. Але якщо промовчати, зробити вигляд, що я не помітила сексистського випаду в нашому колі – тоді немає що робити в політиці», – написала співголова фракції «Європейської солідарності» у Верховній Раді Ірина Геращенко.

Представники ПЦУ засудили поведінку Дедюхіна, назвавши його заяви неприпустимими, але тепер Православна церква затвердила для нього офіційне покарання у вигляді тимчасового відсторонення від богослужінь і заборони на публічну діяльність у соцмережах.

Їй назавжди 16

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Протести у селищі, де вбили дівчину. Фото exo.in.ua

На Полтавщині дівчина, яка гостювала у бабусі в селі, ввечері пішла гуляти з друзями і не повернулася. 30 квітня трактористи знайшли на узбіччі її тіло без одягу. В офіційному висновку судово-медичного експерта вказано, що дівчина померла внаслідок алкогольного отруєння, набряку головного мозку та токсичної енцефалопатії.

За попередньою версією слідства, численні синці, гематоми, поламані пальці та сліди зґвалтування ніяк не пов’язані з причиною смерті. Травми виявили односельці і, вимагаючи справедливого розслідування, відмовлялися ховати дівчину. Начебто лише після реакції людей поліція почала перевіряти версію про зґвалтування. Слідчий на розтині присутній не був, – пише депутатка  Інна Совсун.

Упродовж тижня слідчі дійшли висновку, що дівчину все ж зґвалтували, а потім знайшли і підозрюваного — 15-річного підлітка, мешканця Козельщинської громади. 7 травня Комсомольський міський суд Полтавської області взяв його під варту без права внесення застави. Нині правоохоронці встановили ймовірну причетність до злочину ще однієї особи — 20-річного мешканця Кременчуцького району, який був у тій же компанії. Йому вже повідомили про підозру у підбурюванні до зґвалтування неповнолітньої, ненаданні допомоги особі в небезпечному для життя стані, що спричинило смерть потерпілої, та втягненні неповнолітнього в злочинну діяльність.

Зґвалтування у Кагарлику: Епілог

Після переатестації, яку ініціювали через зґвалтування жінки, 30 із 38 поліцейських у Кагарлицькому райвідділку залишилися працювати на своїх посадах. Шестеро з них отримали підвищення, а одного звільнили. Про це в ефірі «Радіо НВ» повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Переатестація – це не кара, це перевірка службових знань, перевірка того, чи гідні ці люди працювати. Якщо два злочинці з 43-х зґвалтували жінку, били її, то вони за це відповідають. Але не можна казати, що якщо один або два поліцейські в райвідділку погані, то всі погані», – сказав Геращенко.

Загалом на момент злочину в Кагарлицькому відділку було 43 поліцейські, тестування мали пройти 38, оскільки одного звільнили, троє перебували в декреті, а один був відсутній через тимчасову непрацездатність.

У травні 2020 року двох поліцейських Кагарлицького відділку поліції в Київській області звинуватили в зґвалтуванні й побитті жінки. Їх затримали після того, як до поліції надійшла інформація про те, що в місцеву лікарню звернулася жінка з повідомленням про побиття та зґвалтування. Голова Нацполіції звільнив підозрюваних поліцейських. Також він заявив про відсторонення від виконання службових обов’язків керівництва відділу поліції, розформування підрозділу й переатестацію всіх співробітників.

Ґвалтівник із супермаркету

Оболонський районний суд міста Києва засудив до трьох років позбавлення волі чоловіка, який вчиняв сексуальне насильство у жіночих вбиральнях торгового центру.

Інциденти сталися 3 та 31 березня 2019 року. Чоловік у медичній масці вдирався у кабінки до жінок, заздалегідь відкривши їх ззовні, та за допомогою фізичного насильства вчиняв насильницькі дії сексуального характеру.

Обвинувачений свою провину не визнав і кілька разів змінював тактику захисту. Після дослідження доказів чоловік вже не оскаржував свою присутність у місцях подій, однак повідомив суду, що вчиняв вказані дії «жартома».

Київ ухвалив програму протидії домашньому насильству

27 травня депутати Київської міської ради ухвалили нову програму щодо протидії домашньому насильству до 2024 року. Згідно з нею передбачається:

  • створити мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, що працюватимуть спільно з поліцією;
  • створення ще одного притулку для постраждалих;
  • створення центру на Лівому березі, який буде надавати консультативну, психологічну та юридичну допомогу;
  • створення програм психологічної реабілітації. Зокрема, навчальні курси як можливість отримання нової професії;
  • інформаційно-просвітницькі кампанії, направлені на руйнацію стереотипів і формування нетерпимого ставлення до насильства.

На фінансування програми в найближчі роки необхідно 156 мільйонів гривень.

У 2020 році до поліції надійшло 22,6 тисячі звернень щодо домашнього насильства в Києві. Із них 17,4 тисячі звернень від жінок, 5,2 тисячі від чоловіків і 18 раз зверталися діти. Для порівняння у 2018 році загальна кількість таких звернень у Києві становила 8,5 тисячі.

Викрадення Халімат

Чеченську дівчину Халімат Тарамову, яка втекла від сім’ї через побиття та переслідування і перебувала в так званій кризовій квартирі – притулку для жертв домашнього насильства – у Махачкалі, викрали за допомогою чеченських та дагестанських силовиків і відвезли в Чечню, де їй може загрожувати смертельна небезпека.

За декілька годин до викрадення Халімат записала це відео:

Тім Бесцвет, прессекретар «Российской ЛГБТ-сети» повідомив, що Халімат Тарамова була змушена втікати та переховуватися через свою сексуальну орієнтацію. Дівчина встигла розповісти, що, зокрема, її переслідували також за профеміністичні коментарі в інтернеті.

В останні роки медіа зробили низку розслідувань про переслідування геїв у Чечні, але ЛГБТ-жінки залишалися у тіні. Ситуація з ними навіть гірша.  Правозахисники пояснюють це загалом роллю жінки в чеченському суспільстві, яку часто розглядають як річ. До того ж вони повністю залежать від батька, братів або чоловіка. Стосовно жінок частіше вдаються до насильства, зокрема сексуального, їх примусово видають заміж, жінки частіше стають жертвами так званих «убивств честі», коли вбивцею є хтось із сім’ї.

Після того як скандал навколо викрадення Халімат поширився у ЗМІ, чеченська влада наслідувала приклад Олександра Лукашенка, змусивши свою заручницю виступити в етері та запевнити, що з нею все добре і вона зрікається «цієї організації» – мається на увазі ЛГБТ+.

22-річна Халімат та її 26-річна подруга Анна Манилова планували втечу з Чечні, але дісталися лише Дагестану та мусили там чекати на машину, щоб їхати далі, тому що у Халімат ще у Чечні вилучили паспорт. Але їм не судилося покинути Махачкалу – дівчата були затримані у квартирі, де ховаються жінки, які зазнали домашнього насильства. Поліцейські сказали, що хочуть взяти пояснення у дівчини, яка, за їхніми словами, перебуває у російському федеральному розшуку. Опитавши дівчину, поліцейські пішли. Однак незабаром до квартири увірвалися співробітники поліції Чечні в супроводі дагестанських поліцейських, які затримали всіх жінок, застосувавши до них силу. Жінки провели добу в камері.

Після затримання Тарамову і Манилову відвезли до центрального МВС у Дагестані. Там поліцейські спробували змусити їх написати заяву щодо Світлани Анохіної про те, що вона нібито насильно утримувала їх у кризовій квартирі. Однак вони відмовилися. Після цього Халімат просто видали батьку, який приїхав за втікачкою.

Влада Чечні заявляє, що вони навпаки врятували дівчину від правозахисників, які намагалися «викрасти» її з республіки, а також почали стверджувати про психологічну нестабільність молодої жінки. Незабаром в етері місцевого ТБ-каналу з’явилося це «інтерв’ю» Халімат поруч із її батьком.

Статистика післяродової драми

Згідно зі звітом від 14-ти комітетів із перегляду материнської смертності, за період з 2008 до 2017 року самогубство та передозування наркотиками є основною причиною смерті жінок у перший рік після пологів, пише докторка Наталія Лелюх.

«У наведених табличках ви можете побачити розподіл за причинами смерті, віком, расою та прив’язкою до терміну вагітності й часом після пологів. Найчастіше жінки вчиняють самогубство в періоді 43-365 днів після пологів. В середньому жінка відвідує лікаря за час вагітності і протягом післяпологового періоду 25 разів. За цей час необхідно налагодити довіру між медперсоналом і вагітною, щоб жінка була готова зізнатись у тому, що має тривожний або депресивний стан. Дослідники дуже радять контакт із медперсоналом через два-три тижні після пологів, щоби пройти скринінг на наявність післяпологової депресії.  Меседж для лікарів: обговорювати психічне здоров’я вагітних необхідно «рано і часто». Це повинно стояти поруч із рутинним вимірюванням тиску, зважуванням та прослуховуванням сердцебиття плоду. Двох із трьох материнських смертей можна було б уникнути за належної організації скринінгу на порушення психічного стану», – додає Лелюх.

Пані головна редакторка

Незабаром у Washington Post головною редакторкою буде жінка. І так, це має значення.

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Саллі Бузбі

Саллі Бузбі з Associated Press призначена виконавчим редактором газети The Washington Post – вона стала першою жінкою, яка очолила редакцію впливової газети.

«І хоча жінки зазвичай займають високі посади в журналістиці, це призначення є значним. Не тому, що Бузбі принесе «жіночий погляд», не тому, як вона підходить до роботи чи до своїх новинних суджень, а тому, що її призначення є символом всього, що змінюється в журналістиці, – і обнадійливим знаком про все ще потрібно змінити. Переваги різноманітного лідерства можуть бути незначними і їх важко визначити. Але вони справжні. Вони пов’язані з формуванням у горнилі розуміння дійсності різних точок зору, особливо тих, що стосуються “інших”. Вони пов’язані з керівництвом співробітників різного віку, раси та статі», – пише колумнистка Маргарет Салліван в The Washington Post.

Лувр очолила жінка

Один із найбільших музеїв світу Лувр, що розташований у Парижі, вперше за 228 років його існування очолить жінка. Президент Франції Емманюель Макрон підписав відповідне розпорядження 26 травня.

54-річна Лоранс де Кар, яка стане на чолі музею, нині працює президенткою музею д’Орсе та музею Оранжері. Жінка замінить на посаді Жана-Люка Мартінесаж, який планував балотуватися на третій термін поспіль, але опинився під шквалом критики через низку спірних управлінських рішень.

Мартінес, досвідчений археолог із робітничого класу, став директором Лувру у 2013 році після тривалого правління мистецтвознавців із вищих верств суспільства. Призначення де Кар виглядає поверненням до цієї традиції, оскільки вона походить із французької дворянської сім’ї письменників та спеціалізується на живописі XIX століття.

«Чотири роки в д’Орсе вселили в мене цю впевненість, цю божевільну ідею, що я можу стати наступною президенткою Лувру. Президент, напевно, побачив, що я готова до роботи й у чомусь незворушна. Я не перезбуджена. Я повинна зберігати спокій», – прокоментувала де Кар своє призначення виданню The New York Times.

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Лоранс де Кар

Лоранс де Кар розпочала свою кар’єру в ролі куратора в музеї д’Орсе у 1994 році, а у 2007 році очолила Agence France-Muséums, французьку урядову установу, відповідальну за створення Лувру Абу-Дабі. Реалізації проєкту вартістю 965 мільйонів євро завадили серйозні затримки та зростання невдоволення з боку Об’єднаних Арабських Еміратів, і коли Мартінес очолив Лувр, він замінив де Кар куратором і археологом Жаном-Франсуа Шарні. Під керівництвом де Кар музей д’Орсе провів відому виставку 2019 року, присвячену зображенням чорних жіночих фігур у західному живописі XIX століття.

Коментаторка в етері

Уперше в історії українського радіо коментувати футбол буде жінка — Галина Вініченко. Її дебют відбудеться під час трансляцій матчів чемпіонату Європи з футболу на «UA: Радіо Промінь».

«Вона першокласна фахівчиня спортивної журналістики: працювала у спортивній редакції телеканалу UA: ПЕРШИЙ на футбольних проєктах, присвячених Євро-2012 і ЧС-2014. Окрім досвіду у спортивній журналістиці, Галина має професійно поставлений радійний голос», — зазначив завідувач спортивної редакції «UA: Радіо Промінь» Вадим Корженко.

«Як журналістка спортивних новин я також їздила на матчі УПЛ, Ліги чемпіонів, Ліги Європи. Робила сюжети, брала інтерв’ю у футболістів і тренерів, робила прямі включення зі стадіону. Як коментаторка працювала на НСК «Олімпійський» через Центр доступу до футболу у Європі (CAFE) — коментувала матчі на спеціальній радіочастоті для людей із порушенням зору. За цією ж програмою працювала на фіналі Ліги Чемпіонів-2018, який відбувався у Києві. Крім футболу маю досвід коментування фігурного катання, спортивної гімнастики та біатлону», — розповідає сама Галина Вініченко.

Випускний фотоальбом із сексизмом

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Bartram Trail High School Yearbook

Середню школу Бартрам-Трейл у Флориді (США) критикують за редагування фотографій 80 учениць у випускному альбомі. Майстри фотошопу постаралися зробити їх більш скромними, додавши одяг на груди і плечі дівчат.  Зміни внесли без дозволу учениць. Вчителі вирішили, що фотографії порушують дрескод і мають бути відредаговані.

Фото хлопчиків в альбомі чіпати не стали, хоча на деяких вони позували біля шкільного басейну в плавках.

Учениць засмутили зіпсовані фото, деякі з них звинуватили школу в сексизмі. «Це подвійні стандарти. Вони подивилися на нас і вирішили, що навіть трохи голої шкіри – сексуально. А потім вони подивилися на хлопчиків, на фотографії команди з плавання та інші спортивні фотографії, і подумали, що це нормально. Це дійсно засмучує, і від цього ніяково», – сказала 15-річна учениця школи Райлі О’Кіф.

Провальний фотоальбом коштував батькам учнів 100 доларів. Зустрівши критику, школа погодилася повернути гроші всім незадоволеним.

Дрескод школи на 2020-2021 навчальний рік свідчить, що топи і сорочки дівчаток мають повністю закривати плечі, бути скромними і не відволікати. «Надмірний» макіяж не дозволений, і всім учням заборонено носити «екстремальні зачіски».

Кіра Найтлі: Всі жінки, яких я знаю, зазнали насильства

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Кіра Найтлі в журналі Harper’s Bazaar. Фото harpersbazaar.com

«Я буквально не знаю жодної жінки, яка б якимось чином не постраждала: її або мацали, або оголялися чи мастурбували перед нею, або якийсь хлопець сказав, що переріже горлянку, чи вдарив кулаком в обличчя – що б то не було, кожна має цей досвід», – сказала Кіра Найтлі в коментарі журналу Harper’s Bazaar. 36-річна британська акторка заявила, що ситуація «довбано гнітюча». Опитування UN Women UK, опубліковане в березні 2021 року, показало, що 97% жінок віком від 18 до 24 років зазнавали сексуальних домагань у громадських місцях.

Анджеліна Бджолі

Анджеліна Джолі вже давно співпрацює з  UNHCR, а відтепер вона також працює з ЮНЕСКО та Guerlain над ініціативою «Жінки для бджіл», яка планує побудує 2500 бджолиних вуликів та поповнить 125 мільйонів бджіл до 2025 року, водночас підтримавши 50 бджолярок. Для просування ініціативи до Всесвітнього дня бджіл, у співпраці з National Geographic, Анджеліна хотіла зробити портрет із бджолами.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от National Geographic (@natgeo)

На знімальному майданчику Анджеліна пересувалася за 15 сантиметрів від кулі з 60 тисячами бджіл. «Вона була безстрашною», – каже фотограф Ден Уинтерс.

Анджеліна позувала 18 хвилин, залишаючись зосередженою, навіть коли одна бджола пролізла під її сукню і піднімалася на стегно. «Вона жодного разу навіть не здригнулася», – каже Ден.

Малала у Vogue

Пакистанська активістка, правозахисниця, наймолодша лауреатка Нобелівської премії миру Малала Юсуфзай дала інтерв’ю британському Vogue і знялася для його обкладинки.

Малала Юсуфзай бореться за освіту дівчаток понад 10 років. Тепер випускниця Оксфорду перебуває на роздоріжжі свого життя, 23-річна дівчина розказала про кохання, сім’ю та світ, який вона залишила позаду, а також про свої нові амбітні плани з поширення свого послання.

Балерини-лесбійки змінюють гендерні норми

Лесбійки кидають виклик суворим гендерним нормам балету, які тиснуть на жінок, щоб вони відповідали цим вимогам, пише The New York Times.

Будучи студенткою балету в 1990-х, Кеті Пайл не цікавилась побаченнями – балет вже був її пристрастю. Оглядаючись зараз назад – як лесбійка та засновниця яскравої балетної трупи Ballez – Пайл чіткіше бачить, як оточення заважає пізнати себе квір-балеринам.

«Я ніколи не знала лесбійок у балеті на своїх тренуваннях, і було важко навіть знайти лесбійок у культурі загалом. Існував справжній брак представництва, що змусило мене бути замкнутою та розгубленою».

Як зауважила Пайл ще в дитинстві, балет – форма, заснована на жорстких гендерних естетичних цінностях – це не світ для людей нетрадиційної орієнтації. Найбільш помітними, так склалося історично, були чоловіки-геї. Бути лесбійкою в балеті або квір-людиною, але не чоловіком, часто означає відчувати себе наодинці.

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Зараз у балеті з’являється різноманітність – принаймні в американському. Два нових балетні проєкти, обидва випущені онлайн-театром Джойс цього місяця, дозволяють танцюристам бути собою. У прямому ефірі 10 червня Ballez представив «Жизель самотності», радикальний перегляд класичного романтичного балету «Жизель». А прем’єра короткометражного фільму хореографки Адріани Пірс «Тварини та янголи», в якому зіграють танцівниці Кортні Тейлор Кі та Одрі Малек (на фото) у дуеті на пуантах, відбудеться 21 червня.

Протягом своєї кар’єри Пірс, яка танцювала в Нью-Йоркському балеті, рідко зустрічалася з іншими лесбійськими артистами балету. Восени Пірс познайомилася з Кі через групу, яка об’єднувала квір-жінок у балеті. Кі хотіла танцювати з іншою жінкою на пуантах. Пірс виступила хореографом. Вона вже мала партнерку для Кі – Малек. «Мені сподобалося, я хочу танцювати з Одрі, і хотіла, щоб це була інша чорна жінка, – говорить Кі. – І я хочу бути закоханою. Я хочу Джульєтту і Джульєтту».

Кейт Вінслет за складки на животі

Кейт Вінслет розповіла, що відмовилася від пропозиції редагувати секс-сцену, в якій видно складки на животі. Крейг Зобель, режисер «Мейр з Істтауна» запропонував показати акторку в більш вигідному світлі, але Вінслет сказала: «Не смій».

Вісник сексизму vol. 55: Право на самозахист

Кейт Вінслет в серіалі «Мейр з Істтауна»

«Крейг Зобель попросив мене переглянути саме цю сцену, щоб переконатись, що вона мені подобається, – розповіла акторка. – Це було почесно,  тому що я не памятаю, щоб це сталося зі мною, коли я була молодшою. Все змінюється. Люди звертають увагу на те, як жінки почуваються і як вони хочуть, щоб їх представили».

«Змінюються й умови з погляду рівної оплати праці, – продовжила думку Вінслет. – Окрім того, спостерігається величезне зростання кількості приголомшливих ролей для жінок… особливо в моїй віковій групі».

Вона також розповіла, що двічі повертала рекламний плакат до серіалу, оскільки здавалося, що її обличчя надо змінили: «Хлопці, я знаю, скільки зморшок у мене біля ока, будь ласка, поверніть їх назад».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Православна церква України виступила проти інституту реєстрованих партнерств

Православна церква України виступила проти інституту реєстрованих партнерств

Православна церква України закликала зняти з розгляду та відхилити законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, який назвала «категорично неприйнятним». Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Синоду 28 березня....

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зріс інтерес до порнографічних матеріалів, у яких об’єктами сексуальної експлуатації стають українки та українці, котрі виїхали за кордон через війну. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на спільне...

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зріс інтерес до порнографічних матеріалів, у яких об’єктами сексуальної експлуатації стають українки та українці,...