Мейр з Істтауна. Чому варто дивитися новий серіал із Кейт Вінслет

від | 03.05.2021 | Серіали, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

Одна з найпотужніших акторок сучасності знялася в новому серіалі «Мейр з Істтауна» HBO. Це історія з доволі популярною зав’язкою – детектив (у цьому випадку детективка) з невеликого провінційного містечка, де всі один одного знають, стикається з серйозною справою та на допомогу їй направляють спеціаліста з міста.

Почувши такий синопсис, хтось згадає «Бродчерч», хтось нещодавню екранізацію Кінга «Чужак», а хтось – якийсь скандинавський серіал, назва якого зникла з пам’яті. Серіал «Мейр з Істтауна» дійсно схожий на безліч інших, та авторка каналу «Еда и сериалы» Оксана Павленко розбирається, чому його варто дивитися.

Мейр, яку грає Кейт Вінслет, втомлена життям жінка з містечка Істтауна. В минулому баскетболістка, а зараз працює детективкою, вирішуючи невеликі місцеві проблеми та над нею нависає колись не вирішена справа зниклої дівчинки. Мейр п’є пиво, намагається не втратити опіку над онуком, чий батько, її син, покінчив із собою, та спостерігає, як колишній чоловік знайшов щастя з новою жінкою та відкрив у собі талант до кулінарії. У Мейр з’являється коханець, не менш втомлений від життя письменник (грає Гай Пірс). Одного ранку в містечку знаходять тіло дівчинки, та, не маючи довіри до розслідувацького таланту Мейр, їй на допомогу відправляють молодого та амбіційного детектива (грає Іван Пітерс).
Мейр з Істтауна
Новий серіал HBO дійсно викликає безліч асоціацій, від згаданих вище «Бродчерч» та «Чужак» до класичного «Твін Піксу». Глядачі згадують і англійський хітовий серіал «Щаслива долина» 2014 року через надто схожу головну героїню. Рухаючись від серії до серії на згадку приходить нещодавній «Відіграти назад», через непередбачуваність майбутніх поворотів сюжету. Ну і неможливо не згадати кілька робіт Бреда Інгелсба («Жінка у вогні», «Поза грою») , який працював над новинкою HBO.

Тоді за такої маси асоціацій чому варто дивитися серіал?

Насамперед через акторів, якщо сказати чесно, то через Кейт Вінслет, якій вдається втілити образ колишньої зірки баскетбольної команди, котра втратила запал у житті. Мейр була героїнею містечка, та ми зустрічаємо її в момент занепаду, звертаючи увагу на важкий характер та незграбність, саме вона стає провідником для глядачів у закритий світ Істтауна.
Мейр з Істтауна
Здається, ніби і Гай Пірс (із ним Кейт Вінслет грала у своєму першому серіалі, який вийшов 10 років тому – «Мілдред Пирс») і вирощений «Американською історією жаху» Іван Пітерс дуже дбайливо підсвічують характер Мейр та роблять його ще більш живим та об’ємним. Нова справа для Мейр – не лише черговий виклик, а можливість повернутися до себе колишньої, героїчної, лише за умови, що їй вдасться дати раду з власним життям та внутрішнім болем.
Мейр з Істтауна
Зі своєю матір’ю, яку грає Джин Смарт, Мейр обмінюються якщо не жартами, то досить їдкими коментарями. Проте саме цей гумор розслабляє напружену атмосферу серіалу.
Мейр з Істтауна
«Мейр з Істтауна» – серіал на межі детективу та соціальної драми. Глядач спостерігає за багатьма історіями мешканців містечка, не тільки шукаючи винного у вбивствах, а заглядаючи у їхні життя.
Ніби окремо постає життя підлітків, щільно закрите від дорослих, які особливо ним і не цікавляться. Та вони дуже потребують допомоги від дорослих, які зависли у власних проблемах. Це серіал про сірість, бідність, тугу та хронічну втому й наслідки того, як це впливає на дорослих і на дітей.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Акторка Блейк Лайвлі зніметься в екранізації роману-бестселера Колін Гувер «Покинь, якщо кохаєш» про домашнє насильство

Акторка Блейк Лайвлі зніметься в екранізації роману-бестселера Колін Гувер «Покинь, якщо кохаєш» про домашнє насильство

Кінокомпанія Sony Pictures спільно з Wayfarer Studios екранізують роман «Покинь, якщо кохаєш» (It Ends with Us) американської письменниці Колін Гувер, центральною темою якого є проблема домашнього насильства. Головні ролі у...

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

Американський журнал The New Yorker в рамках проєкту The New Yorker Documentary виклав документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки...