«Це спроба не зливати свій час». Дівчата про те, як відмовилися від алкоголю

від | 18.05.2021 | PROMO, Дівчина говорить, Її історія

Час читання: ( Кількість слів: )

«Це спроба не зливати свій час». Дівчата про те, як відмовилися від алкоголю

Тра 18, 2021 | PROMO, Дівчина говорить, Її історія

Популярність ЗСЖ, посилена увага до свого фізичного та ментального здоров’я, вибір на користь усвідомленості та медитації – це одні з багатьох причин відмови від алкоголю. Три дівчини, які обрали для себе безалкогольне життя, розповіли нам про мотивацію, пошук нових антистресових засобів, реакцію близьких і зміни в собі та навколо.

«Це спроба не зливати свій час». Дівчата про те, як відмовилися від алкоголю
«Це спроба не зливати свій час». Дівчата про те, як відмовилися від алкоголю

Аліна Щербіна
COO Wtech – найбільшого в Україні жіночого IT-ком’юніті
Project leader Code Club в Україні

Не скажу, що до повної відмови від алкоголю багато пила. Хоча студентські роки завжди супроводжувалися шампанським, вином і коктейлями, які дуже любила. Після цього будь-які посиденьки з подружками супроводжувалися келихом вина, аперолю або ще чогось такого. Але один ранок після 14 лютого став вирішальним – я повністю відмовилася від алкоголю. Просто в один день.

Історія Аліни

Ще 2015 року почала практикувати медитації та контроль думок. Із моєю роботою в івент- та проєктній галузі, з рівнем стресу і забрудненням ефіру думок і свідомості без цього мені було важко обійтися. У мене були постійні нічні монтажі, постійні дедлайни, клієнти, різні ринки. Навіть за таких вихідних даних я не зловживала алкоголем, щоби розслабитися, моїм виходом була медитація.

Два з половиною роки тому я увійшла в медитацію і контроль думок більш поглиблено. Практики стали моїм способом життя. І ось одного разу ми святкували 14 лютого в компанії, випили не так багато – дві пляшки вина на шістьох. Наступного ранку просто не могла заспокоїти думки у своїй голові. Від алкогольної інтоксикації мутніє свідомість, і мозок повертає нас до якихось тваринних інстинктів. Того ранку в мене не було класичного похмілля, тільки відчуття, що твої думки і твоя свідомість тобі не підвладні. Я витратила більш ніж півдня, щоб заспокоїтися і повернутися до свого нормального психологічного стану.

Цей ранок став для мене вирішальним. Я і раніше знала, що медитація є несумісною з алкоголем, але це був останній дзвіночок. Відтоді я повністю відмовилася від алкоголю. Просто в один день.

За два з половиною роки у мене навіть немає думки, що мені хочеться алкоголю. Хоча спочатку я постійно думала: «Боже! Зараз ти прийдеш на роботу, на корпоратив і як ти скажеш, що не п’єш? Це ж всі на тебе будуть дико дивитися. Це ж як?» Вийшло, що думаєш, те і притягуєш. Спочатку не друзі, але колеги, навіть тато іноді, говорили: «Та що ти! Та випий один келих! Та що ти починаєш!»

Пощастило, що друзі в мене не сильно питущі, а ще в той час став набирати популярності ЗСЖ, тому тиск зсередини і зовні минув. Коли ти приходиш в нову компанію і говориш, що я не п’ю, це те ж саме, що сказати – я не їм м’яса. Всі до цього нормально ставляться.

Хоча зараз, коли потрапляю в нову компанію і кажу, що я не п’ю, всі зазвичай спочатку запитують, чи не вагітна я. Тому я часто уточнюю, що не п’ю вже років зо два.

Усі такі: «А, окей! Зрозуміло!» Якщо вам здається, що ви перестанете пити і на вас будуть дивитися скоса, тоді або у вас дивне коло спілкування, або це просто ваші думки – усім взагалі все одно, нікому до вас немає діла, всі думають тільки про себе.

На будь-якій вечірці, де інші багато п’ють, непитуща людина проходить кілька стадій. Спочатку ти просто дізнаєшся багато нового. Люди випивають і стають балакучими. Ніколи не хотіла вивудити якусь інформацію, але все ж це відбувається. Наступний етап – сором за те, що роблять напідпитку люди. Не те щоб я людей засуджувала за те, що вони п’ють, це вибір кожного, але з вечірок почала йти раніше. Мені просто ставало нецікаво.

Я настільки емпатична людина, що мені може бути весело чи сумно незалежно від алкоголю. Зазвичай п’ють для веселощів або розслаблення – мені здається, це міф. Коли я перестала пити, мене запитували, чому я не п’ю, відповідала – а навіщо ви п’єте? Це запитання багатьох людей ставить у ступор. Найбільш адекватна відповідь – мені подобається смак. Це те, з чим я можу погодитися, тому що мені подобається смак деяких сортів вина і смак аперолю. Було багато цікавих відповідей на це запитання, часто люди говорили: «Я? Та я взагалі не п’ю! Що таке один келих? Це ж взагалі нічого!»

Я зараз розумію, що алкоголь – це якась данина моді. Нас постійно підштовхують до того, що пити – це must have. Коли тобі взагалі не хочеться алкоголю, не розумієш, навіщо ти це раніше робив.

Це як я і кава. Я до 25 років взагалі не пила каву, не розуміла, навіщо це. А потім мій колишній молодий чоловік підсадив. Зараз у мене є традиція «вийти в парк – випити кави», але я не прокидаюся від кофеїну. Я можу на ніч випити кави і прекрасно спати. І те ж саме з алкоголем. Ось ти сидиш із подружками, вам потрібно зробити гарні фотографії з келихом вина або з келихом аперолю. Це данина моді, у жодному разі це не потреба організму і не зняття стресу.

У мене цього року весілля, і є, звичайно, запитання: «А ти і на весіллі не питимеш?» Відповідаю, що ні, не планую. Я не можу сказати, що воно буде геть безалкогольним – трохи шампанського та міцного алкоголю. Десь 40% гостей не п’є, ми беремо для них безалкогольне вино та ігристе. Це суттєво економить весільний бюджет.

До безалкогольного вина я дуже добре ставлюся, тому що мені подобається смак вина. Мені подобається смак аперолю та ігристого. І я знайшла для себе свій сорт безалкогольного ігристого, який, коли вперше спробувала, попросила подружок скуштувати, чи точно воно безалкогольне. Мені подобається вино, що не як компот дивної субстанції і називається безалкогольне вино, а правильно створене зі смаком винограду.

Багато хто запитує: «Навіщо тоді всі ці безалкогольні вина, ось це все? Ви ж не п’єте, то не пийте взагалі». Але мені подобаються красиві келихи. Я хочу, щоби в моєму величезному красивому бокалі була не водичка і не компот. Я хочу, щоб це було гарне безалкогольне вино, яке дозволить мені насолодитися смаком, але водночас не заражати свій організм і не втрачати хороший моральний стан.

«Це спроба не зливати свій час». Дівчата про те, як відмовилися від алкоголю

Даша Озерянко
дизайнерка, засновниця бренда Ozerianko bags

Я усвідомлено відмовилася від алкоголю. Якийсь час пробувала проводити «алкогольні читміли». Помітила, що п’янію від одного келиха і, не знаю, як правильно сказати, змінюється секреція тіла – вранці не дуже добре пахнеш для себе, і в роті не дуже приємно. Навіть якщо це було смачне вино, жодного задоволення ти не отримуєш.

Історія Даші

Мої відносини з алкоголем складалися так само, як у багатьох моїх однолітків. Ти починаєш його пробувати раніше, ніж дозволено за паспортом. Пробуєш усе, що горить. Потім в якийсь момент батьки тобі пропонують: «Давай краще вдома щось якісне». Ця пропозиція прозвучала вже ближче до законного віку і навіть добре на мене вплинула. Якщо вдома є культура споживання алкогольних напоїв, то вибираєш якість і з якихось певних свят або сімейних посиденьок. Виробляється відчуття, що алкоголь – це не просто глушити щось із пакетів, а якась певна церемонія. Розумієш, що якість алкоголю впливає на те, як будеш почуватися вранці. Це допомогло мені бути в адекватних відносинах із алкоголем.

Через певні медичні показання мені не можна було вживати в тих кількостях, що я звикла. Лікар дозволив пити буквально 50 грамів на тиждень, але іноді я пропускала ці дні, забувала про те, що у мене сьогодні читміл з алкоголю.

Виходить, що я не пила приблизно пів року, поки не поїхала на день народження до друга. Зробила пару ковтків якогось пива, і мені стало так недобре. Несмачно. Неприкольно. 

Тоді усвідомлено відмовилася від алкоголю. Пробувала проводити «алкогольні читміли». Помітила, що п’янію від одного келиха і, не знаю і вранці не дуже добре себе почуваю у всіх сенсах. Навіть, якщо це було смачне вино –  задоволення нуль. 

Якщо раніше вино було про розслабитися і трохи впасти в ейфорію, то зараз цей ефект швидко минає, а далі просто важка голова. І все. Ейфорію і розслаблення вже знаходиш через інші практики типу медитації, читання, малювання. 

Бувало, коли говориш у компанії, що не хочеш пити, іноді намагаються «напоїти». У мене є лайфхак на випадок, якщо оточення наполегливо пропонує випити, – просто налити в келих звичайну воду.

Людям стає спокійніше, коли у тебе в руках настільки звичний атрибут вечірки. Якщо ти п’єш воду з келиха, ти все одно вже більше свій, ніж якщо ти п’єш зі звичайної склянки. Це якась психологічна штука, але чіпляються менше і зникає спортивний інтерес змусити пити непитущого.

Помітила, що дедалі більше моє оточення теж відмовляється від алкоголю. На свій день народження минулого року я зібрала друзів на безалкогольний бранч. І нікому не хотілося випити, значна частина гостей позитивно відреагувала. Для мене це була абсолютна гармонія.

Хоча я пам’ятаю, коли ще жила на Золотих воротах, була на радіо «Аристократи» чудова передача «Дегенерати», і ми з моїм чоловіком Микитою від самого ранку змішували собі апероль-шприц і з 10-ї починали пити. Потім ішли гуляти, день був прикольним – все неслося незаплановано. Але, як правило, до обіду вже кволієш, хочеться спати і навіть може початися похмілля.

Мені здається, на відносини багатьох із алкоголем вплинули популярність ЗСЖ і бажання бути усвідомленим. Досить складно підтримувати й одне, й інше, якщо ти любиш випити.

У мене зараз три рази на тиждень тренування вранці, і, якщо напередодні випивати, буде важко. Суто з дорослої позиції людини, яка займається собою і хоче жити стільки, скільки відведено, але якісно, ​​досить дивно гробити свій організм відмовками на кшталт «я і ЗСЖ, і побухати».

Відмова від алкоголю на користь здоровому способу життя – це спроба не зливати свій час. Алкоголь же не закінчується тієї миті, коли ти його закінчив пити. У нього ж є ще дія подальша, яку або ти не бачиш, вона відбувається всередині твого організму, або як наслідки – похмілля. 

Насправді з алкоголем і кавою у нас виникає навчена безпорадність. Тебе «навчили» щодня пити каву, як у американських фільмах, – кавова промисловість розвинена, тобі подобається цей стаканчик, у тебе якесь відчуття, хто з чим порівнює, – дійти до роботи ​​або посидіти, подумати чи поспілкуватися. Те саме з алкоголем, асоціативний ряд – море і келишок ламбруско. Це просто звичка, яку можна викорінити.

У цій картині світу я замінила ламбруско на воду, і нічого не змінилося. А тіло і шкіра вдячні мені за цю заміну. Воду можна налити в келих, зберігши звичну естетику. Водночас з’являється додаткова цінність всього дійства – турбота про здоров’я і добре самопочуття.

Що стосується ставлення до людей, які п’ють, то, якщо чесно, я й раніше не любила тих, які перебирають із алкоголем. Я і себе не любила, коли у мене бували такі моменти. Потрібно розуміти, що, коли людина перебирає з алкоголем, проблема може бути не тільки в її «розхлябаності», можливо, існують фізіологічні та психологічні питання.

Одного разу спіймала себе на погляді зверхньо на тих, хто випиває. Почула фразу від друзів – щось у стилі «ми у вихідні плануємо напитися». І я така – це неприкольно! Але тієї ж миті я зрозуміла, що не зі мною ж напиваються. Відповідно, люди відпочивають, як хочуть. Мене це не стосується, і це не змінило моє ставлення до цих людей. Ми досі добре дружимо. Ми всі по-різному відпочиваємо. Є друзі, з якими ти лазиш у горах. Є друзі, з якими ти можеш нишком напитися, а є люди, з якими ти медитуєш. Усе має місце бути. Головне – твоя свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини.

Я не забороняю собі алкоголь під дулом пістолета. Якщо поїду в Прованс, наприклад, обов’язково спробую вина від місцевих виноградників. Але думаю, що це буде не 200 грамів, заради смаку 50-80 грамів.

Ми з чоловіком на одній хвилі, мені пощастило. Микита через деякий час приєднався до мого безалкогольного способу життя. Ми якось синхронізувалися. Мені пощастило, я пов’язана з естетикою і з творчістю на роботі. Відповідно, завжди, коли я стикаюся зі своєю роботою, це і розробка нових моделей Ozerianko Bags, і відбір фотографій художників, і навіть формування нової стрічки в інстаграмі, я в кайфі. Коли дивлюся на щось гарне, я отримую величезне задоволення. У моєму житті є медитації, є багато затишку і турботи про себе. Мене заспокоює приємний аромат свічок у будинку, мене розслабляє масаж обличчя. Мені приносить задоволення навіть усвідомлення того, що ти про себе дбаєш.

Коли відмовляєшся від алкоголю, звільняється місце для чогось більш кайфового і якісного. Так завжди. У тебе йде щось одне, що віджило і померло, і приходить щось нове, актуальне і необхідне.

«Це спроба не зливати свій час». Дівчата про те, як відмовилися від алкоголю

Лена Балбек
співвласниця бренда одягу для собак Woofit, засновниця проєкту «Агенти крові»

Останні 10 років, коли ми з чоловіком влаштовували свій побут, у наше життя міцно увійшло вино. Саме тоді почали замислюватися, що саме купуємо та вибираємо. З’явилися друзі, котрі розуміються на вині. Зустрічі з подругами завжди супроводжувалися легкими напоями типу ігристого брюту. Не можу сказати, що ми пили багато, але за останні 10 років це відбувалося часто. Я чекала вечора, щоб можна було відкрити пляшку вина, налити собі келих. Мені не потрібна була для цього компанія або привід. Досить було вечора і мене однієї. . 

Історія Лени

Мої відносини з алкоголем почалися у студентські роки. Тоді це був мікс соку, горілки, якогось дешевого портвейну. У роки становлення відносної фінансової незалежності ми купували вино і випивали коктейлі з друзями, був час заливання шотами один за одним. Усе це було заради швидкого ефекту, а не заради смаку, глибини або сенсу.

Останні 10 років, коли ми з чоловіком влаштовували свій побут, у наше життя міцно увійшло вино. Саме тоді почали замислюватися, що саме купуємо та вибираємо. З’явилися друзі, котрі розуміються на вині. Зустрічі з подругами завжди супроводжувалися легкими напоями типу ігристого брюту.

Не можу сказати, що ми пили багато, але за останні 10 років це відбувалося часто. Я чекала вечора, щоб можна було відкрити пляшку вина, налити собі келих. Мені не потрібна була для цього компанія або привід. Досить було вечора і мене однієї. 

Одного разу, коли я працювала в Амстердамі на короткому проєкті, до мене приїхала приятелька. Готуючи в орендованій квартирі святкову вечерю із салату, хумусу та сиру, я дістала з холодильника пляшку вина. Подруга здивувалася такому жесту: «У тебе в холодильнику є вино? Ти ж одна живеш. А навіщо воно зараз тобі одній?» Кажу – розслабитися. «Ти сильно напружуєшся?» – запитала вона. Наче, як і ні. «А навіщо тобі, Оленочко, пити так часто?»

Тоді я вперше замислилася, може, так не всі живуть? Не всі зустрічають вечір із келихом? Я зрозуміла, що дуже чекаю цього моменту, і це моя головна подія дня. Лише тоді вперше замислилась, що настільки залежати від алкоголю неправильно. Так я сформулювала психологічний аргумент проти. Крім того, мав місце фізіологічний фактор – років п’ять, а може більше, кожну весну я стабільно ходжу до гастроентерологів і пояснюю одну і ту ж проблему: мені погано о п’ятій годині ранку. Кожний на свій лад згадував про якесь «загострення», та нікому не спало на думку запитати, як часто я вживаю алкоголь. Хоча теперь зв’язок доведено: цієї весни обійшлося без ранкових криз.

Утім, здавалось, що саме в цьому вечірньому ритуалі я знаходжу відпочинок, можу відволіктись від думок, підняти собі настрій.

Тож я стала періодично подумки пропонувати собі припинити. В той період стали у пригоді пости інших людей у соціальних мережах про відмову від алкоголю. Подумала: «Виявляється, що це можливо!» 

Якось ми поїхали на вихідні до Одеси, коли вже до обіду замовляєш келих білого вина. Я вирішила обійтися водою і на наступний день теж. Це сталося 13 вересня, і відтоді я не п’ю.

Зрозуміла, що якщо я не купую нічого додому, то й чоловік не цікавиться. Тепер я п’ю багато води. Спочатку переймалася – а як я тепер зніму стрес? У мене була міцна зв’язка моменту розслаблення і алкоголю. Виявилося, потрібно сфокусуватися, сказати собі: «Зараз я можу просто видихнути після роботи», випити стакан води або чаю, і потрібний ефект приходить сам собою. Рівно такий же, як від алкоголю. Річ не у вині, а в тому, щоб дозволити собі припинити працювати та відпочити. Умовно, раніше мені для того, щоб допустити цю думку, потрібно було вино, а тепер – просто восьма година вечора.

У мене вийшло відмовитися від алкоголю в один день, і я правда думала, як же так просто все вийшло. Адже я не та людина, яка може відмовити собі в слабкостях. Я обожнюю солодке та випічку. Хоча все життя веду з цим боротьбу. І мені не вдається так легко з цим впоратися. Думаю, що все так гладко пройшло з алкоголем, тому що я робила багато ментальних спроб раніше.

Казала собі: «Все, перестаю», і потрапляла «не туди» – невидима сила відбивала цю думку. А потім – бац, і ось воно сталося! Метафорично – ніби мозок весь час тримає оборону, але іноді він розслабляється і пропускає певну думку. Тоді потрібно зафіксувати момент. 

Після відмови від алкоголю я помітила багато змін у собі. Коли ти випиваєш вино ввечері, то зазвичай і заїдаєш. Коли вино відпало, наїдатися перехотілося. Тому зараз у нас головний прийом їжі – це сніданок. Стало простіше прокидатися вранці! Я стала пити воду. Раніше переважно пила каву і вино, а зараз навчилася правильно пити воду саме в тих обсягах, які рекомендують. Окрім того, минулися всі мої проблеми зі шлунково-кишковим трактом (але це абсолютно індивідуальне). І ще один позитив – наші вечірні прогулянки з собакою стали довшими, ми з чоловіком можемо пройти 5-7 кілометрів і поговорити про все на світі.

Друзі і чоловік підтримали мене в рішенні відмовитися від алкоголю. Єдине, що для тата це була «трагедія». Він робить чудове домашнє вино, почав задовго до того, як на полицях супермаркетів з’явилося натуральне.

«Це спроба не зливати свій час». Дівчата про те, як відмовилися від алкоголю

Fragolino Bianco ALCOHOL FREE

Здоровий спосіб життя завжди в тренді. Саме тому італійський бренд Fiorelli створив сенсаційну новинку – Fragolino Bianco ALCOHOL FREE. Це все те ж улюблене Fragolino, але без жодної шкоди алкоголю.

Його можуть вживати без наслідків і шкоди для здоров’я всі ті, кому з певних причин чи переконань алкоголь протипоказаний. Забудьте про заборони чи обмеження. Відтепер можна насолоджуватись улюбленим ігристим будь-де та будь-коли. Потіште себе келихом неймовірно смачного фруктово-ягідного Fragolino Bianco, наприклад, після тренування або коли ви за кермом. Тепер це можливо. Але не забудьте перед вживанням охолодити.

Довідка

Компанія Regno – імпортер та дистриб’ютор світових брендів алкоголю, молочної продукції та делікатесів, заснована у 2014 році. Офіційний імпортер в Україну італійського бренда Fiorelli. Ігристі ТМ Fiorelli виготовляють на заводі Toso S.p.A (регіон П’ємонт, Італія).

Дізнатися більше

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Вдячність без кордонів, або Чому надавати та приймати допомогу — це випробування

Вдячність без кордонів, або Чому надавати та приймати допомогу — це випробування

«Боже, ну який добряга!» — відгукуються про людей, які забезпечують тих, у кого тимчасова скрута або від народження менше соціальних привілеїв, ніж у них. Вони приймають їх жити до себе, оплачують навчання/лікування,...

Харчові травми війни: як будувати відносини з їжею і не нашкодити собі

Харчові травми війни: як будувати відносини з їжею і не нашкодити собі

«Дуже сильно весь цей час хотілося хліба, — згадує моя приятелька Катерина, яка із сином у перший же день війни опинилась в окупації на Чернігівщині. — Ми потроху вже почали готувати їжу на вогнищі, хоча над нами постійно...

«Суспільство звикло бачити лисих чоловіків — вони є у культурі чи кінематографі, а от жінок…»: Три історії жінок з алопецією 

«Суспільство звикло бачити лисих чоловіків — вони є у культурі чи кінематографі, а от жінок…»: Три історії жінок з алопецією 

Вони називають себе «алопетянками», експериментують із зовнішністю, кидають виклик конвенційній красі та мріють, щоб за...