Годинник не цокає. Чому настав час переглянути «вік фертильності»

від | 15.04.2021 | Дівчина говорить

Час читання: ( Кількість слів: )

Нові дослідження жіночого репродуктивного здоров’я змушують ще раз переглянути стереотипні погляди на те, що 35 років – критичний вік для вагітності. Про це розмірковує  колумністка The Guardian Арва Махдаві.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у Журналі Американської медичної асоціації, репродуктивні роки у жінок у США зросли з 35 до 37,1 років.

У межах дослідження вивчалися 60-річні тенденції в репродуктивному житті, й було виявлено, що середній вік менопаузи зріс, тоді як середній показник першої менструації знизився.

«Хоча дослідження стосувалося тривалості репродуктивного життя жінок, а не віку, воно викликало дискусію про стереотип, який пов’язує вік 35 років та фертильність жінки. Довгий час до 35-ти ставилися так, ніби це якась скеля родючості. Досягніть цього магічного віку, і вас офіційно описують як «вікову породіллю». Вам дають страшні попередження про те, як важко буде завагітніти, та про всі проблеми, з якими ви й ваша дитина можете зіткнутися. Ваша вагітність негайно позначається як «ризикована» та підлягає додатковому контролю. Спроба завагітніти після 35 років – це процес, який часто оповитий стресом і судженнями», – пише колумністка The Guardian Арва Махдаві.

«Одержимість віком 35 років як порогом народжуваності застаріла і ненаукова. Візьмемо, наприклад, часто цитовану статистику про те, що кожна третя жінка у віці 35-39 років не завагітніє після року спроб. Хочете знати, звідки ця статистика? Дані Франції 1700-х років. Дослідники переглянули купу церковних записів про народження людей, тривалість життя яких на той час складала близько 30 років, і придумали ці статистичні дані. Можна уявити, що в будь-якому іншому випадку дослідників би висміяли. Однак, оскільки ця статистика слугує дуже корисній меті – ганьбити і лякати жінок, її нескінченно поширювали».
Одержимість віком 35 років не має жодної користі, а лише спричиняє стрес для жінок, який змушує їх проходити часом зовсім не потрібні обстеження.

«На противагу цьому існує і паралельна думка про те, що у чоловіків біологічний годинник не цокає. Однак якість сперми знижується в міру того, як чоловіки старіють. Дослідження показали, що у дітей, народжених від старших чоловіків, підвищена ймовірність виникнення проблем зі здоров’ям, психічних проблем та когнітивних розладів. Згідно з даними дослідників, чоловіки несуть відповідальність за 20-30% випадків безпліддя та загалом «винні» в 50% випадків неможливості зачати дитину», – продовжує Арва Махдаві.

Однак не так багато чоловіків після 30 років наполягають на заморожуванні сперми, щоби зберегти її якість, правда? Це не про те, щоб соромити чоловіків, що вони не поспішають заводити дітей, а про те, що настав час перестати ганьбити жінок та робити їх винними.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Харчові травми війни: як будувати відносини з їжею і не нашкодити собі

Харчові травми війни: як будувати відносини з їжею і не нашкодити собі

«Дуже сильно весь цей час хотілося хліба, — згадує моя приятелька Катерина, яка із сином у перший же день війни опинилась в окупації на Чернігівщині. — Ми потроху вже почали готувати їжу на вогнищі, хоча над нами постійно...

Дніпро. Навіщо ми говоримо про війну? Розмова з рідним містом

Дніпро. Навіщо ми говоримо про війну? Розмова з рідним містом

А зранку випав сніг. Крижані сльози неба падали на зруйновану багатоповерхівку, на зруйновані життя, омиваючи їх, вкривали саваном загиблих, припорошували білим форму ДСНС, поліцейських і медпрацівників. До Дніпра я...

«Суспільство звикло бачити лисих чоловіків — вони є у культурі чи кінематографі, а от жінок…»: Три історії жінок з алопецією 

«Суспільство звикло бачити лисих чоловіків — вони є у культурі чи кінематографі, а от жінок…»: Три історії жінок з алопецією 

Вони називають себе «алопетянками», експериментують із зовнішністю, кидають виклик конвенційній красі та мріють, щоб за...