Жіноча дружба – найкраще, що може статися у житті

від | Вер 18, 2020 | Дівчина говорить

Дівчат із дитинства вчать конкурувати між собою. Спершу це про бантики і рожеві сукні, потім про підбори і бренди, а далі діло доходить до чоловіків й успішного успіху через призму «хто краща мати і дружина». Для кожного віку є кількасот «романтичних комедій» про боротьбу за увагу найкрасивішого хлопця у школі, в універі, в офісі. Та що там, навіть букети нареченої рекламують фразами «про такий мріятимуть усі твої подружки».
Кожна з нас чула від старших жінок щось типу «не довіряй подрузі таємниць, бо вона всім розкаже», «жіночої дружби не буває», «не знайом подругу з хлопцем, бо відіб’є». І на кожну таку дурню у них є мільйон історій, де саме так сталося…
Чому жінки століттями сприймали інших жінок за конкуренток і досі продовжують передавати цей «цінний» посил? Якщо коротко: чоловіки століттями були джерелом значимості – спершу батько, а потім чоловік давали жінці прізвище, статус, гроші, титул, захист, дозвіл на будь-що, а якщо пощастить – ще й підтримку. Щастило, правда, далеко не всім. Часто замість підтримки жінки отримували статус обслуги і в домогосподарстві, і в ліжку. Але без чоловіка було б ще гірше (так кажуть).
Сьогодні, коли жінки самі обирають професію, роботу, стиль життя і навіть (о богині) партнерів, посил про жіночу конкуренцію неймовірно застарів, але його досі продовжують транслювати з кожного кутка. Бо це, звісно, вигідно. Якщо жінка вважатиме інших жінок конкурентками, до кого вона прийде по пораду/підтримку/гроші? Правильно, до чоловіка. І куди потрапить? Теж правильно – у залежність (фінансову, емоційну, психологічну) саме від цього чоловіка. А залежною людиною дуже легко маніпулювати (копайте глибше, саме тут є відповідь на запитання «чому вона не йде від чоловіка, який її б’є?»). Чому цей посил транслюють не лише чоловіки, а й жінки? Бо вони самі свято вірять, що жіночої дружби не буває. І навіть кумі не довіряють, бо «що то за кума…»
А тепер буде саморозкриття.
Як же легко і приємно стало мені з подругами, коли я усвідомила всю безглуздість установки про жіночу конкуренцію і почала щиро дружити.
У 2017 році в мене був дуже важкий момент розриву з партнером, коли я мала з’їхати з квартири буквально зараз, але була без роботи, тому моїх заощаджень вистачило лише на гуртожиток. Я пам’ятаю, як постійно плакала на ліжку і схудла на 8 кг (не зайві 8 кг, а мої рідні, без яких я майже стала скелетом). І плакала не через розрив, а через ситуацію, в якій опинилася без грошей і підтримки.
Пам’ятаю, як сказала про це давній подрузі зі школи, але вмить пошкодувала, бо це ж вона може розказати батькам і далі піде по селу. Але замість цього вона майже щодня витягувала мене в центр міста, втішала і… годувала. Так, у мене не було грошей на їжу, тому вона поміж іншим пригощала мене у кав’ярнях і ресторанчиках. Без будь-яких зайвих слів, просто тому, що могла і хотіла.
У 2018 році я мала наважитися піти зі стосунків, які дуже цінувала, але в яких не цінували мене. Це було так страшно, що я часом дихати не могла. Саме тоді інша подруга сказала: «Якщо це допоможе, я теж піду від партнера, щоб тобі не було так страшно». ОБОЖЕМІЙ! Вона це зробила! І я зробила! І це було одне з найкращих рішень у моєму житті.
Потім я просто перестала боятися, що дівчата мене зрадять, обдурять, підставлять. І стало дуже круто. У моєму житті з’явилися прекрасні, щирі, віддані подруги, які підтримують навіть тоді, коли я сама не можу себе підтримати. Подруги, які кажуть, що все вийде, які готові безкоштовно допомагати, приходити, приїздити, тримати за руку і подавати серветки, коли я вся в сльозах. Подруги, які кожен день доводять, що жіноча дружба – найкраще, що може статися у житті жінки.
Чи означає це, що ніхто з жінок ніколи не зробить мені боляче і не зрадить? Авжеж, не означає. Звісно, хтось може розказати секрет, позаздрити успіху чи розпустити плітки. Чи це щось каже про жіночу дружбу? Авжеж, не каже. Усі люди різні, тому зрадити може будь-хто і будь-коли, незалежно від статі. Чи перестану я через це довіряти всім своїм подругам? Ні, не перестану, бо ризик є в кожній секунді нашого життя, але є дещо варте цього ризику – можливість без слів плакати на колінах близької людини, телефонувати їй серед ночі й завжди чути: «Звісно, до твоєї кав’ярні будуть ходити люди! Я прийду, і Юля, і Настя, і всіх інших теж приведемо».
Я не закликаю сліпо довіряти всьому і всім. Лише натякаю, що через подружню зраду, наприклад, люди не перестають брати шлюб. А отже, і через зраду подруги не варто переставати вірити у жіночу дружбу.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!