«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

від | 07.09.2020 | Дівчина говорить, Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Уже традиційно на BookForum буде тематичний кластер «Жінка в темі», в рамках якого говоритимуть про те, чи чути голоси письменниць та чи потрібна чоловікам гендерна рівність.
Ми зібрали добірку книжок від українських видавництв про різноманітний жіночий досвід.

«Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете»
Ірена Карпа (#книголав)«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Іронічний нонфікшн, у якому українська письменниця Ірена Карпа ділиться секретами довготривалих і короткочасних знайомств, порадами для тих, хто хоче опинитися в міцних і успішних стосунках, а також не оминає увагою і свої романтичні пригоди — у Франції та поза нею.

У виданні розгортаються справжні історії самої Ірени або її близьких друзів, приправлені фірмовим гумором, завдяки якому навіть розлучення та любовні страждання звучатимуть дотепно. Крім того, письменниця наголошує, що не прагне займатися менторством і вдавати з себе гуриню й психологиню, її книжка — це всуціль життєвий досвід і висновки з її досвіду стосунків із чоловіками.
«Весела й корисна книжка, яку можна розглядати і як жарт, і як інструкцію. Читати її можна по порядку розділів або так, як заманеться, тицьнувши пальцем у розділ із цікавою назвою. Та й взагалі девіз цієї книжки — вийшло в мене, вийде і у вас», — говорить Ірена Карпа про новий авторський текст.


«Випивка. Історія однієї любові»
Керолайн Непп (Pabulum)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Це болісна і щира життєва хроніка Керолайн Непп, напозір успішної молодої журналістки, про її любовні стосунки з алкоголем, які тривали понад 20 років.

Це була любов із першого погляду. Краплини вологи на охолодженій пляшці. Те, як дзвеніли келихи і лилася розмова. Потім любов перетворилася на одержимість: як вона ховала пляшки за холодильником свого коханого; як вставала з-за столу і непомітно пробиралася у ванну; як йшла з роботи одразу до бару. А тоді, як багато інших історій любові, все розпалося.
Керолайн вперше спробувала алкоголь у чотирнадцять. Вона пила протягом навчання в університеті Ліги Плюща, а потім – протягом успішної кар’єри редакторки та авторки колонок, за які отримала визначні нагороди. На публіці Керолайн Непп була слухняною донькою та вишуканою професіоналкою. Наодинці — пила до забуття.
Ці вражаюче відверті мемуари оголюють авторку, сімейні міфи та руйнівні стосунки, які часто присутні під час вживання алкоголю. Понад усе це історія любові на всі часи: повна пристрасті та розбитих сердець, зради та бажання, це історія тріумфу над болем та обманом, які характерні для життя з алкогольною залежністю.


«Історія мого кохання»
Тіна Тернер (BookChef)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Королева рок-н-ролу, американська співачка, акторка Тіна Тернер розповідає історію свого особистого життя – від найпохмуріших до найщасливіших днів. Ця книжка присвячена її стосункам із другим чоловіком Ервіном Бахом.

Співачка вийшла заміж за Ервіна у 73 роки, хоча стосунки розвивалися ще з 1986-го. Життя Тіни Тернер сповнене не лише приголомшливого успіху, а й невимовного болю. Вона пережила невдалий шлюб, про який написана її перша автобіографія, інсульт, смерть першого сина, рак кишківника, який спричинив хворобу нирок. Коханий Ервін Бах врятував їй життя – став донором нирки…
Історія про жінку, яка не зламалася і долала всі перешкоди на своєму шляху. Відверті мемуари, які ще до виходу друком стали бестселером.


«Долаючи тишу. Жіночі історії війни»
Марта Гавришко (Фоліо)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

У період Другої світової чимало жінок приєдналося до лав націоналістичного підпілля та Української повстанської армії як зв’язкові, розвідниці, санітарки, воячки… Пліч-о-пліч із чоловіками вони пройшли горнило кривавих подій, спростувавши всі стереотипи «слабкої статі». Їхні голоси тривалий час не було чутно. Їхній досвід був невидимим.

Ця книжка — збірка історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а прожили її. Вони були не лише очевидицями, жертвами, але й виконавицями насильства. Уся правда про жахи війни, без прикрас та міфологізації. Відверті розповіді про те, що означало бути жінкою під час війни. Унікальні спогади селянок та міщанок, жінок із різною освітою та соціальним становищем, жінок, які обіймали керівні посади в ОУН і були рядовими підпільницями. Живі емоції в історіях, які роками були непочутими та забутими.


«Неймовірні. П`ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»
Бріджит Квінн (Art Huss)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка пропонує заповнити ці лакуни. Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя і творчість 15 неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох – від XVII століття і дотепер. Це повчальна і вельми цікава книжка, доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей, які створила надзвичайно популярна американська ілюстраторка Ліза Конгдон.


«Бійцівський клуб феміністок»
Джессіка Беннетт (Vivat)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Це був бійцівський клуб, але без кривавих боїв. Щомісяця його членкині збиралися в тісному помешканні, ділячись переживаннями щодо панування сексизму на роботі. Роками ці зустрічі були таємними — дотепер.

Ця книжка містить історії жінок, які зіткнулися з гендерною нерівністю, і дієві лайфхаки, як зарадити собі в таких ситуаціях. Опанувавши їх, ви знатимете, що робити, коли бос повсякчас позирає на декольте або колега-чоловік змушує робити йому каву. Авторка наголошує: наша сила — у кількості. Тепер як ніколи жінки й чоловіки повинні об’єднатися та навчитися не нехтувати власними досягненнями через гендерні стереотипи. Завдяки слушним порадам Джессіки Беннетт ви здобудете впевненість і рішучість, щоби зрештою змінити упередження стосовно жінок як у сім’ї, так і на робочому місці.


«Інша оптика. Ґендерні виклики сучасності»
(Смолоскип)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Перед вами спроба означити та проаналізувати тенденції, закономірності та загрози у «війні статей». Це актуальні наукові розвідки, які досліджують категорію гендеру в межах літературознавства, соціології та політології, шукаючи нову мову та цінності, що зможуть відповідати на виклики сучасного культурного простору.

Окрім того, це спроба торкнутися інтимного: у збірці ви знайдете спогади знакових культурних діячів та діячок, які мали щастя знати одну з найважливіших постатей нашої гуманітаристики, засновницю гендерних студій в Україні – Соломію Павличко.


«Планета полин»
Оксана Забужко (Комора)

У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму.
«Жіночі», «чоловічі» й «колективні», всі ці «портрети» об’єднує глибоко особисте переживання авторкою історії, що біжить, у яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій напозір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.


«Персеполіс»
Маржан Сатрапі (Видавництво)
«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Маржан – французька письменниця та художниця іранського походження. У 2000 році вона презентувала свій графічний роман «Персеполіс». Наразі він перекладений 16 мовами світу. У книжці Маржан розповіла власну історію, напряму переплетену з подіями, що відбувалися в Ірані наприкінці 70-х років минулого століття.

У підлітковому віці Сатрапі бачила Ісламську революцію та стала свідком війни з Іраком. На певний час батьки відправили Маржан на навчання до Австрії, проте згодом їй довелося повернутися. З приходом ісламської республіки права дівчат обмежуються. Маржан доводиться з цим миритися, проте, навіть підкорюючись правилам, вона мріє про революцію.
Життя Сатрапі легким точно не назвеш: кардинальні зміни в державі, війна, переїзди, зради, невдалий шлюб. Проте вона залишається сильною, прагне до волі й не ламається під тиском обставин. За автобіографією Маржан зняли однойменний мультфільм, який отримав приз журі Каннського кінофестивалю.


«Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю»
Анна-Марі Слотер (Наш формат)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Анна-Марі Слотер була першою жінкою, яка очолила відділ політичного планування Держдепартаменту США. У 2012 році вона опублікувала статтю «Чому жінки не можуть мати все?» і спровокувала масу дискусій. Згодом вона пише книжку, яка вийшла у «Нашому форматі» під назвою «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю».
Авторка намагається зрозуміти, як збалансувати роботу та сім’ю, коли дійсно потрібно робити вибір, що необхідно змінити в соціальній політиці, щоб ніхто не жив «між двох вогнів». Анна-Марі Слотер також пише про гендерну рівність та виховання дітей у одностатевих парах. Зміни у цих питаннях можна почати вже сьогодні, наприклад на рівні власних сімей.


«Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось»
Тара Шустер (Yakaboo Publishing)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

У цій книжці авторка розповідає історію власного перевиховання та перетворення на чемпіонку з любові до себе.

Завдяки простим щоденним ритуалам Тара змінила свою свідомість, тіло та стосунки і навчить вас, як вдавати вдячність, поки не відчуєте вдячності насправді; розкопати та зцілити любов’ю свої приховані емоційні рани; розпізнати несвідомі переконання-самообмеження і позбутися їх; розвінчати внутрішнього недруга та захиститися від самокритики; розпочинати кожен день наснажено, натхненно й із готовністю блищати; створити собі життя, яке ви дійсно абсолютно, в біса, обожнюватимете!


«Життя Марлен Дітріх»
Марія Ріва (Фабула)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Спогади Марії Ріва, дочки харизматичної зірки сцени та екрана Марлен Дітріх, шокували шанувальників актриси, чию славу протягом десятиліть підтримували не тільки її ролі в кіно, але також їдка дотепність, фантастична амбітність, неймовірна енергія та ореол бісексуальної містики.

Велика Марлен оживає на цих сторінках у всіх своїх втіленнях: музи, матері, дружини, коханки, еталона голлівудської зірки, творця нових уявлень про красу та жіночність. Марія Ріва написала абсолютно чесну книжку, глибоку і багатопланову, насичену унікальними подробицями голлівудського життя, нічого не приховуючи і не прикрашаючи. Саме завдяки цьому «Життя Марлен Дітріх» вважається одним із кращих життєписів, що побачили світ наприкінці ХХ століття.


«Як ми пережили комунізм і навіть сміялися»
Славенка Дракуліч (Yakaboo Publishing)

«Жінка в темі»: Книжки про жіночий досвід

Для західних аудиторій Славенка Дракуліч, хорватська письменниця і журналістка, стала голосом країн з-поза Берлінського муру ще до його падіння 1989 року. Її есеї були не тільки затребуваною оповіддю про життя у соціалістичному таборі: Славенка Дракуліч також однією з перших почала пояснювати, як жили у соцтаборі жінки.

Уже класична книжка Дракуліч «Як ми пережили комунізм і навіть сміялися» відкрила Заходу цей жіночий світ — приватний, професійний, активістський. Він, утім, майже так само невідомий і нам, адже для тодішніх мешканців Радянського Союзу відвідини закордону, навіть «братніх» соціалістичних країн, були рідкісною нагодою і віхою в житті, а покоління, для яких подорожі не є чимось надзвичайним, побачили вже зовсім іншу Східну Європу. Дещо в цих есеях видається спогадами про минулу епоху, проте дещо зрезонує з досвідом навіть тих, хто народився вже після написання книжки.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

Лекторка, консультантка з комунікацій, контенту та креативу, комунікаційниця, авторка статей, співзасновниця PR Army та лідерка проєкту «Where Are Our People?», керівниця з комунікацій в «Ukraїner» — протитрувати Анастасію...

It’s a Match? Як не натрапити на аферистів у мережі 

It’s a Match? Як не натрапити на аферистів у мережі 

Заводити знайомства у мережі — звична річ для нашого часу. Романтичні історії про знайомства онлайн, які закінчилися якщо не казковим «жили вони довго та щасливо», то приємними емоціями від зустрічей, межують в інтернеті з...

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

Лекторка, консультантка з комунікацій, контенту та креативу, комунікаційниця, авторка статей, співзасновниця PR Army та...