ДОДОМУ

Солісти балету Національної опери України ім. Т.Г.Шевченка знялися в проєкті Олександри Злуніциної для благодійного фонду «Додому», мета якого – знайти домівку для безпритульних тваринок. 

Про проєкт

«Мені хотілося, щоби про фонд «Додому» дізналося більше людей і більше тварин знайшли дім. До фотознімків із тваринами ми всі вже звикли, потрібно було внести додатковий несподіваний елемент. Тварини приносять радість у наше життя і роблять місце, в якому ми ночуємо, повноцінною домівкою. Мені захотілося уявити, як би змінилося життя того чи іншого балетного персонажа, якби у нього було звірятко. Сюжети класичних балетів часто досить драматичні, але ось ми додаємо котика чи собачку – і все виглядає значно веселіше», – розповідає авторка проєкту Олександра Злуніцина.

 

У кадрі солісти балету Національної опери України: Станіслав Ольшанський, Олексій Тютюнник, Ганна Муромцева, Єлізавета Гогідзе, Анастасія Гурська, Вероніка Гордіна, Марія Нелен.

Вероніка Гордіна

«Мого котика звуть Марвел. Півтора року тому побачила його фото в інстаграмі притулку й одразу закохалася в цей маленький клубочок щастя. Йому було приблизно три-чотири місяці. Зараз він вже великий, здоровий і дорослий кіт! Але так само радує щодня!»

Попелюшка

Поки Попелюшка перебирає змішані мачухою крупи, її цуценя не перебирає харчами і з задоволенням їсть усе.

R

Малинка

Допоможе з хатніми справами і мачухою, чекає на тебе.

Коли карета перетворилася на гарбуз, коні – на мишей, а кучер – на гладкого пацюка, щось стало кошеням. Незрозуміло що, та і не так важливо, коли воно вже головний улюбленець Попелюшки.

R

Арія

Арія чекає на тебе.

Станіслав Ольшанський

«Колись у мене була британська кішка Вишня. Віддав її хорошим знайомим, бо я постійно на роботі. У притулку дуже сподобалася кішечка – неймовірно ніжна. Взяв би і собачку, але постійна робота та гастролі не дозволяють, адже їм потрібні наші увага і час».

Зігфрід

Люди беруть на полювання собак. А коти не беруть нікого – нащо їм ці метушливі компаньйони. Одного разу тільки Зігфріду пощастило допомагати цьому коту в його мисливських справах.

R

Зігфрід

Персонаж балету «Лебедине озеро», принц. Відомий також тим, що не впізнав кохану на балі.

R

Багіра

Персонажка твоїх мрій, відзнялась із максимальною кількістю артистів балету. Розкаже тобі все лібрето.

А тепер уявіть, що Зігфрід пішов на полювання з цим вірним і рухливим цуциком! Або наказав би за запахом знайти кохану – такий проноза точно не помилився би (на відміну від людини). 

R

Ева

Допоможе зробити тобі правильний вибір, шукає свого принца.

Єлізавета Гогідзе

«У мене є маленька руда собачка Адель і чорний кіт Араміс. Араміса забрали з села зовсім маленьким кошеням, Адель знайшла моя мама в переході, вона була розміром із мишу і дуже хворіла. Зараз Адель чотири роки, а Арамісу – десять! Вони здорові і вгодовані вихованці, живуть у любові та турботі. Коли їду на гастролі, тварини залишаються з мамою».

Одетта

Ще один приклад унікальної міжвидової дружби – це лебідь Одетта і її пес.

R

Одетта

Персонажка балету «Лебедине озеро», перетворена на лебедя принцеса.

R

Молі

Потоваришує з ким завгодно. Чекає на тебе.

Ганна Муромцева

«У моїй родині 15 років жила такса, з якою я прощалася за день до від’їзду на гастролі. Під час зйомки я постійно вибачалася перед собаками і розповідала, чому не можу взяти їх додому. З кошеням на руках плакала просто в кадрі. Їдучи на гастролі на місяць або два, а буває і таке, я в жодному разі не хочу залишати малюка в готелі для тварин, це нереальний стрес. Але ми можемо допомогти їм знайти сповнену любові сім’ю!»

Сильфіда

Гуляючи у парку, погнався за метеликом, думаючи, що то його хазяйка від нього тікає. Сильфіда і сама ледь нагнала нового цуцика.

R

Сильфіда

Діва повітря, персонажка з балету «Сильфіда».

R

Шалфей

Щеня, шукає свою людину.

Жизель

Мурчання котів заспокоює та нормалізує тиск – саме те, що треба для вразливих дівчат на кшталт Жизелі.

R

Жизель

Персонажка балету «Жизель» – загинула через розбите серце.

R

Вульф

Котик, який ніколи не розіб’є твоє серце.

Марія Нелен

«У нашій сім’ї живуть два коти, кішка та пес Юстас. Старшого кота звуть Семеном Семеновичем, йому буде 15 років, середній Зефір і молодша Мішель, яку ми підібрали на вулиці, коли їй був місяць. А Семена купили на «Пташці». Тварини живуть однією великою компанією і їм ніколи не буває нудно, а коли ми їдемо гастролювати, з ними залишаються завжди батьки, вони не бувають самотні».

Гюльнара

«Поки Сеїд-паша заводить собі трьох дружин, одна з них – Гюльнара – заводить трьох котів. Ось один із них – красень».

R

Гюльнара

Персонажка балету «Корсар».

R

Флора

Кошеня твого серця, шукає родину.

Олексій Тютюнник

Еспада

Чотирилапий товариш Еспади любить побігати за червоним плащем хазяїна (і своїм хвостом).

R

Еспада

Тореадор, персонаж балету «Дон Кіхот».

R

Джил

Шукає друга.

Анастасія Гурська

Клара

«Нащо так мучитись аж два акти, протистояти витівкам Мишачого короля, коли є такий чудовий мисливець на гризунів і лиходіїв, як я?» – думає це кошеня, нічого не розуміючи в мистецтві танцю і балету.

R

Клара

Персонажка балету «Лускунчик», відома також тим, що перемогла Мишачого короля і врятувала Лускунчика.

R

Багіра

Шукає друга, з яким можна було б перемагати будь-яких мишачих королів.

@dodomy.ua

Instagram фонду «Додому.юа»

Олександра Злуніцина

Фотографка проєкту

Анастасія Філенкова

Тексти до фото