«Струси мозку»: як збагатити власний мозок?

від | 13.11.2019 | Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Чи можливо кардинально змінити життя в дорослому віці й стати найкращою з можливих версій самого себе? «Так!» — стверджує відома нейробіологиня і популяризаторка здорового способу життя, професорка Нью-Йоркського університету Венді Судзукі. У книжці “Дивачка, що закохалася в мозок” вона розповідає про історію та сучасні досягнення науки щодо мозку, функцій різних його ділянок, а також зв’язку розумової діяльності з фізичними вправами.

«Струси мозку»: як збагатити власний мозок?

Цілком можливо, що ви не маєте досить часу, щоб на кілька місяців переїхати пожити до Діснейленду у Франції… Але я маю для вас гарну новину: ви можете розпочати збагачувати свій мозок просто зараз, за допомогою цих прийомів  — «струсів мозку», більшість із яких забирає лише чотири хвилини на день.
«Струс мозку» для рухової кори. Зайдіть до Інтернету та навчіться якогось нового танцювального руху на сайті So You Think You Can Dance («Ти вважаєш, що можеш танцювати?» — танцювальне телешоу) , а потім повторюйте його впродовж чотирьох хвилин під вашу улюблену музику.
«Струс мозку» для смакової кори. Спробуйте страви незнайомої вам кухні — лаоської, африканської, хорватської чи турецької або будь-якої іншої. Сміливіше, ризикніть! І ось іще один лайфхак для смакової кори: спробуйте вживати їжу в цілковитій темряві — і побачите, як нестача візуальної інформації вплине на ваші смакові відчуття. Цей експеримент повинен змінити ваше сприйняття вживання їжі та надати вам чисті смакові відчуття.
Когнітивний «струс мозку». Існує надзвичайно багато розважальних можливостей збагатити мозок. Ось лише кілька: передивіться якусь із дискусій TED на тему, у якій ви нічого не тямите; прослухайте розповідь на “Радіогодині Moth” — у цій оповідальній програмі є дуже широкий спектр тем; послухайте якийсь популярний запис, котрий ви ніколи раніше не чули; прочитайте статтю з газетної рубрики, яку ви зазвичай ніколи не відкриваєте, — для мене це були фінансовий та спортивний розділи.
«Струс мозку» для зорової кори. Коли наступного разу підете до музею, оберіть досі незнайомий вам витвір мистецтва і просто спокійно посидьте поблизу нього та ретельно його порозглядайте принаймні чотири хвилини: зосередьтеся на ньому так, ніби занурилися в нього поглядом і більше нічого навколо вас не цікавить. Правду кажучи, на цілковите вивчення та розглядання незнайомої картини або скульптури треба витратити не одну годину… але ці чотири хвилини стануть для вас гарним початком. Лайфхаком для цього може стати така дія: просто знайдіть новий для себе витвір мистецтва в Інтернеті та уважно роздивіться його на комп’ютері. Не важливо, удома ви чи насправді прийшли до музею — уважне візуальне «занурення» однаково стимулює зорову кору.
«Струс мозку» для слухової кори. Зайдіть на iTunes, YouTube, Pandora, Spotify чи інший музичний сайт та прослухайте якусь популярну пісню з музичного жанру, який досі не слухали, або іноземною мовою. Спробуйте зрозуміти, через що саме ця пісня стала популярною у своєму жанрі.
«Струс мозку» для нюхової зони. Головною відмінністю між пересічним сомельє (який здатен відрізнити та з високою точністю описати дуже багато різноманітних ароматів) і вами чи мною є одна річ — практика. Лише приділіть кілька хвилин, щоб, сівши за стіл, увібрати в себе аромати найзапашнішої страви вашого дня. Це може бути сніданок із насиченою ароматами філіжанкою кави та глибоким, приємним запахом підсмаженого тосту або ж обід із курки тікка масала (страва індійської кухні — шматочки смаженої курки з карі у густому червоному соусі на основі томатів) з  вашого улюбленого індійського ресторану. Перш ніж встромити виделку в ніжне м’ясо, витратьте кілька хвилин: принюхайтеся до страви та спробуйте розрізнити її аромати, а потім зробіть спробу описати їх. Це стане початком вашого налаштування на нюхові відчуття.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Журнал Inker випустив номер, присвячений жінкам на війні

Журнал Inker випустив номер, присвячений жінкам на війні

Журнал соціального мальопису Inker опублікував восьмий випуск «Жінки на війні», присвятивши його військовослужбовицям та медикиням на фронті. Новий номер журналу вийшов 15 березня. «У восьмому номері журналу соціального...

Артвидавництво «Чорні вівці» випустить книжки для дітей про онкологію

Артвидавництво «Чорні вівці» випустить книжки для дітей про онкологію

У березні в дитячому артвидавництві «Чорні вівці» вийдуть друком дві нові книжки: «Бабуся та рак» української письменниці Марії Правди та «Верхи на єдинорогах» норвезької авторки Маріанджели Ді Фіоре.  Обидві книжки...